Не платити за газ закликають депутати міськради

На засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, управління комунальною власністю, енергозбереження, транспорту, зв’язку та IT-технологій депутати розглянули декілька «газових» питань. Рішення за ними мають затвердити на сесії міськради, яка запланована на 26 квітня.
Зокрема, цього дня розглянуть звернення до Президента України, Кабінету Міністрів і Верховної Ради.

Передумовою цьому стали два фактори. Минулого тижня кременчужани отримали платіжки за газ, які просто шокували. З кожного абонента вирахували зайвих 200, а то й більше гривень. Пояснення наступне: декілька місяців тому на рівні держави зменшили норму газу на людину до трьох  кубометрів. Це оскаржили в суді, й людям пропонують сплачувати «по повній». Тобто для 6 м3, що були раніше.

«У жодному разі не платити за газ за цими рахунками», – такий заклик кременчуцьких депутатів щодо цих платежів за газ.

Депутати спирались на статті законодавства, які не зобов’язують людей платити подібні борги, які виникли з вини Уряду, а не з їхньої вини.

До того ж ПАТ «Кременчукгаз» поквапилося виставити рахунки, не дочекавшись Положення, яке повинно роз’яснити, що робити з різницею в тарифах.
Кременчужанам, які вже заплатили, чи з їхніх банківських карток зняли гроші за оплату цієї різниці, рекомендують вимагати перерахунок.

Також депутати піддали сумніву законність дій ПАТ «Кременчукгаз» щодо встановлення побудинкових лічильників, які з цього року почали активно монтувати на багатоповерхівки.

Зокрема, видалась завищеною кількість квартир, де ще не встановлені газові лічильники. Газовики наполягають, що таких у Кременчуці 65 тисяч. Але це викликає підозру в місцевих депутатів. Як і те, чому програму зі встановлення поквартирних лічильників газу, яку реалізовували не один рік, різко згорнули.

Наразі мізкують навіть над мораторієм на встановлення лічильників на будинки. Та, головне, кременчужанам вказують на законодавство про комерційний облік газу, що має більшу вагу, ніж постанова, якою регламентується встановлення лічильників не на квартири, а побудинково. А це є підставою не платити за рахунки, які виставили.

Все по темі: газ  ПАТ «Кременчукгаз»  платіжки 

Карта депутатів
Банер
Банер
Банер
23 Листопада, 2017 Четвер
22 Листопада, 2017 Середа
більше новин