Переселенці навчають кременчужан розмальовувати писанки

Вже друге майстер-класи з арт-терапії, в рамках проекту «Арт-терапія в АртДОМе» ГО “Культура діалог» мали великодню тематику. Цієї неділі дорослі і діти розмальовували писанки. Але перед цим були традиційні хороводи під гаївки і веснянки.

“Коли я вперше потрапила  на цей проект була злегка ошелешена. Дорослі і діти, які водять хороводи під дивні музичні інструменти. А далі і сама влилась в їх колектив,  і мені це сподобалось. Ми шили із фетру великодні курчатка, а також робили свічки. І це так захоплює! А головне, ти забуваєш про будь-які проблеми. Як не дивно звучить, ти просто шиєш оте курча і тебе від цього «розпирає», – розповіла кременчужанка Богдана, яка побувала на одному із майстер-класів.

Координатор проекту Олена Нестерова розповіла, що мета цього проекту дати можливість людям отримати емоційну рівновагу і поштовх для пошуку творчого ресурсу. «Це дуже важливо для переселенців – людей, які покинули домівки і пристосовуються до нових умов життя, а також для волонтерів, які працюють з повною самовіддачею», – зазначила Олена. Та додала, що кременчужанам, які мають емоційне виснаження теж корисно буде відвідати ці майстер-класи. Тим більш, що вони безкоштовні.

«Вісник» побував на другому майстер-класі, де навчали азів писанкарства. Але спочатку Анатолій і Леся Новарчуки розповіли про самі великодні яйця. А це не лише писанки, а й дряпанки, мальованки…Також кожна рисочка, кожен завиток на писанці має своє значення. Хочеш закодувати долю – малюй писанку. Це було цікаво, тим більш, що  багато учасників майстер-класу зізнались, що цим займаються вперше.

А далі діти і дорослі створювали власні шедеври. Так шедеври, бо кожна писанка вийшла неповторна.

До речі, в основу такої арт-терапії покладено Вальдорфська педагогіка, яка створює передумову для всебічного і гармонійного розвитку особистості, збереження і розвитку усіх прихованих здібностей людини, розкриття її неповторного індивідууму. Координатори проекту обіцяють, що вже незабаром приїдуть представники київської школи Вальдорфської педагогіки, які проведуть своєрійний майстер-клас для всіх бажаючих.

А поки кременчужан знову кличуть на «Арт-терапію в АртДОМе». Орієнтировно це буде 15травня. Обіцяють навчити малювати незвичними техніками.

Довідка

Проект реалізується за підтримки Центру АХАЛАР , а також за фінансової офіційної допомоги Словацької республіки SlovakAid в партнерстві зі словацькою організацією Partnership for Democratic Changes in Slovak (PDCS), фонду Ч. Ст. Мотта та фонду National Endowment for Democracy (NED).

ПОВНИЙ ФОТОРКПОРТАЖ ДИВІТЬСЯ ТУТ

Все по темі: майстер-класи  писенки  проект 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
24 Червня, 2019 Понеділок
23 Червня, 2019 Неділя
більше новин