Зекономити на поїздці: цікаво та не завжди надійно

Зараз у Всесвітній мережі можна знайти кілька інтернет-платформ для пошуку попутників. Водіям та пасажирам, які ними користуються, це дає можливість економити. Адже у таких подорожах пасажири зазвичай оплачують вартість бензину. Крім того, можна зустріти цікавого співрозмовника. А пасажирам – ще й подорожувати у значно комфортніших умовах, ніж у міжміському автобусі чи нерідко й потязі. Інтернет-сервіси з пошуку попутників у Європі давно користуються широкою популярністю. А для українців та кременчужан зокрема стали доступні лише кілька років тому.

70 гривень замість 110

– Я дізнався про таку можливість випадково, – розповідає кременчужанин Володимир, який шукав попутника-водія з Черкас до Кременчука. – Зайшов на сторінку в Інтернеті, подивився по тих днях, коли мені треба було їхати. І відправив повідомлення за кількома оголошеннями всередині сервісу. Ми домовились з одним із водіїв про поїздку (його номер телефону висвітився у мене автоматично, коли я надіслав повідомлення), а вже за день до неї я зателефонував і уточнив деталі. Крім мене, водій брав ще одного попутника-студента, який їхав до Світловодська. Було зручно, що ми обговорили попередній час поїздки і вирішили виїхати раніше. Тож і вдома опинився раніше, і час не змарнував.

Загалом кременчужанин залишився задоволений таким інтернет-сервісом. Не лише зручністю та комфортністю поїздки, а й тим, що обійшлася вона йому значно дешевше. Так, через касу автовокзалу за квиток Черкаси – Кременчук Володимир мав би сплатити 110 гривень. А завдяки сучасному сервісу поїздка обійшлася йому в 70 гривень.

Крім того, кременчужанин, шукаючи потрібний маршрут, помітив ще одну особливість. Якщо водії, розміщуючи оголошення про поїздку завчасно, не знаходять попутників, то у переддень поїздки відчутно знижують ціну. Тож із Черкас до Кременчука можна доїхати і за 55 гривень. А якщо поїздку на потрібний час знайти не вдалося, то на інтернет-ресурсах нерідко пропонують налаштувати сповіщення. Тобто, як тільки поїздка за потрібним маршрутом з’явиться, людина одразу про це дізнається.

А ще Володимир розповів, що йому пощастило з водієм як із співрозмовником. Вони не лише знайшли купу спільних тем для розмови, а й з’ясували, що можуть допомогти один одному в господарських питаннях.

Хоча, звичайно, не всі люди завжди налаштовані на спілкування. Тож нерідко на інтернет-сервісах із пошуку попутників можна зазначати свої вподобання. Наприклад, рівень балакучості: «Люблю побазікати», «Я доволі таки тихий» або ж «Розмовляю залежно від настрою». А також повідомити, чи палите, чи любите слухати музику і як поставитеся до того, якщо разом із вами перевозитимуть тварину.

Попутник чи служба таксі?

А ось кременчужанка Юлія більше знайома з інтернет-сервісами з пошуку попутників із боку водія. Розповідає, що вона і чоловік користуються ними, бо так зручніше шукати попутників. А ще безперечна перевага – у таких поїздках зазвичай окупається вартість бензину. Також Юлія розповіла, що на інтернет-сервісі кожному водієві, який шукає попутників, необхідно обов’язково авторизуватися, зазначити марку та характеристики свого автомобіля та бажано додати фото своєї автівки. А на деяких сервісах можна розмістити і фото водія. Вона зазначає, що так зручніше пасажирам, і це зазвичай підвищує рівень довіри до водія. Крім того, на сайті у своєму профілі Юлія вказує, що  не палить. Пояснює, що для неї принципово, аби попутники також не палили у салоні.

Також вона розповідає, що намагається уважно ставитися до пасажирів, за день до поїздки телефонує і дізнається, чи підтверджує попутник бронювання, намагається реагувати на прохання, якщо наприклад, пасажир просить трохи почекати. Правда, за її словами, іноді трапляються й «дивні» попутники. Так, одного разу з нею зв’язалася жінка і повідомила, що Юлія має заїхати за нею за певною адресою, при цьому «змістивши» зазначений на сервісі час на годину. Від такої попутниці кременчужанка відмовилася, бо не вважає себе службою таксі.

До речі, останнім часом саме на служби таксі у відгуках на інтернет-платформах із пошуку попутників міститься найбільше скарг. Так, пасажири розповідають, що іноді замість звичайного автомобіля приїжджає таксі. І при цьому його водій називає відчутно більшу суму, ніж зазначалося на сервісі. У подібних випадках користувачі радять по можливості відмовлятися від таких поїздок і обов’язково розміщати скаргу на сайті на цих водіїв. А також, щоб не потрапляти у подібні ситуації, рекомендують перед поїздкою читати відгуки про водіїв, залишені попередніми попутниками.

Проблема з оплатою поїздки іноді виникає і в інших випадках. Адже водій на власний розсуд може змінити її у більший чи менший бік у межах розумного від зазначеного на сервісі, вказано на одному з них. Остаточна сума залежить від марки машини, рівня комфорту, швидкості, а також чи доведеться водієві відхилятися від маршруту. Тож остаточну ціну користувачі інтернет-платформ із пошуку попутників радять обговорювати у телефонній розмові завчасно. А також підготувати необхідну суму на поїздку без здачі.

Найбільша небезпека

Проте найбільша небезпека у користуванні такими інтернет-платформами з пошуку попутників у іншому. Останні події зі зникненням львів’янина Тараса Познякова недалеко від Києва, який скористався однією з таких інтернет-платформ, показали, що ніхто не застрахований від попутника-злочинця.
Звичайно, на інтернет-платформах створені певні умови, щоб дізнатися максимум про свого попутника.

«Насправді, усе просто. Треба обирати тих, у кого відкритий профіль, у кого відкритий номер телефону, який потім можна «пробити» по соцмережах», – радять у мережі користувачі інтернет-платформ. А також рекомендують обирати водіїв, які розміщують у профілі своє фото. Та «звіряти» його по соціальних мережах.

До того ж на деяких інтернет-платформах із пошуку попутників створюють спеціальні «рейтинги досвіду». Базуються вони на відгуках, які пасажири та водії залишають один одному після поїздок.

Також дехто розповідає, що повідомляє рідним дані про автомобіль, у якому збирається їхати, та просить прямий номер телефону водія.

Проте усі ці заходи не гарантують 100-відсоткову безпеку і те, що ви не натрапите на недобросовісного попутника. Проте заради справедливості варто зазначити, що випадок із Тарасом Позняковим, швидше, є безпрецедентним не лише для України, а й для усіх країн, де діють інтернет-платформи для пошуку попутників.

Все по темі: подорож  попутник 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
5 Грудня, 2019 Четвер
4 Грудня, 2019 Середа
більше новин