Як відшкодувати частину плати за навчання

Податковим законодавством передбачено такий вид пільги з податку на доходи фізичних осіб, як податкова знижка. На неї може претендувати кожен громадянин, який працює та офіційно оформлений у роботодавця. Скористатися податковою пільгою можуть, наприклад, батьки студента, які оплачують його навчання. Про це йшлося на прес-конференції у податковій інспекції.

Що таке податкова знижка?

Податкова знижка для людини, яка працює, є зменшенням сплаченого нею упродовж року податку із заробітної плати. Тобто це можливість повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого до бюджету.

Насамперед на податкову знижку мають право громадяни, які не займаються підприємницькою діяльністю. Але якщо підприємець, окрім власної господарської діяльності, ще працює на основному місці роботи, де отримує заробітну плату, то він має право на податкову знижку від цієї зарплати.

Скористатися цим правом можна упродовж наступного року, відколи було сплачено за навчання. Тобто витрати за 2015 рік можна частково повернути упродовж усього 2016 року. Для цього подається декларація про доходи та зазначаються витрати, які беруть до уваги під час розрахунку податкової знижки. Декларацію необхідно надати до податкових органів за місцем реєстрації.

Утім, податкова знижка може застосовуватися не лише для відшкодування витрат на навчання членів сім’ї платника податку першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені; інші члени сім’ї мають другий ступінь споріднення). У складі податкової знижки може бути довгострокове страхування життя, витрати на усиновлення дитини, відсотки за іпотечним кредитуванням, витрати на штучне запліднення, а також благодійні внески неприбутковим організаціям.

Розмір відшкодування

Звичайно, кожного претендента на податкову знижку цікавить сума, яка належить до повернення. За словами заступника начальника Кременчуцької ОДПІ Олега Дубики, у кожної особи вона є різною, залежно від розміру заробітної плати, суми сплаченого податку на доходи та суми витрат. Але в середньому повертається приблизно 15% від витрат. Скажімо, батько за рік заплатив за навчання свого сина 15 тисяч гривень. Тож йому повернуть десь 2 тисячі гривень. Перерахунок податкової знижки і виплата здійснюються упродовж 60 календарних днів.

Які документи підтверджують витрати

Для оформлення податкової знижки необхідно зібрати всі документи, які пов’язані з витратами, а саме: квитанції, фіскальні або товарні чеки, копії договорів, що ідентифікують надавача послуг і їхнього отримувача.

У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість послуг і дату їх виконання. Оригінали до податкової служби надсилати не потрібно, але їх необхідно зберігати протягом строку давності (тобто упродовж трьох років).

Тож потрібно зібрати:

– довідку від працедавця про суму нарахованої заробітної плати за попередній рік, суму утриманого з нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску, суму податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату, для визначення бази оподаткування, та суму податку на доходи фізичних осіб, утриманої з нарахованої заробітної плати;

– копії та оригінали документів, що підтверджують витрати за попередній рік (плата за навчання), які вносять до податкової знижки;

– копію та оригінал угоди про платне навчання;

– копії та оригінали документів, які підтверджують споріднення в разі навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення (паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);

– заяву про зарахування сум податку, що підлягає поверненню.

Все по темі: вища освіта  освіта 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Липня, 2019 Вівторок
22 Липня, 2019 Понеділок
21 Липня, 2019 Неділя
більше новин