Україна стартувала на Євро з поразки від Німеччини. Поляки – з перемоги

Збірна Німеччини двічі пробувала довгі передачі вперед на Гетце, але до того м’яч не доходив. А на 4-й хвилині наші хлопці вперше створили момент, який був гольовим. Коноплянка з лінії штрафного цілеспрямовано бив в дев’ятку, але Нойер в красивому кидку показав, що він не дарма є одним з кращих голкіперів світу, перевівши м’яч на кутовий.

Досить впевнено у Бундестім працювали фланги, звідки і йшли гострі передачі в штрафну, а там – боротьба, боротьба, боротьба, в якій українцям було дуже і дуже непросто. А на 19-й хвилині Ракицький сфолив поблизу штрафного.  Після передачі Крооса Мустафі, вигравши верхову боротьбу у Сидорчука, з лінії штрафного головою пробив без шансів для П’ятова. На жаль, голом в наші ворота став перший же стандарт …

Як показали події на полі, збірна України не здригнулася. Потихеньку стали працювати фланги і у нас, на 25-й хвилині Коноплянка зі штрафного закинув м’яч у володіння Нойєра, що призвело до кутового. І після корнера від Коноплянки збірна України створила другий момент, який був навіть не гольовим, а забійним. Хачеріді головою, здавалося, бив напевно, але як же на цей удар зреагував голкіпер збірної Німеччини, з-під поперечини схопивши м’яч!

Трохи захопившись атаками, збірна України незабаром пропустила ривок Хедіра в центральну зону, де не було захисників – чистий вихід один на один, і тільки сейв Пятова вберіг нашу команду від другого пропущеного м’яча.

Наші хлопці зробили висновки, ззаду стали грати уважніше, а атакували так, що було очевидно, що оборона збірної Німеччини небезгрішні. На 37-й хвилині Ярмоленко м’яко накинув м’яч на Коноплянку, а той намагався зробити передачу на Зозулю. На шляху м’яча опинився Боатенг, який неймовірним рухом ухитрився вибити м’яч, як потім показала новітня технологія, з лінії воріт. Розуміючи, що все в своїх власних руках, українці продовжували тиснути, на 40 і-й хвилині м’яч таки опинився в сітці, але за мить до цього Федецький не встиг вийти з «поза грою». Кінцівка тайму була явно за збірною України, але дотиснути ситуацію до забитого м’яча нашій команді не вдалося.

У другому таймі збірна України, варто визнати, стала просідати, і перекривати вільні зони поблизу воріт Пятова ставало все складніше. Німці провели атаку зліва віялом, завершував її далеким ударом Мюллер – Пятов не без зусиль, але впорався, відбивши м’яч з кута воріт на кутовий.

Гра без м’яча не могла не нервувати, коли ж шкіряний снаряд все ж опинявся у наших футболістів, то продовження не слід було. Селезньов вхолосту баражував на половині суперника – м’яч до нього ні верхи, ні на хід не доходив.

На 81-й хвилині частина уболівальників Українська на трибунах про себе нагадала дружним виконанням гімну України. Залишалося сподіватися, що у футболістів знайдуться резерви, щоб відкрилося друге, чи якесь там за рахунком дихання. Але суперник витримував свою лінію – м’яч практично не залишав українську половину поля. Пятов знову виручив збірну України, нейтралізувавши вихід Озіла один на один.

Стандартні три хвилини додав арбітр Аткінсон. На другий з них Ярмоленко пробив по воротах, що після рикошету призвело до кутового. Він став фатальним, але не для німців, а для нас – Озіл в контратаці ідеально вирізав м’яч у штрафну, і там Швайнштайгер увігнав м’яч у ворота.

2: 0 – збірна Німеччини за рахунок більшої кількості забитих м’ячів займає першу строчку в турнірній таблиці, а нашій команді для виходу в плей-офф життєво важливо виграти 16 червня майбутній матч проти Північної Ірландії.

Польща мінімально обіграла Північну Ірландію

Північноірландці, як і очікувалося, побудували гру від оборони, створивши біля своїх воріт кілька редутів. Особлива увага, природно, приділялася головній зірці збірної Польщі – Роберту Левандовскі. За грізним форвардом «Баварії» наглядали два, а часом навіть три північноірландці. Така тактика, безумовно, позбавила Левандовскі оперативного простору, зате партнери Роберта по лінії атаки відчували себе більш привільно. Зокрема, Аркадіуш Милик, якого навалювання виставив в пару до свого головного бомбардира.

Північна Ірландія не особливо прагнула йти вперед. Така тактика приносила результат аж до початку другого тайму, поки поляки не відкрили рахунок в матчі. На 51-й хвилині Милик, отримавши передачу з флангу від Блащиковські, не довго думаючи, пробив повз голкіпера, піймавши його на протиході.

Але навіть пропустивши м’яч, північноірландці НЕ перебудувалися – продовжували діяти прямолінійно і в якійсь мірі навіть безглуздо. А як інакше пояснити спробу головного бомбардира північноірландців Кайла Лафферті забити ударом через себе з лінії штрафного майданчика? Навіть Ібрагімовичу – майстру забивати з найскладніших ситуацій таке було б не під силу.

Загалом, нічого путнього у Північній Ірландії не виходило. Польщу ж і мінімальна перемога над аутсайдером цілком влаштовувала.

Нам же в другому турі грати з Північною Ірландією, яка буде розуміти, що втрачати їм більше нічого. Добре це чи погано – чорт його знає. Але безумовно збірна України такого суперника повинна обігравати. Інакше нічого було їхати до Франції.

Все по темі: Євро  поразка  україна