Питання гарячого харчування

Місцеві мешканці, які не можуть вживати гаряче харчування, не мають можливості отримати альтернативу – продуктові набори. У чому причина такої проблеми – дізнався «Вісник».

Кременчужанин Володимир Ручко, який є інвалідом другої групи, щомісяця отримує талони на гаряче харчування. Пенсіонерові вже важко пересуватися самостійно, практично завжди він знаходиться вдома. До нього навідується соціальний працівник, який і приносить талони на харчування. «Віснику» чоловік розповів, що переніс операцію на шлунку і має виразку, а тому не може їсти те, що йому приносять. Неодноразово він телефонував до Автозаводського територіального центру і просив, аби йому замінили гаряче харчування й видавали на руки різні крупи, які він міг би готувати вдома.

«Я – не ходячий і не можу самостійно дістатися до 7-ого училища, де дають це гаряче харчування, – говорить Володимир Ручко. – Одного разу соціальний працівник приносила мені його додому в баночках. Я спробував – хіба його можна їсти? Я показав це і соціальному працівникові, вона посміхнулася. Через виразку я не можу це вживати, мені потім погано. Я просив, щоб мені на половину вартості талонів видавали різні крупи, щоб я міг сам готувати. Чому людині, яка не може вживати гаряче харчування, не можна видати крупи? Яка їм узагалі різниця, що готувати чи видавати? Талони у мене лежать, термін їхньої дії виходить, а я не можу ними скористатися. Вони тільки дражнять людей, а самі гроші відмивають на цьому».

Крім того, пенсіонер запевняє, що з 13 чоловік, яких обслуговує його соціальний працівник, можливістю отримати гаряче харчування користується тільки 1 людина з 13.
«Тільки одна бабуся із 13 чоловік ходить в училище, аби поїсти, – продовжує розповідати чоловік. – Ніхто не користується цим гарячим харчуванням. Я взагалі говорив соцпрацівникові, що розірву ці талони. Вона застерегла, що робити цього не можна, оскільки тоді їй доведеться платити за них. Усе зрозуміло: якщо я не використав талони і повертаю їх соцпрацівнику, вони йдуть не за призначенням. Куди діваються кошти, якщо вони були призначені на моє харчування, а я ними не скористався?».

Оплата за фактом

«Вісник» з’ясував, що талони, які отримує чоловік, видають у рамках дії міської програми «Турбота». Відповідне рішення №102 було прийняте виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради 22 лютого 2016 року з  метою соціального захисту малозабезпечених громадян, керуючись ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (повноваження у сфері соціального захисту населення). За словами заступника начальника Автозаводського територіального центру Лідії Білаш, відповідно до цього інвалідам категорії першої групи виділяються продуктові набори, а інвалідам другої – гаряче харчування.

«Є чітке рішення і чітке розмежування, якій категорії населення що виділяти, – зазначає Лідія Білаш. – Гаряче харчування щомісяця виділяється для 200 кременчужан. Це як громадяни похилого віку, інваліди другої категорії, так і люди, які опинилися у складних життєвих обставинах. Щоб місцеві мешканці не користувалися талонами – такого немає, зазвичай харчуються всі. Це перший такий випадок, що комусь не до вподоби їжа. Якщо люди не в змозі ходити харчуватися самостійно, їжу їм приносить соціальний працівник».

Про те, як відбувається оплата за гаряче харчування, розповіли у департаменті праці, соціального захисту населення та питань АТО. Начальник відділу обліку контактів та звітності Марина Здойма повідомила, що у них ведеться повний облік як виданих талонів, так і людей, які їх отримують. Вартість одного талона на гаряче харчування складає 19,85 гривні.

«Оплата за харчування за талоном відбувається тоді, коли людина скористалася послугою, – говорить Марина Здойма. – Відповідні умови прописані у договорі. Прийшла людина до їдальні, поїла – оплата відбулася. Якщо людина не скористалася талоном і його термін дії вийшов, талон повертається соціальному працівникові, а після цього – у бухгалтерію. Фактично талончик має «ціну», коли ними скористалися. Якщо ні – він не оплачується».

Тільки зміни до програми

Відповідно до рішення міськради кременчужанину, який підпадає під категорію інваліда другої групи, не можуть видати замість гарячого харчування продуктовий набір. Для того, аби він отримував інше харчування, департамент праці, соціального захисту населення та питань АТО повинен вносити зміни до програми «Турбота» і подавати його на розгляд сесії міської ради.
«Ви зрозумійте, що ми не можемо підлаштовуватися під кожного, – пояснює Марина Здойма. – Один хоче одне, інший – інше. Якщо кожен почне висувати свої умови, що це буде? Не все так просто, адже потрібно дотримуватися рішень і виконувати договірні умови».
Начальник департаменті праці, соціального захисту населення та питань АТО Володимир Поляков повідомив, що талони на харчування Автозаводський і Крюківський територіальні центри повинні видавати дідусям і бабусям по максимуму. Він також зазначив, що гарячим харчуванням люди користуються, не відмовляються.

Хто має право

Відповідно до рішення міської ради мають право отримувати гаряче харчування кременчужани, які належать до таких категорій: одинокі громадяни похилого віку та інваліди, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також сім’ї, які є на обліку в управліннях соціального захисту населення Автозаводського та Крюківського районів та отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені сім’ї (за списками цих управлінь). Витрати за один обід на одну людину становлять 20 гривень. Отримувати гаряче харчування можуть не більше 200 місцевих мешканців на місяць.
Натомість отримувати торгівельне обслуговування, тобто продуктові набори, мають право: діти-інваліди віком до 18 років, на яких батьки отримують державну соціальну допомогу, діти-сироти та діти, які знаходяться під опікою, сім’ї, у яких виховують трьох та більше дітей, інваліди першої групи по зору, одинокі інваліди першої групи. Вартість одного продуктового набору на місяць становить 50 гривень.

Все по темі: гаряче харчування  продуктові набори  Турбота 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин