Усі рівні! Нововведення вступної кампанії-2016

Уперше в Україні скасували цільове направлення при вступі до вишу, а також позаконкурсний набір, тепер можна подавати 15 заяв на 5 спеціальностей. Документи приймають лише через Інтернет, тож відпадає обов’язкова присутність у приймальній комісії. І лише два предмети для вступу визначатиме ВНЗ, а третій обиратиме вступник. Минулого тижня у МОН розповіли про нововведення вступної кампанії до ВНЗ. Проте чиновники зазначають: зміни можливі ще.

Практично за тиждень, з 11 липня, в Україні розпочинається вступна кампанія. На вступників та вищі навчальні заклади в 2016 році чекають вісім базових змін, що відрізнятимуть цей вступний рік від попередніх. У МОН із цієї нагоди провели ряд семінарів. На одному з них побував відповідальний секретар приймальної комісії Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Євген Буряк. У розмові з кореспондентом «Вісника» він відразу попередив: у МОН заявили, що зміни не остаточні.

Усі рівні: вступ тільки за конкурсом

Цього року повністю прибрали норму про позаконкурсний вступ, котра суперечила Конституції України, а також цільовий прийом. Таким чином, усі учасники вступної кампанії проходитимуть конкурсний відбір. Разом із тим є категорії громадян, котрі з об’єктивних причин потребують підтримки держави. Ці абітурієнти вступатимуть за конкурсом, але на основі інших видів вступних випробувань.

За співбесідою можуть вступити:

• учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, що закінчили середні й професійно-технічні навчальні заклади з відзнакою;
• особи, які стали інвалідами під час Революції Гідності;
• визнані інвалідами війни (військовослужбовці, резервісти, військовозобов’язані, працівники силових структур, учасники добровольчих формувань та волонтери).

Цього року при вступі до вишу з’явилось поняття квоти

Євген Буряк зазначає, що обсяг квот університети визначатимуть на власний розсуд. МОН встановило лише максимальний поріг, а саме: ВНЗ на території Донецької та Луганської областей можуть відвести під квоти до 30% від державного держзамовлення, усі інші ВНЗ – 10%.

Розраховувати на вступ за квотами можуть:
• особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО;
• діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування; особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;
• учасниками бойових дій, які брали участь в АТО, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, хто проходить військову службу (крім військовослужбовців строкової служби).

Перелік документів для вступників, які мають право на зарахування за співбесідою, на зарахування в межах встановлених квот та на першочергове зарахування можна знайти на сайті МОН.

Держзамовлення під студента

Завдяки цьому нововведенню, чим вищий бал у вступників, тим більше місць держзамовлення отримає ВНЗ. Торік уже випробовували подібну модель, коли обсяг місць держзамовлення в університеті коригували відносно популярності серед студентів із вищими балами ЗНО. Тоді сильніші університети отримали більше місць, менш популярні – менше. У 2016 році ця модель реалізовуватиметься тільки на денній формі навчання (набір на перший курс).

Без черг: електронна подача документів

Як нагадав Євген Буряк, цього року прийом документів на вступ за результатами ЗНО здійснюватиметься лише в електронній формі. Кожен абітурієнт зможе завантажити свої документи, сидячи вдома або у будь-якому іншому місці, де є комп’ютер та доступ до Інтернету. Студенти, які з певних причин не матимуть можливості подати документи в електронному вигляді самостійно, зможуть зробити це у приймальній комісії. Таке нововведення не лише допоможе спростити життя вступникам, а й зменшить черги, які щороку були біля прийомних комісій. Проте порада від відповідального секретаря комісії – особисто з’явитися тим абітурієнтам, які розраховують на вступ за квотами чи співбесідою, щоб у подальшому не було непорозумінь.

Лікар зі шкільної парти: 15 заяв на 5 спеціальностей

Під час попередніх вступних кампаній абітурієнти мали можливість подавати 15 пакетів документів у п’ять університетів. Таким чином, замість того, щоб обирати улюблений напрям, вступник був змушений розподіляти свої заяви між різними спеціальностями в рамках одного університету.
Цього року акцент буде зміщено на профорієнтацію майбутнього студента.
У 2016 році абітурієнт зможе подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей за держзамовленням на денну форму навчання у будь-які університети за власним бажанням (або, як зазначає Євген Буряк, у 7 університетів, але на 2 спеціальності). Наприклад, якщо абітурієнт хоче стати лікарем, то може подати заяви в усі медичні виші відразу. Проте можна подавати за схемою, яка діяла раніше.

ВНЗ вимагає лише два предмети

Одним із нововведень є і те, що цього року третій предмет для вступу за результатами ЗНО абітурієнт обиратиме з «лінійки» предметів, запропонованих вищим навчальним закладом. Тобто два предмети фіксовано визначає ВНЗ, а третій – вступник серед запропонованих варіантів. «Лінійку» вищі навчальні заклади визначатимуть на власний розсуд.

Вступники-спрощенці з Криму та Донбасу

У зв’язку з тим, що торік у вступників із Криму та Донбасу були проблеми зі збором потрібних документів, МОН розробило правила, відповідно до яких вони зможуть вступати до українських вишів, навіть якщо, наприклад, не можуть надати додаток до документа про базову загальну середню освіту тощо. При цьому отримуючи за атестат 100 балів.

Все по темі: ВНЗ  вступники  ЗНО  освіта 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
28 Лютого, 2020 П’ятниця
27 Лютого, 2020 Четвер
26 Лютого, 2020 Середа
більше новин