Амброзія: краще косити чи труїти?

Для тих, хто страждає від алергії на амброзію, починається найважчий період року. Адже саме з кінця липня до початку жовтня квітує ця рослина, виділяючи алергенний пилок. Рятуючи кременчужан від алергії, комунальники косять карантинний бур’ян у посиленому режимі. А в цей час у Горішніх Плавнях амброзію збираються знищувати за допомогою нового біопрепарату.

Працівники КП «Благоустрій Кременчука», борючись із карантинними бур’янами, працюють із понеділка по суботу, а нерідко й у неділю. Питання покосу амброзії постійно порушують на апаратних нарадах у мерії. Проте кременчужани все одно «насолоджуються» заростями цієї рослини у різних частинах містах: біля озера у Міському саду, неподалік стадіону Національного університету, у міських парках, біля будівельних майданчиків і шкіл, та й просто на вулицях.

А в цей час у Горішніх Плавнях збираються боротися з амброзією за допомогою нового біопрепарату.
Отруйний для амброзії та безпечний для людини
Вперше біопрепарат «Алерго STOP амброзія» у Горішніх Плавнях застосували у середині червня цього року в тестовому режимі. І вже провели попередній огляд ділянки, на якій його випробовували. З’ясували, що через 14 днів після застосування препарату 60% амброзії на ній було знищено, ще 20% перебувало на стадії відмирання. Про остаточний результат поки не повідомляли.

Проте вже пообіцяли, що новим біопрепаратом у першу чергу оброблятимуть картинні бур’яни на дитячих майданчиках, у внутрішньоквартальних районах, у місцях масового відпочинку містян.

Принцип дії «Алерго STOP амброзія» полягає у тому, що після оприскування під впливом основної речовини блокується коренева система амброзії, а потім рослина повністю відмирає.

На сайті міської ради Горішніх Плавнів також зазначено, що застосовуваний біологічний препарат, який знищує амброзію, безпечний для людей, тварин, усіх видів сільськогосподарських рослин і польових трав, ґрунту і підземних вод. А також, що він пройшов усі необхідні випробування та має усі необхідні сертифікати. Проте не вказано, які саме.

Як не дивно, жодної інформації про конкретні сертифікати, а також даних про склад препарату немає навіть на офіційному сайті підприємства-виробника. На звернення «Вісника» на підприємстві пояснили, що склад препарату – це комерційна таємниця, а жодних копій сертифікатів так і не надали.

Судячи зі статей у мережі Інтернет, журналісти з Горішніх Плавнів цю інформацію також не отримали. Відомо лише, що цей препарат  органо-мінералогічного походження, і у його складі є мікроорганізми.

На його закупівлю разом із витратами на виконання необхідних робіт із обробки з міського бюджету Горішніх Плавнів виділили 2,5 мільйона гривень.

Обіцяли, та не вийшло

У Кременчуці кілька років тому з амброзією намагалися боротися за допомогою спеціальних препаратів.
Начальник управління житлово-комунального господарства Іван Москалик розповів, що саме він займався цим нововведенням на КП «Благоустрій Кременчука». У 2013 році говорили, що хімічні методи боротьби є найбільш дієвими, і за ними – майбутня перемога над амброзією у Кременчуці.

Як показав досвід, ті препарати, які тестували у Кременчуці кілька років тому, особливої шкоди амброзії не завдали. «Я не бачив ефекту взагалі. Виходить, що витрати були подвійні, а то й потрійні. Бур’ян обробляли, якісь листки в’янули. Проте потім амброзію все одно доводилося косити. А той ефект, який мав бути першочергово, його не було», – пояснив Іван Москалик.

Тож після експериментів із хімічними речовинами у місті повернулися до механічного методу боротьби, попросту косіння, та виривання амброзії вручну.

Головне – результат  

Іван Москалик пояснює: найкращий спосіб боротьби з амброзією – виривати рослину вручну, разом із корінням. Проте цей же спосіб є і найбільш затратним. І щодо часу, і необхідної кількості робочих рук, і у фінансовому плані. Тож, на думку начальника управління ЖКГ, цей спосіб є не настільки продуктивним, щоб постійно ним користуватися.
Тому амброзію у Кременчуці переважно скошують. Цей метод боротьби передбачає, що косити карантинні бур’яни потрібно 3-5 разів упродовж літа. Головне – робити це до того, як амброзія починає квітнути. Адже саме пилок її квіток стає причиною сезонної алергії, а також загострення бронхіальної астми у людей. До початку цвітіння рослина «працює» не на нарощування маси, а на формування квітки. Тож якщо скосити її у цей період, вона важче відновлюватиметься і не так активно ростиме.

Важливий нюанс – скошувати рослину необхідно якомога нижче до кореня, інакше з бруньок, залишених над землею, швидко виростуть по кілька бокових пагонів, створивши суцільні зарості та витіснивши інші рослини. Тоді ефект від косіння вийде протилежний.

І ще одна важлива деталь. Сходити в амброзії може не лише дозріле насіння, а й так званої воскової та молочної спілості. Тож якщо рослину, що квітнула, зрізати і залишити на місці, її «недозріле» насіння здатне прорости. Так, величезну «плантацію» амброзії скосили на Молодіжному, у районі колишнього супермаркету «Простор». І не прибрали. Тож хочеться сподіватися, що  серед залишеної там амброзії розквітлих рослин не виявиться. І цей карантинний бур’ян там незабаром не забуяє.

Що ж до того, аби боротися з амброзією у Кременчуці так само, як і у Горішніх Плавнях, начальник УЖКГ Іван Москалик зазначив, що варто почекати і подивитися на результати дії препарату. І вже потім робити висновки.  До того ж наразі результат у Кременчуці є: амброзію косять, її пилку немає.

Поліція проти комунальників

Минулої суботи працівники КП «Благоустрій Кременчука» у парку «Ювілейний» понад дві години «відбивались» від поліцейських, які хотіли скласти на них протокол.

На поліцейських меру поскаржився головний комунальник міста Іван Москалик. Але патрульні в свою чергу отримали скаргу від кременчужанина, якому косарі-комунальники не давали у вихідний день спокою.

Розбірки тривали дві години, проте врешті всі сторони конфлікту знайшли порозуміння.

2,5 млн грн – вартість препарату разом із  оплатою робітникам комунального підприємства за виконання робіт, видатками на транспорт у Горішніх Плавнях (площа міста – 33,712 кв. км)

7,1 млн грн – вартість препарату разом із  оплатою робітникам комунального підприємства за виконання робіт, видатками на транспорт у Кременчуці (площа міста – 96 кв. км)

800 тисяч гривень – виділено з міського бюджету на косіння амброзії у Кременчуці у 2016 році

Все по темі: «Алерго STOP амброзія»  Амброзія 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин