На Полтавщині ув’язнені виправної колонії вимагають звільнення керівництва

Три десятки ув’язнених Машівської виправної колонії №9 (Полтавська область) з 1 серпня вимагають звільнення начальника установи Юрія Шевченка та його заступника із соціальної роботи.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомив головний спеціаліст зі зв’язків із ЗМІ та громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області Алла Торяник.

За її словами, каталізатором протесту стала ситуація, коли ввечері до одного із засуджених була застосована фізична сила.

“Один із засуджених підійшов до представника адміністрації колонії, попросив супровід вийти до магазину придбати цигарки. Його попросили зачекати. Засуджений виявив невдоволення, від обшуку відмовився. Йому силоміць завели руки за спину”, − зазначила А.Торяник.

Вона додала, що результати проведеної судово-медичної експертизи не виявили жодних слідів побоїв.

Проте цією напруженою ситуацію скористалися інші засуджені, зокрема, вони відмовилися виконувати команду “відбій” і залишилися в місці для куріння, порушивши правила внутрішнього розпорядку.

А.Торяник не підтвердила інформацію, що засуджені оголосили голодування.

“Письмових заяв про голодування, як вимагає законодавство, від них не надходило. І їжа готується. Дехто в їдальні харчується. Ми не можемо стверджувати про голодування”, − зазначила А.Торяник.

За її словами, претензії до роботи адміністрації, в основному, стосуються виплат зарплат. Так, родичі засуджених поскаржилися на “гарячу лінію” управління Державної пенітенціарної служби та в ЗМІ, що в колонії не виплачують заробітну плату і відправляють працювати у вихідні і нічні зміни.

Побачення і передачі наразі у виправній установі заборонені.

“Установа має сільськогосподарський профіль виробництва і засуджені працюють. Так, 50 засуджених мають 127 виконавчих листів на суму 8,1 млн грн, і повинні відшкодувати матеріальні збитки згідно з судовими рішеннями. На сьогодні вони компенсують лише 61% від вартості свого утримання. Звичайно, хочуть більше, і є певні обов’язкові виплати і відрахування з їхньої зарплати”, − сказала А.Торяник.

Вона додала, що зараз для з’ясування причин конфлікту створена комісія на чолі з тимчасово виконуючим обов’язки начальника управління Державної пенітенціарної служби в Полтавській області Петром Тітовцем.

Через кілька днів очікують результати роботи комісії і рішення, наскільки скарги засуджених відповідають дійсності.

Довідка: Машівська виправна колонія №9 − це колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для чоловіків, вперше засуджених за злочини, скоєні з необережності. Загалом у колонії утримується близько 150 засуджених.

Все по темі: вимагають  колонія  увязнені 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин