Що ж смердить у Кременчуці?

На це запитання немає відповіді навіть після двотижневої перевірки кременчуцьких підприємств Держекоінспекцією. А тим часом люди продовжують скаржитися на нестерпний сморід, особливо на Молодіжному і у Нагірній частині. А кількість кременчужан, у яких встановили обструктивне захворювання легенів, у першому півріччі цього року стрімко зросла. Особливо в районах, де поширюється сморід. Доки ж містяни його терпітимуть?

Із 27 липня по 9 серпня цього року у Кременчуці тривала позапланова перевірка Державної екологічної інспекції в Полтавській області.

Тут варто нагадати, що повідомлення про неприємний запах, особливо на Молодіжному, почали надходити у мерію з травня цього року. Кременчужани навіть створили в соцмережі рух та ініціювали проведення перевірки на великих підприємствах Північного промислового вузла.

Перевірки проводили на Кременчуцькому нафтопереробному заводі, Кременчуцькій ТЕЦ і заводі технічного вуглецю. Бо була підозра, що саме з цих підприємств шкідливі викиди потрапляють в атмосферне повітря, і саме через це потерпають мешканці Кременчука.

Порушення на сморід не впливають

17 серпня в мерії Кременчука зібрали позачергову комісію з питань ТБ і НС, на якій представник Держекоінспекції розповів про результати перевірок.

Так, за словами старшого державного інспектора з охорони навколишнього середовища Дмитра Дригуна, проводили перевірку на вміст шкідливих речовин за 4 показниками. І перевищення їх гранично допустимої концентрації не виявили (Тут треба акцентувати увагу на тому, що дослідження зразків повітря проводила та ж лабораторія, яка робить це для вищеназваних кременчуцьких підприємств, – авт.).

Так, певні порушення в роботі підприємств виявили. Але висновків про те, що саме через ці порушення сморід поширюється містом, немає.

Зокрема, на Кременчуцькій ТЕЦ мазут мають використовувати у якості резервного виду палива (упродовж 48 годин), проте останнім часом його застосовують замість природного газу як основний.

Кременчуцькому заводу технічного вуглецю перевіряльники винесли рекомендацію узаконити вид сировини, який використовують під час виробництва.

А Кременчуцькому нафтопереробному заводу – відрегулювати пилогазоустаткування на механічній дільниці. Там виявили відхилення в 1-2 % і склали адміністративний протокол на посадову особу.

І все!

«Державна екологічна інспекція – контролюючий орган. Перевірка показала, що вимоги дозволів на підприємствах виконують», – резюмував представник Держекоінспекції з Полтави. Тобто джерело поширення смороду в Північному промвузлі під час цієї перевірки не виявили.

На Молодіжному й у Нагірній частині кашляють частіше
А мешканці міста тим часом потерпають від нестерпного смороду. Медична статистика показує, що цього року збільшилась кількість звернень кременчужан з обструктивним захворюванням легень. Дані озвучив начальник управління охорони здоров’я Максим Середа. За його словами, у середньому кількість звернень з обструктивним захворюванням легенів за рік складає 5% від загального числа звернень до лікарів. Але за перше півріччя цього року ця цифра становить 12%.

Найбільше хворих із подібним діагнозом реєструють у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3, що обслуговує мешканців Молодіжного і Нагірної частини.

Тут зареєстровано 50 хворих на 10000 пацієнтів. При цьому в центрі – 33,4 на 10000. І вплив несприятливої екологічної ситуації тут відіграє певну роль.

«Організм людини має певний резерв. Хронічні захворювання можуть розвиватися, коли не фіксують перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин», – зазначив Максим Середа.

Під грифом «таємно»

Мер Кременчука Віталій Малецький, який був присутній на нараді, зазначив, що з часу роботи комісії минуло вже майже 10 днів, але результатів досі не отримали. Та ще запитання, чи отримає міська влада конкретні дані перевірки. Бо пан Дригун акцентував, що у разі, якщо підприємства, на яких проводили перевірку, будуть вважати її конфіденційною, то місту ці дані не нададуть (Тут треба нагадати, що під час зустрічі з активістами у понеділок, 15 серпня, в парку Воїнів-інтернаціоналістів пан Малецький звернувся до них по допомогу з тим, аби були надані повні результати перевірки Держекоінспекції).

Як результат, у мерії Кременчука немає чіткого плану дій, лунають пропозиції звернутися до столичного інституту з тим, щоб провести ще одну перевірку. А також – місцевим екологам провести перевірки на ряді підприємств, які не потрапили до списку Держекоінспекції. Планується дооснастити муніципальну пересувну лабораторію додатковим обладнанням на 300 тисяч гривень, які виділила область.

Між тим сморід не зникає. Сам мер розповів, що через півгодини після його зустрічі з активістами в парку на Молодіжному помітили темний дим і почало нестерпно смердіти.

Довідка

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) – це хворобливий стан, що характеризується обмеженням повітряного потоку дихальних шляхів, яке повністю необоротне. Обмеження повітряного потоку зазвичай прогресує і пов’язане з незвичайною відповіддю легень запального характеру на шкідливі частки або гази. Упродовж останніх десятиліть відбувається невпинне зростання рівня захворюваності, зокрема зумовлене забрудненням довкілля.

Все по темі: Державна екологічна інспекція  Максим Середа  смердить 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин