Сесія з вогником

Уперше у Кременчуці перед мерією горіли шини. Такого не було за часів Майдану. А трапилось зараз – під час останньої сесії, яка проходила 30 серпня. АТО-вці, які були ініціаторами підпалу, висунули перед депутатами ряд вимог. Питання: хто, як-то кажуть, підливав масло у вогонь та чи потрібно вдаватися до таких радикальних дій – залишаються відкритими.

Ще на початку сесії група активістів разом з АТО-вцями заблокувала трибуну міської ради. Ці дії були викликані тим, що їм «не сподобалося», в якому порядку розглядають питання на сесії міськради.

Вимога – розглянути в першу чергу пункт 1 питання 41, в якому йдеться про те, щоб «надати дозвіл на розробку технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель приватному підприємству «Апілак» (вул. Флотська, 10).

Дискусії стосовно цієї земельної ділянки виникали не раз. Бо дехто пов’язує її з іменем народного депутата Юрія Шаповалова. За документами земельна ділянка належить фірмі «Апілак», де бенефіціаром є Ірина Мовчан (дійсно сестра нардепа). На ділянці зведено фізкультурно-оздоровчий комплекс. Однак активісти стверджують, що там знаходиться приватний будинок Юрія Шаповалова.

На сесії міської ради депутати більшістю голосів можуть надати дозвіл на розробку технічної документації, фактично узаконити будівлю.

Тож активісти й заблокували трибуну – аби скандальне, на їхню думку, питання розглядали поза чергою. Та депутати міськради на цю пропозицію не пристали – більшістю голосів проголосували за розгляд за порядком денним. Активісти змусили депутатів тричі голосувати за перенесення розгляду питання на початок сесії. Однак на відкритий шантаж із погрозами депутати так і не піддались. І питання залишилось 41-м.

Палаючі шини – як останній аргумент?

Далі пристрасті лише розпалювались. Перерва, оголошена міським головою для проведення консультації з юристами та активістами, ситуацію не розрядила. Бо останні перед будівлею Кременчуцької міської ради підпалили шини.

До речі, ще на початку засідання голова громадської організації «Об’єднання учасників та ветеранів АТО» Микола Кравченко оголосив із трибуни, що в  машині – шини і їх готові підпалити.

Тож шини склали купою перед адмінбудівлею і таки підпалили. Запалювальну суміш у вогонь підливав активіст Костянтин Красовський.

Вогонь за декілька хвилин загасили рятувальники, а наслідки дій активістів довелось прибирати працівникам «Благоустрою Кременчука». Та сліди вогнища було видно і наступного дня.
Реабілітації

«В котеджі» не буде

У сесійній залі скандальне питання набрало нового змісту. Бо у «котеджі Шаповалова» активісти запропонували розмістити реабілітаційний центр для учасників АТО.

Таку пропозицію з трибуни міськради озвучила депутат від «Самопомочі» Ганна Павленко.

– Ми ж усі розуміємо, що це – ніякий не фізкультурно-оздоровчий центр. Це приватний будинок, збудований за гроші приватної особи. На цю несправедливість гостро реагують наші учасники АТО. Я не хочу, щоб тут палили шини, тому звертаюся до керівників ПП «Апілак»: подумати і на законних підставах розмістити на цьому місці реабілітаційний центр, – оприлюднила Ганна Павленко у своєму депутатському запиті.

Та цей депутатський запит її колеги не підтримали. Більшість депутатів просто не голосувала – ніхто не натиснув кнопку «проти».

Ділянку інвентаризують?

До розгляду 41-го питання депутати приступили у тій черзі, як воно стояло в порядку денному.
Під час розгляду начальник управління земельних ресурсів Ірина Безверха нагадала депутатам, що ділянка, виділена приватному підприємству «Апілак», знаходиться в оренді терміном на 15 років. І минулого року була  продовжена.

Також нагадала, що земельна ділянка, де знаходиться забудова, належить до землі водного фонду. І цільове призначення – для культурно-оздоровчих послуг, рекреації, спорту і туризму – дотримується. Усе це затверджено депутатами на сесії міськради.

– Земля в оренді вже дуже давно, й угіддя раніше значилися як землі для комерційних цілей. А це не відповідає цільовому призначенню, затвердженому міськрадою, – розповіла пані Безверха про невідповідності, які наразі існують.

Під час дебатів думки депутатів розділились.

– Усе, що там побудовано – незаконні будівлі, – сказала позафракційний депутат Оксана Піддубна.

Голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка Дмитро Кавунник зазначив, що їхня фракція проект не підтримує.

Депутат Руслан Ульянов (БПП) заявив, що противниками проекту, як і деякими захисниками Вітчизни, просто маніпулюють.

Активістам, що хотіли взяти слово, депутати такої можливості не надали.

У результаті 25 депутатів проголосували за, проти – 6. Рішення було прийнято.

Думки наступного дня

«Молодці ті, хто був у АТО?! Дякую Вам за те, що хвилюєтесь за Україну.

Але ніколи не зрозумію Вас, якщо ви будете йти і слухати підбурювачів», – написав Володимир Клевжець, кременчуцький волонтер та військовослужбовець, який зараз перебуває на службі ЗСУ за контрактом у зоні АТО, на своїй сторінці у «Фейсбуці».

А в Нацполіції Кременчука повідомили, що факт підпалу шин  зареєстрували. І ведуть перевірку. Поки що все.

Все по темі: АТо-шники  сесія  скандал 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин