«Беспредел» газівників: один лічильник на два будинки

«Кременчукгаз» продовжує встановлювати побудинкові газові лічильники. Однак останнім часом трапляються випадки, коли на декілька будинків встановлюють один лічильник. Цим люди обурені, адже замість того, аби ставити індивідуальні лічильники на кожну квартиру, їм втюхують такий варіант. Проти цих дій КП «Кременчукгаз» мешканці виходять на протести, не пускаючи газівників до будинків.

Минулої п’ятниці жителям будинків 6 і 8 повідомили, що на два їхні будинки хочуть встановити один лічильник. Перед цим газівники розмістили оголошення про монтаж лічильників. Але про те, що хочуть поставити один на дві хрущовки, там не йшлось.

Тож вранці кременчужани зібрались у провулку Гвардійському, біля будинку 8, де газівники планували проводити роботу в першу чергу (Поприходили ще мешканці будинків 5, 7, 12, де теж планували встановлення побудинкових газових лічильників).

Обуренню не було меж. Вийшли переважно пенсіонери. В усіх одне запитання: на якій підставі працівники КП «Кременчукгаз» проводять роботи зі встановлення лічильника – одного на два будинка.

Та, схоже, в газівників на цей випадок усе заготовлено – людям показують важкеньку папку з Кодексом газорозподільних систем. Проте на прохання мешканців показати технічну документацію на встановлення ОДНОГО лічильника на два будинки спочатку відмовляються, а потім показують якусь схему, завізовану головним інженером КП «Кременчукгаз» Болеславом Грабовським.

Беручи коментар у головного інженера, кореспонденту «Вісника» вдається дізнатися, що його підлеглі чинять усе правильно, бо є норма, за якою газовий лічильник встановлюють на групу будинків (Це регламентовано у тому ж Кодексі газорозподільних систем, – авт.)

«Так уже ставите на весь квартал?»

Це обурюються мешканці з провулка Гвардійського. Депутати міськради, які приїхали на місце, а це: Тетяна Сідерка, Оксана Піддубна, Олександр Грінченко – одностайно на боці людей.
Тетяна Сідерка пояснює, що вже подала позов до суду на дії «Кременчукгазу» і просить працівників цієї компанії не загострювати ситуацію.

Та, схоже, вони цього не чують, бо починають знімати людей на відеокамеру – мотивуючи, що їм потрібно зафіксувати відмову від встановлення лічильників.

Мешканці скандують: «Ми не проти встановлення лічильників» – і запрошують у квартири. Та це газівникам не потрібно.

У результаті мешканців викликають на засідання комісії на КП «Кременчукгаз» наступної п’ятниці. А далі газовики діють за звичною схемою: складають протокол і автоматично всьому (а в цьому випадку АЖ ДВОМ будинкам) встановлюють граничну норму споживання газу. А це 9,8 м3 замість нині чинних 4,4 м3. Тож газовий «беспредел» триває.

І Кременчук – не єдине місто в Україні, де виник супротив громади проти встановлення побудинкових газових лічильників. Луцьк, Суми, Харків, Миколаїв… У деяких містах люди навіть перекривали дороги. Та газівники на це не зважають.

Суд або індивідуальний лічильник за власні кошти

Думки юристів щодо встановлення побудинкових лічильників різняться. Дехто вважає, що через суд нічого не досягне і відверто рекомендує самим встановлювати лічильник. Та є порада інша. Не підписувати ніяких папірців, що пропонують міськгази, а писати заяву на встановлення індивідуального газового лічильника. І обов’язково зазначати термін. Наприклад, 7 чи 10 днів. Не встановили лічильник – до суду.

КП «Кременчукгаз» рекомендовано внести зміни в інвестиційну програму

Про це нагадав мер Кременчука Віталій Малецький. Він зазначив, що депутати на сесії затвердили відповідне рішення.

«Вони мали встановити індивідуальні лічильники. Але цього не зробили і йдуть шляхом встановлення побудинкових лічильників. Ви дали факт, що встановлюють один лічильник на два будинки. Я не буду прогнозувати, але може бути, що з’являться квартальні лічильники і таке інше. Ми змушені ще раз розглядати це питання на сесії. Упевнений, що письмові звернення від мешканців будуть, і ми обов’язково відреагуємо», – зазначив мер.

 

А що думають про газове питання у Верховній Раді

Маючи нагоду побувати у Верховній Раді в рамках дводенного прес-туру для регіональних журналістів, кореспондент «Вісника» 4 жовтня  поспілкувалась із нардепами від різних фракцій із приводу того, що коїться на місцях зі встановленням газових лічильників, і резонансу навколо цього питання.

«У містах Миколаєві та Полтаві ми подолали місцеву мафію. Так, у Полтаві призупинено встановлення побудинкових газових лічильників. Там декілька серйозних судів. Ми наводимо лад. Рекомендація мешканцям: не давати згоди на встановлення і звертатися до мене з відповідними скаргами. На рівні Верховної Ради механізм не відпрацьований. Та міськгази мають встановлювати індивідуальні лічильники», – зазначив Сергій Каплін, керівник «Партії простих людей».

Головний радикал країни Олег Ляшко не знав, що на місцях є факти встановлення одного лічильника на два будинки. Та про суть проблеми йому відомо:

– Знаю цю проблему. Зараз дурять людей – ставлять лічильник на будинок. («На два будинки», – слова журналіста). Дякую, що повідомили. Ставлять на будинок замість того, щоб ставити на кожну квартиру, щоб людина платила індивідуально лише за те, що спожили. Тому ми сьогодні (4 жовтня) організували зустріч фракції з прем’єр-міністром Гройсманом, де обговорюватимемо питання проекту держбюджету на наступний рік. Висуватимемо вимоги до цього бюджету. Одне з питань, яке порушимо – припинити вакханалію зі встановленням лічильників. Передбачити кошти в державному бюджеті на встановлення індивідуальних газових лічильників, щоб людина платила, скільки спожила.

Голова фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко теж висловила свою позицію з цього питання:

– Законом це не врегулюєш. Тут треба, щоб це робив Гройсман, міністр енергетики. Щоб з’явилась постанову Уряду, яка забороняє встановлювати лічильники на один будинок, а лише поквартирно. Я дякую, що ви такий сигнал дали.

А заступник голови депутатської фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв у Верховній Раді порадив кременчужанам звертатися до нардепів від міста. А також повідомив, що їхня фракція ініціює затвердження Закону про комерційний облік. Щоб кожен постачальник послуг мав обов’язок встановлювати й обслуговувати лічильники за свій рахунок.

– Від Кременчука є нардеп. От від нього місцеві мешканці мають вимагати, щоб цей закон був прийнятий. Він розроблений, але потрібно, щоб нас було 226. Коли люди будуть вимагати від депутатів проголосувати за ті закони, що зроблять їхнє життя легшим, тоді ці закони будуть приймати», – слова нардепа.

Кореспондент «Вісника» хотіла  поцікавитися, що роблять для того, аби врегулювати це газове питання, нардепи від Кременчука Костянтин Жеваго і Юрій Шаповалов. Та перший на ранкове засідання навіть не зареєструвався, а інший, хоча і зареєструвався, та зустрітися з ним не вдалось.

«Вісник» пропонує кременчужанам надавати звернення щодо газового безладу в редакцію, а ми вже передамо нардепам.

P.S.

А тим часом кременчуцькі газівники, незважаючи на супротив громади, продовжують встановлювати один лічильник на два будинки. Цього тижня на будинки 79 і 79а, що на вулиці Київській, намагались встановити один лічильник. Люди висловились проти. Тепер їх чекає засідання комісії на КП «Кременчукгаз», як і мешканців провулка Гвардійського. Кременчужани обурені грубим ставленням газівників, повною неповагою до своїх абонентів.

Все по темі: газові лічильники  КП «Кременчукгаз»  лічильники 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
3 Квітня, 2020 П’ятниця
2 Квітня, 2020 Четвер
1 Квітня, 2020 Середа
більше новин