Верховна Рада зсередини

Як працюють нардепи VIII скликання Верховної Ради, що роблять під час перерви у кулуарах, як працюють у комітетах. А також скільки кордонів потрібно здолати, щоб потрапити у будівлю,  де засідають народні обранці, що їм пропонують на обід і що відбувається у кулуарах. Минулого тижня кореспондент «Вісника» в рамках прес-туру для регіональних журналістів побував у Верховній Раді.

Потрапити у будівлю, де засідають народні обранці, не так просто. Обов’язкова умова – паспорт. Бо за журналістським посвідченням не пройдеш. Перший кордон правоохоронців – ще на підході до будівлі. Ось там починають перевіряти паспорти.

Під самою будівлею ВР того дня, а це було 4 жовтня, проходив мітинг. Із плакатів і транспарантів, що тримали мітингувальники, стало зрозуміло, що протест аграріїв. Тільки щось, наприклад, ті ж аграрії Кіровоградщини схожі на студентів столичних вишів. Поруч купка людей із прапорами з вилами – символом однієї з політичних партій. Усе це відбувається під музику. Тож мітингувати в хорошу погоду – одне задоволення.

Із паспортом і через 4 кордони правоохоронців

Журналістів у будівлю Верховної Ради впускають окремо від нардепів. Це так званий під’їзд №1. У випадку організованої групи складають списки. І вже в самій будівлі разів 3-4 перевіряють. Внизу ж доводиться проходити через рамку з металошукачем, речі теж просвічують окремо. Тож пересічному громадянину просто так до Верховної Ради не зайти.

Згори все видно, або Що робить віце-спікер на засіданні?

До сесійної зали, де засідають нардепи, журналістів не пускають. Є ложа для ЗМІ, де й розташовуються журналісти. Відеооператори – окремо, фотографи – з іншого боку. WI-FI є в усій будівлі ВР, тому із передачею інформації проблем не виникає. Так, побачивши, що хлопець із ноутом ретушує фотографію, за півгодини в мережі з’явилась новина, що віце-спікер Оксана Сироїд була помічена в залі Верховної Ради за вельми інтимним заняттям: у розпалі робочого дня політик захопилася онлайн-шопінгом на своєму мобільному пристрої. Фотограф опублікував фото в себе на сторінці, а далі з’явилась новина. Поруч із ложею преси розташована ложа для запрошених. Але звідти не можна вести фото- та відеозйомку. Цього дня тут були діти – один із нардепів влаштував екскурсію для дітей свого округу. Під час перерви малеча у вишиванках ще заспівала перед народними обранцями.

Вони працюють

Як уже повідомлялось вище, до сесійної зали усім, крім депутатів, заходити заборонено. Та хто чим займається – з балкона помітно добре. Ось два народні обранці про щось палко розмовляють, ось інший веде активне листування через «Viber», а його колега таки довгенько збирає папірці, які звалились під стіл. У залі гул, і до голосу спікера доводиться прислухатися. А питання вирішують серйозні – вранці вони стосуються екології. За одне з них депутати голосують аж  5(!) разів і, як то кажуть, протягують. Узагалі, цього тижня у нардепів були тематичні блоки. Перший блок – з екології, другий – промислова політика і підприємництво, а також у четвер – культура, наука й освіта. Уже пізніше прес-секретар голови Верховної Ради Андрій Ковальов пояснює: то рекомендація Єврокомісії. Аби нардепи глибше вникали в суть питання.

І себе показати, і на інших подивитися

Треба зазначити, що під час засідання нардепи час від часу виходять у кулуари. Тут на них напоготові чатують журналісти. 5 жовтня один з українських телеканалів цікавився, яка марка телефону в того чи іншого нардепа. І ось нардеп із Полтавщини Сегій Каплін із задоволенням демонструє свій «Айфон», а там інший показує свій засіб зв’язку.

До речі, всі коментарі нардепів майже відразу розбирають на цитати і використовують у новинах різні інтернет-видання. Охоче дають коментарі й такі відомі політики, як: Олег Ляшко, Юлія Тимошенко, Мустафа Найєм. Кого кореспонденту «Вісника» так і не вдалось побачити – так це нардепів від нашого міста. Нардеп Жеваго навіть не зареєструвався, а пана Шаповалова не зустріли. Декому з представників інших регіональних ЗМІ вдалось навіть інтерв’ю взяти в народного обранця.

Без лобстерів, але з тигровими креветками

Про нардепівську їдальню ходить чимало чуток, хоча не раз її показували у сюжетах. Треба зазначити, що якихось вишуканостей, як лобстери чи суп із черепахи, в меню немає. Та є такі делікатеси, як тигрові креветки, за ціною 95 гривень 28 копійок за 55 грамів. До речі, це – одна з найдорожчих страв у меню. Є ще салат «Салмон» по 117,64 гривні, сьомга на спаржевій подушці з помідорами черрі – за 140 гривень за 100 грамів, варений осетер – за 110 гривень 93 копійки.

В іншому ціни в нардепівській їдальні, яка офіційно називається Державне підприємство «Їдальня Управління справами Апарату Верховної Ради України», приблизно – як у середньостатистичному кафе. Порція домашньої ковбаси коштує 30 гривень, десерти. Під час перерви між сесійними засіданнями тут місця вільного немає – нардепи і журналісти прямують саме сюди.

Прес-тур до Верховної Ради України для регіональних журналістів організовано в рамках програми USAID «РАДА», що реалізується фондом Східна Європа спільно з ГО «Інтерньюз-Україна».

Все по темі: Верховня рада  ВР  нардепи  політика 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин