Уже за 10 — 15 рокiв першi колонiсти вирушать на Марс

Колонiзувати космос? Ще не так давно це видавалось мрiєю письменникiв-фантастiв. Однак нинi на Марс уже готуються летiти першi туристи.

У кожному разi президент США Барак Обама нещодавно пообiцяв, що  до 2030 року його країна органiзує на цiй далекiй планетi перше поселення, пише газета “Експрес”.

Детальнiше про колонiзацiю Марса говоримо з Микитою Радецьким, експертом космiчної галузi, астрофiзиком, та Сергiєм Якимовим, українцем, що потрапив до сотнi претендентiв на участь у кампанiї “Mars One”, яку формували на конкурснiй основi, обираючи учасникiв iз 200 тисяч кандидатiв.   “Марс нинi найбiльш реальна мета для заселення, бо там є вода i гравiтацiя, хоча її рiвень i нижчий, нiж на Землi. — каже Микита Радецький. — Ученi продумали три методи розiгрiву ядра Марса, щоб пiдвищити рiвень гравiтацiї i зробити атмосферу придатною для вирощування рослин просто неба. Iмовiрно, Марс у далекiй перспективi стане другою “Землею” для людей. А в найближчiй — там  уже житимуть першi колонiзатори. Їх буде всього четверо.

— Коли ж реально можуть вирушити на Марс першi колонiзатори?

С. Якимов:

— У 2026 роцi. Пiсля їх висадки знадобиться час для налагодження iнфраструктури — “поставити” житло, наприклад. За найбiльш оптимiстичними прогнозами, власне туристи зможуть вiдвiдати марсiанську базу через декiлька рокiв пiсля висадки перших колонiстiв. Однак бiльшiсть учених вважає, що марсiанський туризм стане можливий лише через 20 рокiв пiсля заселення.

М. Радецький:

— За планом нашого проекту, спершу на Марс у 2024 роцi вiдправлять “багаж” колонiзаторiв, який, за прогнозами, прибуде у 2025-му. Наступного року стартує перший екiпаж “марсiан”. Колонiсти, якi вирушать 2026-го, зiйдуть на Червону планету у 2027 роцi.

— Хто може стати мешканцем Червоної планети?

М. Радецький:

— До польотiв допускають людей середнього зросту, однак не з надмiрно розвиненою м’язовою масою. Чiтко вагу i зрiст не вказують. Звiсно ж, вони повиннi бути психiчно врiвноваженими та стресостiйкими. Це мають бути люди, якi нiколи за життя не курили та не вживали спиртного. Вiк вiдiграє другорядну роль.

— А на чому летiтимуть колонiзатори i скiльки часу триватиме сам полiт?

М. Радецький:

— Наразi є модель космiчного апарата, яка дає змогу полетiти людинi на iншу планету, однак без шансу повернутися. Мiнiмальна швидкiсть — 7,9 кiлометра за секунду. А тривалiсть  мандрiвки — близько одного року.

— Який буде побут колонiзаторiв на марсiанськiй станцiї?

С. Якимов:

— Першi декiлька днiв, а може, й тижнiв, ми житимемо в маленькiй кiмнатцi, допоки облаштуємо повноцiнну колонiю та розмiстимо сонячнi батареї, якi забезпечуватимуть нас електроенергiєю.   Колонiсти вивчатимуть навколишнє середовище. Зокрема, марсiанський грунт, адже його в майбутньому планують застосовувати як ресурс для будiвництва. Обов’язково буде тренажерний зал, у якому кожен колонiст щодня декiлька годин розминатиме всi групи м’язiв. А загалом у житлових примiщеннях усе буде “по-домашньому”. Температура дорiвнюватиме 18 — 20 градусам.   Щоправда, спершу доведеться, як на орбiтальнiй станцiї, митися мокрими рушниками або серветками. Але з часом обладнають душовi кабiнки, адже тамтешня гравiтацiя це дозволяє.   До речi, першим колонiзаторам Марсу буде суворо заборонено народжувати дiтей. Не вiдомо, як вiдбуватиметься розвиток органiзму в умовах низької гравiтацiї.

— А як щодо їжi та води?

С. Якимов:

— Перший екiпаж везе iз собою продукти на два роки — з розрахунком до прибуття наступного космiчного апарата. Крiм того, у колонiї буде облаштована оранжерея для вирощування рослин, якими будуть харчуватися майбутнi колонiсти. Воду iз собою не беремо, бо її можна добути з марсiанського грунту за допомогою роботiв i зберiгати в баках. Колонiстiв навчать самотужки робити її придатною до пиття — тестувати, фiльтрувати й таке iнше.

— Чи буде зв’язок iз Землею?

С. Якимов:

— Звичайно! Ми зможемо спiлкуватися не лише зi штабом, а й з рiдними та групою пiдтримки. Це обов’язкова умова для пiдтримки нормального психiчного стану космонавтiв. Щоправда, зв’язок буде iз затримкою — вiд 3 до 20 хвилин в один бiк.

— Якi ще проблеми можуть виникнути в перших колонiстiв?

М. Радецький:

— Для того щоб повноцiнно заселити Марс, потрiбно транспортувати туди численне обладнання — за пiдрахунками науковцiв, лише на його перевезення отрiбно 20 рокiв. Доставляти все будуть у декiлька етапiв.   Певна рiч, що потрiбне й ракетне паливо, аби дiстатися до планети. У космiчнiй галузi використовують паливо, до складу якого входить рiдкiсний хiмiчний елемент — калiфорнiй, що має декiлька iзотопiв. Сьогоднi найпоширенiший калiфорнiй-252. Цiна одного грама — $27 000 000 — це один iз найдорожчих металiв у свiтi.   Особливiсть цього хiмiчного елемента в тому, що один грам видiляє енергiю, зiставну з потужнiстю ядерного реактора. Вченим вдалося синтезувати лише п’ять грамiв калiфорнiю, адже на Землi його в природному виглядi надзвичайно мало. Однак багато на деяких iнших небесних тiлах Сонячної системи. За рiк штучним шляхом синтезують по декiлька мiлiграмiв.

— А якi планети можуть стати наступними?

С. Якимов:

— Тепер ученi працюють над проектами заселення Мiсяця.

Євгенiя КОЛЯДА
 

Все по темі: колонiсти  Марс 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
28 Лютого, 2020 П’ятниця
27 Лютого, 2020 Четвер
26 Лютого, 2020 Середа
більше новин