На Полтавщині залишилися згадки про суди та розправи над відьмами

Залишилися згадки про суди та розправи над відьмами на території сучасної Полтавщини. Про це повідомляє інформаційне агентство «Полтавщина». Було це у 17-18 ст. Наприклад, у 1672 р. жителька Івахників (зараз село Яхники Лохвицького району) вмовила свою знайому вилікувати корову (для цього розкладали по кутках хати сіль і казали замовляння, а потім копади спеціальні корінці і давали корові). Тільки користі для тварини не було, корову «роздуло», а відьму за чародійство суд постановив відшмагати шкіряними ременями з кінської упряжі та оштрафувати.

Кримінальним судом у 1675 році закінчилася справа і для жительки Лохвиці Яцихи Поливейчихи, яка звернулася за допомогою до відьми Яцихи Ткачихи, щоб помститися за зраду коханці свого чоловіка.

На слуханні Яциха Поливейчиха розповідала:

…Повела мене в сад над болотом, коло яблуні мене обернула тричі і сказала сидіти та тримати в руках ножа. А сама вона пішла на болото. Повернувшись через деякий час дала мені землі, частину якої я мала всипати чоловікові в чоботи, а іншу частину – в горілку, яку мала випити… коханка.

Сталося так, що горілкою отруїлися сестра і родичі коханки. Поливейчиха переконувала суд, що не знала, яке призначення горілки – «добре чи зле».

Жінок покарали: побили та вигнали з міста.

Все по темі: відьма  Полтавщина  розправа  суд 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин