Школи знову перевірили

Депутат міської ради Тетяна Сідерка разом із представниками міського департаменту освіти і журналістами відновила перевірки міських шкіл і дитсадків. Цього разу перевіряльники відзначили, що харчування учнів вдалось організувати на достатньому рівні, та все ж недоліки виявили.

Позитивним моментом є і той фактор, що у школах, де побували перевіряльники, харчується більшість учнів.

Відразу треба зазначити, що таких жахливих випадків, як було під час минулих перевірок, коли їжу дітям накладали руками чи давали холодні сніданки, цього разу не виявили. В адміністрації шкіл зазначають, що фактор несподіваності через те, що депутат Сідерка з перевіркою може нагрянути у будь-який момент, тримає працівників шкільних їдалень у постійному тонусі.

Школа №28: із радянських часів у їдальні зберігся транспортер

Це був перший навчальний заклад, куди 18 листопада приїхали перевіряльники. Директор Трофименко розповів, що школа побудована в 1975 році. І це одна з трьох кременчуцьких шкіл, зведених за «південним проектом» – величезні вікна, суцільне засклення.

До речі, обладнання в харчоблоці теж із часів будівництва школи ніхто не замінював. Тож яке було здивування членів комісії, коли побачили, що працює транспортер, по якому збирають брудні тарілки.

Відзначили, що діти до 90% їжі з’їли – тарілки залишились майже порожні. На це Іван Трофименко зазначив, що відсотків 30% родин, діти яких навчаються в ЗОШ №28 – неповні. І після канікул особливо помітно, як діти буквально накидаються на сніданки.

У цій школі, як і скрізь по місту, діти, що навчаються в початкових класах, харчуються за гроші міського бюджету. Із розрахунку 8 гривень. А інші – за батьківські гроші.

Загалом у цій школі навчається 751 дитина. Їдять у шкільній їдальні 500.

Позитивні моменти перевірки: працівники працюють у рукавичках, хліб на тарілках накритий серветками. Та застаріле обладнання в харчоблоці не піддається жодній критиці.

Окрім їдальні, у школі №28 перевіряльників зацікавив і спортзал. Бо ремонт тут робили за кошти міського бюджету. Цього року було виділено 174 тисячі гривень. Наразі вже встановлено вікна. 156 кв. м вікон обійшлися в 51 тисячу гривень, а на решту суми планують встановити сітки зсередини і металеві решітки зовні (Тож поки на заняттях учні не використовують м’ячі та інші спортивні снаряди, що літають).

Крім того, як повідомив директор, віконні конструкції посилили металевими штангами – це довелося зробити через близьке сусідство кар’єроуправління «Кварц». Через вибухові роботи на кар’єрі на стінах спортзалу з’являються тріщини (комісія побачила їх на власні очі).

Ліцей №30: сучасну посудомийку купили батьки

Її і продемонстрували перевіряльникам. Загалом до організації харчування і в цьому навчальному закладі якихось великих претензій не було. Тетяну Сідерку вразив сучасний рефрижератор у харчоблоці, де зберігають овочі та фрукти.

Також директор цього ліцею Ольга Шиян показала перевіряльникам нову машину для миття посуду. Її цього року купили за кошти батьків. Вартість – 72 тисячі гривень. Вона уточнила, що здавали від 50 до 100 гривень. Проте поява цієї машини полегшила роботу працівників харчоблоку. І це продемонстрували членам комісії: за декілька хвилин завантажений брудний посуд – чистий і сухий.

А ще Ольга Шиян побідкалась, що минулого року їхній навчальний заклад зекономив на опаленні 400 тисяч гривень. Але ці кошти їм не дістались, їх перерозподілили на інші потреби.
Ліцей №11: Галату знову пускають у навчальні заклади?

Далі Тетяна Сідерка побувала в ліцеї №11. Як зазначили, тут гарячим харчуванням охоплено 745 із 960 учнів. 439 учнів початкової школи харчуються за кошти міського бюджету. Решта – за батьківські гроші. У цьому навчальному закладі Тетяна Сідерка зазначила, що страви гарячі, а також що правильно сервіровано стіл. Тарілки з хлібом накриті серветками.

Зауваження – не працюють усі крани, деякі протікають. І якщо вчителі початкових класів носять мило і паперові рушники із собою, то для старшокласників цього немає. І дитина, йдучи до буфету по булочку, не може гарно вимити руки. Директор ліцею

№11 Наталя Бикова пообіцяла цей фактор врахувати.

Питання виникли щодо ремонту спортивного залу. Бо під час перевірки стало відомо, що без тендера скандально відомій фірмі «Легбудпроект» тут доручили робити ремонт.

Як пояснила директор ліцею №11 Наталя Бикова, цього року з державної субвенції їхньому навчальному закладу дісталось 1,2 мільйона гривень. А отримали гроші тому, що вже був готовий проект ремонту спортзалу.

Журналістів, які були під час перевірки, зацікавило питання, хто взявся виконати роботи. Бо це державні гроші, й ремонт має завершитися до 1 січня 2017 року. Тут пояснення пані Бикової наступне: приходили представники однієї з фірм, але побачивши зал, відмовились. Наступним прийшов пан Галата, керівник фірми «Легбудпроект», і погодився зробити ремонт (Оскільки сума на запланований ремонт менша 1,5 мільйона гривень, то тендер не проводили).

Тут треба нагадати, що Сергій Галата і його фірма відомі у Кременчуці не з кращого боку. Цього літа, роблячи ремонт у дитсадку за бюджетні гроші, він затопив дитсадок. Також затопив житловий будинок під час ремонту знову ж за бюджетні гроші.
До речі, не отримавши дозволів у Києві на початок будівництва, робітники фірми Галати активно чи не дуже оббивають стіни спортивної зали. Побачивши всі ці цікаві аспекти, Тетяна Сідерка обіцяє повернутися (з доброю надією, уже у відремонтований спортзал ліцею 27 грудня).

Із нового року – без батьківських внесків

У проект бюджету Кременчука на наступний рік планують закласти 15 мільйонів гривень на те, аби школи відмовились від батьківських внесків. За ці кошти закуповуватимуть мийні засоби, канцтовари, проводитимуть ремонти у класах, оплачуватимуть послуги охорони. Одним словом, місто платитиме за те, що раніше було на плечах батьків. Тетяна Сідерка нагадала про це директорам шкіл. А також попередила, що відразу після прийняття бюджету в школах мають з’явитися повідомлення про те, що гроші з батьків не збиратимуть.

Все по темі: ЗОШ  освіта  Тетяна Сідерка  школи 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2019 Середа
19 Лютого, 2019 Вівторок
більше новин