Як боротися з епідемією шахрайств

По декілька десятків тисяч гривень кременчужани віддають шахраям. Також жертвами нечистих на руку все частіше стають користувачі інтернет-мереж. Які шахрайські схеми найпоширеніші у Кременчуці, чому дільничних стане менше та навіщо їх посилають до Києва, а також про долю бабусь-самогонниць – у інтерв’ю керівника кременчуцької Нацполіції Олександра Коцара.

Поліція розкриває шахрайські схеми

«Мамо! Я потрапив у в’язницю! Врятуй!»

Саме з цих слів починаються дії у найпоширенішому різновиді шахрайств. Ситуації можуть обігравати різні: ДТП і потрібна допомога, затримання поліцією. Та результат один – іноді люди віддають шахраям досить чималі суми. 10000, 30000, а був випадок, що жінка порахувала 70000 гривень.

І лише «зробивши справу», жертва телефонує до рідних. А потім, звісно, в поліцію. Про це «Віснику» нагадав начальник Кременчуцького відділення Нацполіції України Олександр Коцар.

За його словами, 99 % дзвінків – то з місць позбавлення волі. І, головне, зловмисники так обирають час, щоб дезорієнтувати жертву. Найбільше дзвінків припадає з 2-ї до 4-ї години ночі.

«Люди панікують і роблять неправильні дії, а саме перераховують кошти на картки. Хоча можуть просто набрати «102» й уникнути всіх проблем», – говорить пан Коцар. Іноді жертва перераховує гроші на банківську картку, а іноді до злочинної схеми вводять таксиста.

«Розкрити ці злочини важко, а саме відстежити рух коштів. Навіть якщо знайшли особу, то треба довести, що це вона вчинила злочинні дії. А тут діє відмовка: я втратив картку, її вкрали», – говорить Олександр Коцар.

Та стверджує, що в Україні такі злочини розкривали. Були випадки, коли відслідковували рух коштів, встановлювали особу і справу скеровували до суду. Та це не у Кременчуці й не на Полтавщині.

Порада тут одна: відразу телефонувати в поліцію і повідомляти про факти шахрайства.

Хто потрапив у злочинні «окошки»

Лише 150 епізодів на території, підпорядкованій Кременчуцькому відділу поліції. Це про другий різновид шахрайств, поширених у нашому регіоні – заміну вікон. Шахраї працюють за різними схемами. Та найчастіше приходять до мешканців, пропонують встановити вікна. Ті погоджуються. Далі все просто: роблять необхідні замірювання, беруть передоплату (а іноді всю суму) і зникають.

У Кременчуці найбільше людей постраждало від фірми «Окошко». Зловмисники навіть офіс відкрили. А ще їздили по районах: Кременчуцький, Семенівський, Глобинський. Там ще декілька десятків епізодів.

«Особа, що підозрюється у скоєнні злочину, наразі знаходиться в розшуку», – констатує Олександр Коцар.

А кременчужанам – рекомендація: коли хочете замінити вікна, варто користуватися лише послугами перевірених фірм. Дізнайтеся у знайомих, друзів, і лише тоді впускайте майстра до оселі.

Купити – продати чи залишитися без грошей?

Ще декілька років тому інтернет-шахрайсва не були такими поширеними, як зараз. У Кременчуці вони входять до трійки антилідерів.

Найчастіше жертвами стають кременчужани, які хочуть щось купити чи, навпаки, продати через інтернет-магазин. Тут не можна сказати однозначно, хто страждає частіше – продавець чи покупець.

Схема наступна. Людина виставляє річ на продаж. А далі з’являється «покупець». «Невідомі телефонують і кажуть: «У зв’язку з тим, що виникла проблема з перерахуванням коштів, уточніть цифри з банківської картки. Надійде смс-повідомлення і назвіть 4 цифри. Коли людина називає ці цифри (а це цифри грошових операцій), то з картки знімають усі кошти. Їх  перераховують або на мобільний термінал, або на картку іншої особи. У кінцевому результаті – ні покупки, ні коштів», – говорить Олександр Коцар.

У цього різновиду шахрайств спостерігається сезонність. Восени і навесні жертвами найчастіше стають фермери і сільгоспвиробники, які купують техніку і деталі.

До речі, коли готували цей матеріал, у Кременчуці стався черговий подібний випадок.

Безробітну кременчужанку, яка хотіла купити синтезатор, «розвели» на 1200 гривень. Купувала через «ОLХ», кошти перерахувала невідомим на картку «Приватбанк». Уже триває слідство.

 

Злочини проти Майдану не розкриті

Розмову з Олександром Коцарем вели у День Свободи та Гідності, 21 листопада. Тож не могли не поцікавитися, чи доведені до суду справи тих, хто у Кременчуці організовував поїздки на Антимайдан під час Революції Гідності в 2013-14 роках. «Відкрито кримінальне провадження. Я його вивчав, цікавився. Воно направлене в обласну прокуратуру для вивчення. Але наразі особи, які на той час були явними організаторами поїздок на Антимайдан, не покарані. Поки кримінальне провадження на стадії розгляду»,  – пояснення правоохоронця.

 

Про перспективи

«Правоохоронців багато не буває»

Так Олександр Коцар прокоментував ініціативу створення муніципальної поліції у Кременчуці.

Він нагадує про те, як нещодавно в окремих районах Кременчука ввели посилене патрулювання. І це мало результат – кількість грабежів зменшилась. Зменшили чисельність патрулів – знову все повернулось.

«Якщо всі 150 чоловік, яких планують набрати в муніципальну поліцію, будуть ходити по вулиці, то не буде сенсу. То має бути структура, подібна до охоронної фірми, яка і гроші в бюджет зароблятиме, і на зарплату собі. Добре буде, коли на патрулювання вийде 30 наших співробітників і 60 – їхніх», – зазначає Олександр Коцар.

Він говорить, що, у порівнянні з тими ж 90-ми роками, змінилась специфіка роботи правоохоронців, змінився Кримінальний процесуальний кодекс.

«Та треба йти до людей і працювати. У ті часи, які називають «лихими 90-ми», людей у відділах міліції було втричі більше. Інше забезпечення. А наразі більше ніж по 100 справ на одного слідчого. Намагаємось, щоб оперативники зібрали якомога більше матеріалів, аби у слідчих було менше роботи», – говорить правоохоронець.

Дільничних сертифікують, але і скоротять

Також повідомив, що ланку правоохоронних органів, які безпосередньо працюють із населенням, чекає переформатування.  Це не буде так видовищно, як було з новою поліцією. Та те, що робота дільничних зміниться, вже зрозуміло.
Як повідомив Олександр Коцар, усі поліцейські, які працюватимуть дільничними, мають пройти навчання в Києві та отримати відповідний сертифікат. Троє кременчужан уже вирушили на навчання.

До Кременчука ще не доведений штатний розпис дільничних інспекторів, та зрозуміло, що їх буде менше.

«Будуть групи  швидкого реагування. 3-4 групи швидкого реагування, що їздитимуть за певними маршрутами. І коли людина звертається на «102», то їхатимуть не 20 годин, а 5-10 хвилин. Дільничні працюватимуть на попередження злочинів», – пояснення головного поліціянта Кременчука.

Він запевняє, що повинні покращитися і умови роботи дільничних. Тут є взаєморозуміння з міською владою.

«30 грудня цього року після ремонту плануємо відкрити відділення на Молодіжному. Вже розмовляли з міським головою, аби  відремонтувати приміщення і зробити пункт для дільничних на Раківці. Треба, щоб у дільничних інспекторів були гідні умови роботи», – зі слів Олександра Коцара.

 

«Ображати бабусь ніхто не буде»

Це пообіцяв головний правоохоронець міста. Бо під час інтерв’ю Олександр Коцар похвалився останніми досягненнями кременчуцьких правоохоронців, а саме тим, що нещодавно прикрили підпільний цех із виготовлення паленої горілки. Там усе було поставлено на найвищий рівень: акцизні марки, фірмові пляшки. І вся ця продукція розходилась по торгівельній мережі міста.

Поліціянти вилучили 1200 пляшок такої горілки.

Тут «Вісник» не міг не поцікавитися, як правоохоронці збираються діяти в ситуації, коли з підвищенням ціни на горілчані вироби люди почнуть самостійно виготовляти оковиту, тобто будуть гнати самогон.

«Бабусю, що варить самогон для себе, ображати не будуть. Вона у скрутному становищі. Пенсії малі. Але там, де це поставлено на потік, де торгують самогоном – це будемо припиняти», – обіцяє Олександр Коцар.

А ще говорить: «Усе буде добре!» Цю фразу він повторив не раз під час інтерв’ю.

Все по темі: найполіція  Олександр Коцар  поліція 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Лютого, 2019 Неділя
16 Лютого, 2019 Субота
15 Лютого, 2019 П’ятниця
більше новин