В Україну почалися поставки нового дешевого автогазу

 

Іран вирішив вийти на український і білоруський ринки автогазу. Про поставки нафти мова поки не йде через проблеми з нафтопроводом Одеса-Броди

24 листопада Іран поставив в Україну перший танкер зі скрапленим нафтовим газом LPG (в народі – автогаз). В Європі та Україні вартість цього палива в середньому на 30-40% нижче, ніж бензину і дизеля, тому воно все більше використовується українцями для заправки машин.

За даними агентства А-95, середня ціна поставки з Ірану склала $ 425 / т, що помітно нижче за імпорт з інших джерел. Одним з головних постачальників автогазу для України залишається Білорусь, яка переробляє російську нафту і конденсат. Але така залежність не йде нашого ринку на користь. В середині літа, коли на ремонт зупинився ведучий білоруський ГПЗ, виник дефіцит, який спровокував паніку серед водіїв і зростання цін.

Незважаючи на те, що на українському ринку автогазу домінують внутрішні виробники, недостача білоруських поставок до серпня підігріли погрозами ембарго з боку РФ. Оголосити його російська влада так і не зважилися, але зате ввели санкції проти цілого ряду залізничних компаній-перевізників зрідженого газу. Удар по давно підписаних контрактів імпорту конденсату в цистернах спровокував черговий ціновий стрибок, і посилив тенденцію збільшення поставок газу з альтернативних джерел.

Першопрохідцем в пошуку таких стала київська компанія “Газтрон”, яка на початку осені прийняла в дунайському порту Рені два невеликих танкера з Швеції та Єгипту по 2,5 тис. Тонн. Єгипетські поставки для України виглядають вельми перспективними – в цій країні державному “Нафтогазу” належить одне з невеликих нафтових родовищ, на якому в 2015 році було видобуто 318 тис. тонн нафти і конденсату.

Все по темі: автогаз  поставки 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин