У новий рік із новими субсидіями

Кременчужани, які отримують субсидію і при цьому мають борг за водопостачання, можуть отримати компенсацію з міського бюджету. Такі зміни впровадив Кабмін, але діяти на практиці вони ще не почали. Тим часом кременчужанам уже нарахували субсидію за один місяць і зменшили норми споживання газу.

Новий опалювальний сезон із новими субсидіями для одних розпочався з радощів, для інших – із прикрощів. Кременчужани отримали повідомлення про надання субсидій, де кількість газових кубів для приватних будинків було зменшено на сотню, а мешканцям як квартир, так і будинків субсидію призначили лише на один місяць. Крім цих незрозумілих змін, набула чинності ще й нова Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання субсидій населенню», яка забороняє постачальникам комунальних послуг нараховувати борги за комуналку тим громадянам, які отримали субсидію. Що все це означає, дізнавався «Вісник».

Субсидія на місяць?

«Субсидію розраховано з 12 по 31 жовтня 2016 року», – саме таку графу побачила частина кременчужан у повідомленні про надання субсидії. За словами начальника управління праці та соціального захисту населення Автозаводської держадміністрації Лідії Глоби, подібні повідомлення отримали мешканці, які зверталися за отриманням субсидії минулого року.

«Субсидія як на опалювальний, так і на неопалювальний сезони призначається по жовтень включно, – говорить Лідія Глоба. – Тим, у кого лишився залишок, його перенесли на жовтень. Його враховували ще з отриманих доходів за 2014 рік. Уже з 1 листопада громадяни отримують нові повідомлення, у яких зазначено про нарахування субсидії аж до квітня 2017 року. Перерахунок субсидій на цей опалювальний сезон уже робитимуть за доходами 2015 рік».

Інформацію про те, що кременчужанам повідомлення про надання субсидії надходитимуть щомісяця, в управління праці та соцзахисту спростували. Субсидію все ж таки призначатимуть на весь опалювальний період.

На офіційному сайті Міністерства соціальної політики також повідомляється, що розрахунок субсидій на цей опалювальний період в Україні провели впродовж жовтня. Ще зазначається, що отримати субсидію можуть будь-які родини, якщо їх витрати на компослуги перевищують 15% від їхнього щомісячного сукупного доходу.

Зменшили норми

Цього року зміни неабияк торкнулися і тих кременчужан, які проживають у приватних будинках. Минулого року вони могли отримати субсидію на оплату компослуг із 1 жовтня. Нині відшкодування їм призначили з 12 жовтня, тобто коли у Кременчуці офіційно розпочався опалювальний період. Таким чином, вартість газу, який нині коштує по 6,88 гривні за куб, спаленого із 1 по 12 жовтня, кременчужанам ніхто компенсувати не буде. А для власників приватних будинків за нинішніх тарифів ця сума досить значна. Тільки за 200-300 кубів, саме стільки у середньому спалюють приватні будинки восени, родинам доведеться сплатити 1376-2064 гривні.

Утім, Лідія Глоба пояснила, що ці зміни відбулися не на рівні Кременчука, а на рівні всієї країни. Рішення щодо призначення субсидій для приватних будинків, як і для багатоповерхівок (тобто зрівняти), було прийнято Кабміном.

Цього року для приватних будинків зменшили й норми споживання газу на опалення. Так, минулого року норма на 1 кв. м будинку становила 7 кубів, а цього – тільки 5,5 кубів. Саме зменшенням норм в управлінні праці та соцзахисту пояснюють те, що мешканці приватних будинків отримали субсидію на 100 кубів газу менше.

Рахують «чисту» зарплатню

Скаржаться кременчужани й на те, чому одні мають значні доходи й при цьому отримують субсидію, а є пенсіонери, яким або призначили 200-300 гривень, або відмовили взагалі. Також повідомлення про призначення субсидії за жовтень деяким кременчужанам надійшли взагалі у розмірі НУЛЬ гривень. При цьому доходи, у порівнянні з минулим і позаминулим роками, змінилися не набагато. В управлінні праці та соцзахисту зазначили, що усі розрахунки субсидії відбуваються відповідно до чинного законодавства.

«Людям може здаватися, що хтось має якісь значні доходи, – зазначила Лідія Глоба. – Призначення субсидії відбувається відповідно до тих офіційних доходів, які отримує заявник. Усім, хто звертається до нас, ми максимально просто пояснюємо, як відбувається розрахунок».

Доходи для нарахування субсидії наразі беруть без врахування податку з доходів (виріс із 15% до 18%), крім військового збору, що становить 1,5%, та профспілкового – 1%. Тобто, фактично субсидію вираховують із «чистої» зарплатні. Соціальний і пенсійний внески в Україні були скасовані.

Ще одне «але» полягає у тому, що заявнику компенсація на компослуги повертається за два попередні місяці з моменту звернення. Тому якщо прийти по субсидію у березні
2017 року, знижку нададуть не за весь опалювальний період (із жовтня по квітень), а починаючи із січня і до кінця сезону.

Борг за воду повертатимуть із бюджету

Навпаки позитивні зміни для українців Кабмін підготував у новій Постанові «Деякі питання надання субсидій населенню». Зміни набули чинності 21 вересня 2016 року. Відповідно до цього, українцям не будуть нараховувати заборгованість за водопостачання, якщо норми споживання, встановлені місцевою владою, будуть вищими, ніж ті, що затверджені Кабміном. Це стосується тих, хто не має лічильників і споживає воду за нормами. Так, норми, встановлені на воду Кабміном, складають 4 куби (2,4 куба на холодну воду та 1,6 – на гарячу). У Кременчуці ця норма становить 10,5 кубів (3,15 куба на гарячу воду та 7,35 – на холодну). Різницю у 6,5 кубів, відповідно до постанови, мають компенсувати за рахунок місцевого бюджету.

Достовірні джерела «Вісника» пояснили, що з цього рішення випливає одне – різниця між нормами міськими і Кабміном, фактично борг громадянина за воду, у регіонах має погашатися за кошти місцевих бюджетів. Тобто, борг виставлятимуть не громадянам, а міській владі.

Про відповідні норми води зазначено й у Постанові Кабміну від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування встановлені соціальні нормативи споживання комунальних послуг, на які надається субсидія».

Друге нововведення передбачає, що тим, хто отримує субсидію, не будуть нараховувати борги за комунальні послуги, якщо вони виникли з вини постачальників компослуг. Виходить, якщо компанія випадково поставить у платіжці зайві кіловати світла або куби гарячої води, які фактично споживач не використав, сплачувати за це українці не повинні. Сам же громадянин може довести це за допомогою показників на лічильнику.

Ті ж, хто з призначеною субсидією або її відмовою не згоден, можуть звертатися до управління праці та соціального захисту населення у Кременчуці. Там можуть показати та розповісти, чому та з яких причин було відмовлено у субсидії або призначено замало. Оскаржити рішення місцевого управління соціального захисту населення можна у вищих органах, а саме у тих, кому воно підпорядковується. У крайньому випадку можна звернутися до керівництва обласної державної адміністрації. Або й до суду, але чи реально виграти справу, не можуть передбачити навіть юристи.

Коли субсидію не нарахують:

• якщо за 12 місяців перед зверненням по субсидію, придбати квартиру (будинок), земельну ділянку, автомобіль, будівельні матеріали, телефонний зв’язок (у тому числі мобільний) на суму більше 50 тисяч гривень (одноразово).

• якщо у разі обстеження матеріально-побутових умов комісія виявить у кременчужанина додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно. Наприклад, здає у найм (оренду) житлове приміщення.

• якщо у людини виявили дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса.

• не призначити субсидію можуть у разі, коли стало відомо про неофіційне працевлаштування людини.

Все по темі: гроші  пільги  субсидії 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин