В Україні хочуть створити систему збору та утилізації упаковок від пляшок

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5614 про систему збору та утилізації використаної тари.

Документ пропонує запровадити депозитну систему тари і зобов’язати виробників та імпортерів позначати упаковку для напоїв спеціальними етикетками. Такі етикетки будуть свідчити про те, що споживач має право повернути саме цю тару в точки збору і відразу ж отримати відшкодування.

Точкою збору тари може бути автомат, магазин роздрібної торгівлі або інше місце. При цьому оператор депозитної системи буде відшкодовувати виплачені точками збору суми після передачі, підрахунку і перевірки зібраної ними тари. У свою чергу, операторами депозитної системи можуть бути будь-які зареєстровані суб’єкти господарювання, у яких є досвід в сфері управління відходами за міжнародними стандартами і які можуть забезпечити виробництво надійних депозитних етикеток.

Відповідно до законопроекту виробники і імпортери повинні будуть купувати депозитні етикетки у акредитованих операторів і наносити їх на кожну одиницю упаковки. Магазини роздрібної торгівлі, в свою чергу, не зможуть допускати до продажу напої, тара яких не позначена депозитної упаковкою.

“Близько 96,4% відходів, що утворюються в Україні, потрапляють на звалища. Більшу частину таких відходів становить тара від напоїв, переважно з поліетилентерефталату та інших полімерів. Експерти відзначають, що на ринок України щорічно надходить близько 13 млрд упаковок з пластика, металу, скла і картону для напоїв. Тому необхідно залучити виробників до утилізації відходів після споживання “, – наголошується в пояснювальній записці.

Систему збору і утилізації упаковок намір поширити тільки на тару з-під напоїв, за винятком лікеро-горілчаної продукції, продукції, що знаходиться в режимі транзиту, експортної продукції і дитячого харчування, пише delo.ua

Все по темі: тара  транзит  утилізація 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Вересня, 2019 П’ятниця
19 Вересня, 2019 Четвер
18 Вересня, 2019 Середа
більше новин