В Україні хочуть створити систему збору та утилізації упаковок від пляшок

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5614 про систему збору та утилізації використаної тари.

Документ пропонує запровадити депозитну систему тари і зобов’язати виробників та імпортерів позначати упаковку для напоїв спеціальними етикетками. Такі етикетки будуть свідчити про те, що споживач має право повернути саме цю тару в точки збору і відразу ж отримати відшкодування.

Точкою збору тари може бути автомат, магазин роздрібної торгівлі або інше місце. При цьому оператор депозитної системи буде відшкодовувати виплачені точками збору суми після передачі, підрахунку і перевірки зібраної ними тари. У свою чергу, операторами депозитної системи можуть бути будь-які зареєстровані суб’єкти господарювання, у яких є досвід в сфері управління відходами за міжнародними стандартами і які можуть забезпечити виробництво надійних депозитних етикеток.

Відповідно до законопроекту виробники і імпортери повинні будуть купувати депозитні етикетки у акредитованих операторів і наносити їх на кожну одиницю упаковки. Магазини роздрібної торгівлі, в свою чергу, не зможуть допускати до продажу напої, тара яких не позначена депозитної упаковкою.

“Близько 96,4% відходів, що утворюються в Україні, потрапляють на звалища. Більшу частину таких відходів становить тара від напоїв, переважно з поліетилентерефталату та інших полімерів. Експерти відзначають, що на ринок України щорічно надходить близько 13 млрд упаковок з пластика, металу, скла і картону для напоїв. Тому необхідно залучити виробників до утилізації відходів після споживання “, – наголошується в пояснювальній записці.

Систему збору і утилізації упаковок намір поширити тільки на тару з-під напоїв, за винятком лікеро-горілчаної продукції, продукції, що знаходиться в режимі транзиту, експортної продукції і дитячого харчування, пише delo.ua

Все по темі: тара  транзит  утилізація 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин