ЛохоСубсидія, або Як можна залишитися без пільги

Переплутати ім’я по батькові, призначити неіснуючу матеріальну допомогу і приписати пенсію жінки із сусідньої вулиці… Усе це може бути під час оформлення субсидії, на яку так сподіваються кременчужани й мешканці Кременчуцького району. Як вміння лаятися допомагає з нульової субсидії зробити допомогу в 500 гривень – дізнавався «Вісник».  

Отримавши повідомлення про надання субсидії у розмірі нуль гривень, 56-річна Наталя (ім’я скаржника було змінено з етичних міркувань), яка має чоловіка та 23-річну дочку, дуже здивувалася. Останнього разу вона навідувалася до управління праці та соціального захисту населення у вересні 2016 року. Наталя сповістила про те, що в їхньої родини змінився дохід, адже у 2015 році, за який наразі вираховують субсидію, родина мала додатковий прибуток. Їхня дочка, ще будучи студенткою, декілька місяців працювала й отримувала зарплатню. Родина подала відповідну довідку з місця, де працювала їхня донька, та з університету про те, що вона продовжує навчатися платно і стипендію не отримує.

«За рік дочка отримала максимум 7000 гривень, – говорить Наталя. – Ми розуміли, що це вплине на субсидію, яку ми раніше одержували, зменшить її, але ж не позбавить повністю. Я взяла наявні довідки та документи й поїхала до Кременчуцького відділу праці та соціального захисту населення. Спеціаліст, до якого я звернулася, просто «вбила» мене. Мало того, що моя дочка виявилася 18-річною, з іншим ім’ям по батькові, з призначеною матеріальною допомогою, так ще й мені приписали пенсію іншої жінки, яка проживає на сусідній вулиці. Спеціаліст роздрукувала відомості про цю пенсію, яка вдвічі більша, ніж у мене, й віддала мені. Цей документ наразі знаходиться у мене.

Жінку звати так само, як і мене, ім’я та прізвище співпало… Проте я проживаю на одній вулиці, а вона – на сусідній. У довідці зазначено, що пенсія їй призначена в разі втрати годувальника – інваліда війни – на 1-го утримання. Я нікого не втрачала, ми з чоловіком одружені й живемо все життя. З цим папером я поїхала до Пенсійного фонду і попросила, щоб мені виплатили таку пенсію, як у цієї жінки, ну раз випав такий шанс! Дівчата у Пенсійному фонді дуже сміялися, адже мої паспортні дані та ідентифікаційний код не співпадали з даними пенсії іншої жінки. Я їх попросила видати довідку про мої доходи, тобто мою справжню пенсію.

Я повернулася до відділу праці та соціального захисту населення, пояснила їм, що то – не моя пенсія, і показала довідку з Пенсійного фонду. Ось тоді вони швидко порахували й призначили субсидію у розмірі 500 гривень. Вдома ми ще раз перерахували наші доходи та вартість комунальних послуг, які повинні сплачувати за соціальними нормами. В Інтернеті знайшли приклади того, як вирахувати субсидію, й вона була більше 1000 гривень, а не 500. Ще знайшли онлайн-калькулятор, на якому можна орієнтовно розрахувати розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, і за наших доходів і норми комунальних послуг він показав зовсім іншу суму…»

Порівнявши два повідомлення про надання субсидії, жінка також помітила, що на один і той самий будинок, на одні й ті ж соціальні норми, які легко вираховувати згідно з нормами, встановленими Кабміном, їй були нараховані різні суми соціальної оплати. У повідомленні, де субсидія була нуль гривень, вартість оплати за газ на 76,17 кв. м будинку становить 1642,77 гривні. А там, де субсидія 500 гривень, родині уже потрібно платити за газ 3238,75 гривні. Виходить, якби субсидія залишалася нульовою або її не було взагалі, за синє паливо необхідно було б платити менше?

Згідно із законом, соціальні норми житла та соціальні нормативи користування комунальними послугами встановлює Кабмін, і вони прописані у пункті 4 постанови Кабінету Міністрів №106 від 28.02.2015. Відповідно до цього, на одну людину надається 13,65 кв. м соціальної житлової площі та додатково 35,22 кв. м на родину. Так, на родину з трьох осіб соціальна норма житла становить 76,17 кв. м (13,65 кв. м * 3 + 35,22). При цьому соціальна норма газу, яка надається на один квадратний метр, цього року становить 5,5 кубів. Минулого року норма становила 7 кубів на 1 кв. м. Таким чином, соціальна норма газу на таку площу становить 418,935 куба (5,5 куб. газу * 76,17 кв. м соц. площа буд.). У грошах ця вартість газу становить 2881,853 гривні (418,935 куба * 6,879 – вартість одного куба газу в Україні з 1 травня 2016 року. Про зниження пільгових норм споживання газу з 7 кубів до 5,5 зазначено у Постанові Кабміну №317 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р.»).

«От тільки в першому випадку вони рахують вартість газу в розмірі 1642 гривні й дають субсидію нуль гривень, – продовжує розповідати Наталя. – У другому вже ставлять 3238,75 гривні й роблять «знижку» 500 гривень. А соціальні норми будинку й соціальні норми газу залишаються незмінними, їхню вартість кожен сам може порахувати. Яким би не був розмір будинку, мені не можуть дати субсидію на площу, що перевищує норми, встановлені законом».

«Вісник» зв’язався з начальником Кременчуцького відділу праці та соціального захисту населення Віктором Приходьком. Він пояснив, що нарахування субсидії по кожній справі є індивідуальним.

«Субсидію було призначено у розмірі нуль гривень, – говорить Віктор Приходько. – У мене також є це повідомлення. Потім було призначено у розмірі 500 гривень. Помилилися, але ж і у вашій газеті також бувають помилки. Проте такого, щоб переплутали чиюсь справу й поклали до іншої – такого бути не може. Субсидію для кожної родини нараховують індивідуально. Це не все так просто, як здається. Усе вираховується згідно із законом.
Крім цього, у телефонній розмові начальник відділу праці та соцзахисту повідомив, що вони перевірили справу жінку. «Віснику» він також назвав дівчину з іншим ім’ям по батькові й зазначив, що субсидію не призначено через наявність матеріальної допомоги. Жінка показала, що у паспорті та свідоцтві про народження дочки зазначений інший батько.

Коли жінка втретє поїхала до відділу соцзахисту, виявилося, що усе залишилося без змін.

«У папці, як і раніше, була все ще вклеєна пенсія іншої людини – жінки, яка проживає на сусідній вулиці, а у моєї дочки був інший «батько», – зазначила постраждала. – Я показала свій паспорт й ідентифікаційний код. Він не зійшовся з даними, які занесли у відділі субсидій, а значить, пенсія – не моя. Я попросила, щоб чужу довідку про отримання пенсії дістали зі справи у моїй присутності та «викинули», а також щоб виправили ім’я по батькові дочки й перевірили її доходи ще раз. Після цього я попросила, щоб субсидію перерахували втретє. Це робили вже в іншому кабінеті. Десь через півгодини мені видали нове повідомлення про надання субсидії і пояснили, що у них у програмі стався збій, через що був неправильно вирахований обов’язковий платіж, а тому й перша субсидія склала 500 гривень. Цього разу субсидію нарахували близько 1200 гривень. Приблизно таку ж субсидію я нарахувала вдома за допомогою онлайн-калькулятора розрахунку субсидії. Він показував близько 1500 гривень. У відділі соцзахисту визначили на 300 гривень менше, але ж не 500 гривень, як вони нарахували раніше, і не нуль гривень, як було спочатку».

Звернутися по допомогу

Найпростіший спосіб зрозуміти, яку субсидію може отримати родина та чи взагалі може претендувати на неї – за допомогою орієнтовного розрахунку розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. У ньому слід зазначити кількість зареєстрованих осіб, дохід усіх членів родини та суму нарахувань за комунальні послуги. Калькулятор автоматично вирахує орієнтовний розмір субсидії.

Крім цього, можна надіслати електронний запит начальнику відділу того управління праці та соцзахисту, який знаходиться за вашим місцем проживання. Знайти телефони та електронну пошту можна на сайті міськради Кременчука.

Також в Україні працює Урядова «гаряча лінія», яка вирішує проблемні питання, що порушують у зверненні громадян. Телефонувати потрібно за номером: 1545.

Все по темі: гроші  субсидії 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин