«Кременчукгаз» програє в суді споживачам

Депутат Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка виграла в Автозаводському районному суді справу проти ПАТ «Кременчукгаз» щодо законності нарахування споживання в розмірі 9,8 кубометра на людину. Це – не перша подібна справа, яку розглядає суд. І не перша перемога кременчужан. Наразі в суді ще є ряд позовів від споживачів до ПАТ «Кременчукгаз».

Та попри це підприємство продовжує лякати містян високими тарифами та відключеннями.

Наприкінці минулого тижня в Автозаводському суді суддя Жанна Кривич розглянула справу, в якій кременчужанка просила з’ясувати, чи законні норми споживання в розмірі 9,8 кубометра на людину, які виставляє «Кременчукгаз» тим споживачам, які відмовляються від встановлення побудинкових лічильників газу.

За дорученням від людей, позивачем у суді виступила депутат Кременчуцької міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка (РПЛ) Тетяна Сідерка.
Тут варто нагадати, що Тетяна Сідерка неодноразово виступала проти дій ПАТ «Кременчукгаз» щодо встановлення лічильників газу на весь будинок. Минулого року «Вісник» неодноразово писав про обурення мешканців багатоповерхівок, яким примусово встановлювали побудинкові газові лічильники. Люди вимагали встановлення індивідуальних лічильників. Та натомість отримували понад удвічі завищені тарифи. Замість 4,4 м3 на місяць на одну людину – 9,8 м3.

Юристи вже тоді рекомендували одразу звертатися до суду.

Вимагати перерахунків

І ось в Автозаводському районному суді 9 лютого під головуванням судді Жанни Кривич ухвалено рішення, згідно з яким норми нарахування за газ на місяць на людину в розмірі 9,8 м3 визнано незаконними. Бо суми для оплати за газ повинні виходити з норми 4,4 кубометра на людину, як постановив Кабмін.

У міській фракції РПЛ вважають це перемогою і закликали як однопартійців, так і інших депутатів виступити проти «бєзпрєдєла» газівників.
За словами позивача депутата Тетяни Сідерки, «Кременчукгаз», швидше за все, звернеться до апеляційного суду, а потім і зовсім подасть касацію на рішення.

Однак, як тільки правота кременчужан буде доведена в судах усіх інстанцій,  споживачі зможуть вимагати перерахунок сум оплати за газ, спираючись на рішення суддів.

«Кременчукгаз» програв і апеляцію

Готуючи цей матеріал, не можна не згадати, що раніше в суді кременчужани вже оскаржували незаконні дії ПАТ «Кременчукгаз» щодо нарахування споживання газу за завищеними нормами. Так, у грудні минулого року та ж суддя Автозаводського райсуду Жанна Кривич винесла рішення за позовом кременчужанина Ігоря Митрофанова до ПАТ «Кременчукгаз» про зобов’язання здійснити перерахунок обсягів природного газу по оплаті за газ із 9,8 куб. м на 4,4 куб. м.

Під час розгляду справи виявилось, що всім мешканцям будинку на просп. Лесі Українки, 10, де  проживає позивач, «Кременчукгаз» виставив рахунки за граничною нормою 9,8 кубометра газу на людину.

Газівники заявили, що дана норма застосовується в разі порушення Кодексу споживачем, і підставою для цього у ПАТ «Кременчукгаз» вважають колективну відмову мешканців від встановлення побудинкового лічильника. Сам Ігор Митрофанов у суді доводив, що особисто не перешкоджав встановленню побудинкового лічильника газу. Тож закон не передбачає колективну відповідальність за порушення.

У результаті суддя погодилась із доводами позивача щодо того, що не може бути колективної відповідальності за порушення. І винесла рішення на його користь.

До речі, нещодавно Апеляційний суд Полтавської області залишив чинним  це рішення судді Автозаводського райсуду Кременчука Жанни Кривич.

Людей лякають відключеннями

Попри це, вищезгадане підприємство-надавач послуг продовжує лякати кременчужан завищеними тарифами і погрожує відключенням газу. Цього тижня на апаратній нараді в мерії міський голова Кременчука Віталій Малецький показав оголошення, які з’явились на під’їздах будинків.
Так, на під’їздах на Раківці газівники розмістили оголошення про те, що якщо мешканці не дадуть встановити побудинковий лічильник, то їм збільшать тариф до 9,8 м3.

«Кременчукгаз», незважаючи на рішення судів, продовжує лякати містян підвищеними тарифами», – зазначив Віталій Малецький. І додав: «Люди виграють суди, а вони продовжують лякати. Це неправильно».

Солідарний газовий лічильник

Тетяна Сідерка готує проект рішення щодо солідарного встановлення індивідуальних газових лічильників для кременчужан. Під час візиту в НКРЕКП депутату як варіант вирішення проблеми запропонували встановлення лічильників із трьома джерелами фінансування. Це коли одну частину платить «Кременчукгаз», другу – місто і третю – сам споживач.

Так, ціну, яку підприємство витрачає на встановлення побудинкового газового лічильника, розкидають на всіх мешканців будинку. Частину мають виділити з міського бюджету, а решту доплатить сам мешканець.

Та обов’язковою умовою має бути, що всі мешканці із цим погоджуються. Поки у Кременчуці таких будинків три. Тож Тетяна Сідерка готує відповідне рішення на сесію міськради.

«Поки що це пілотний проект. Уже є домовленість із ПАТ «Кременчукгаз», що в оплату встановлення лічильника не рахуватимуть такі витрати, як виїзд машини тощо. Звідси вартість установлення індивідуального газового лічильника обійдеться приблизно в 2000 гривень. І, значить, для одного споживача – десь 700 гривень», – розповіла Тетяна Сідерка.

Все по темі: Апеляційний суд  гроші  норми газу  ПАТ «Кременчукгаз»  суд  Тетяна Сідерка 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин