Як подати свою першу е-декларацію.

Е-декларація: потрапити у другу хвилю і випливти

Майже 800 тисячам українців цієї весни треба подати е-декларації. Переважна більшість робить це вперше. Не лише нардепи та перші особи міст і населених пунктів, як було під час першої хвилі, а і представники силових структур, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування. Е-декларацію зсередини цього тижня вивчав «Вісник». Кореспондентка сама пройшла всі етапи подання е-декларації.

Відразу треба зазначити, що подати наскоком е-декларацію (за один день) навряд чи комусь вдасться, навіть якщо у вас немає купи нерухомості й автопарку в гаражі. Бо в е-декларації є графи, де треба зазначити відомості про членів родини та їхні статки. А значить, довідка про доходи потрібна не лише е-декларанта, а й дружини/чоловіка, повнолітніх дітей.
Раніше ті ж самі категорії осіб, зобов’язаних у 2017 році подавати е-декларації, теж щороку повинні були подавати декларації в паперовій формі за місцем своєї роботи. Але не всі це робили через брак контролю й уваги.
Тепер же буде набагато складніше уникнути електронного декларування.
Загалом, якщо врахувати не лише декларантів, а й членів їхніх сімей, зараз уже більше мільйона осіб мають морально готуватися.

Електронний ключ: готуйтесь іти в податкову чи банк

Перше, що потрібно для подання е-декларації – це електронний ключ. Його можна отримати двома шляхами. Перший шлях – у податковій інспекції (на вулиці Ігоря Сердюка (колишня Жовтнева). Сам процес видачі займає не більше 10 хвилин. Та «совкових» процедур під час отримання електронного ключа не оминути. Треба взяти бланк заяви, сходити аж у сусідній будинок і там у фотостудії зробити ксерокопії. Там же потрібно ксерокопіювати  паспорт і довідку про ідентифікаційний код, бо без цього електронний ключ не отримати. А також треба прийти з ФЛЕШКОЮ – на неї вам завантажать електронний ключ. Другий шлях – клієнти «ПриватБанку» можуть отримати електронний код через фінустанову. До речі, ключ видають не на постійній основі. Його потрібно оновлювати.

Не варто розраховувати на пам’ять,
або Непередбачувані нюанси

Навіть якщо ви на 100 % упевнені у своїх доходах чи доходах своїх рідних, потрібно взяти відповідну довідку. Краще єдину, видану через Державну фіскальну службу України. Можна піти у Кременчуцьку ОДПІ (тепер уже на вулицю Троїцьку) і замовити довідку. На руки її відразу не отримаєш. Тут треба чекати більше тижня.
Та не варто ускладнювати життя. Маючи на руках електронний ключ, потрібно увійти на сайт Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua, а там, зареєструвавшись в електронному кабінеті (https://cabinet.sfs.gov.ua), направити запит на отримання довідки про суми виплачених доходів та отримання податків із Держреєстру фізичних осіб-платників податків.
Із досвіду кореспондентки «Вісника»: в довідці було зазначено вартість путівки на оздоровлення, яку взято через профспілку. І це вважається доходом.
Іноді у вищезгаданій довідці з’являються «бонуси» з банківських карток на суму від кількох до кількасот гривень.
Часом з’являється непередбачувана сума кредиту. Так, у кременчужанина виник кредит у 12 тисяч гривень. Чоловік просто знімав із кредитної банківської карти гроші і встигав виплачувати їх до того, як нараховували відсотки. Це робив неодноразово. Ось і набігла сума.

Е-декларація: стати багатоженцем легко

У рекомендації із заповнення електронної декларації зазначено, що потрібно вносити відомості навіть про повнолітніх дітей, усіх членів родини, які живуть з е-декларантом на одній житловій площі. При цьому в е-декларації потрібно подавати відомості про дружину/чоловіка, з якими перебуваєте в офіційному шлюбі.
Якщо в декларанта повнолітня дитина, яка має дохід, але зареєстрована в іншому місці, то відомості про неї не потрібно подавати. А ось якщо в одній оселі – то обов’язково.
Цікава ситуація може виникнути в декларанта, який перебуває в цивільному шлюбі з однією жінкою і має офіційний шлюб з іншою. Так, під час першої хвилі подання е-декларації траплялися випадки, коли чоловіки «ставали багатоженцями». Бо були вимушені подавати відомості про обох жінок.
Тут варто нагадати, що про ті ж доходи, майно дружини/чоловіка, з якими офіційний шлюб став фіктивним, можна написати: «не володію інформацією».

Дедлайн для е-декларацій змінено

Завершальним етапом подання е-декларації є внесення всіх відо-мостей у Єдиний державний реєстр декларацій. Вхід сюди – лише за допомогою вищезгаданого електронного ключа на сайт Національного агентства запобігання корупції (https://nazk.gov.ua). Ті, хто подавав е-декларацію, зазначають, що сайт – «вередливий». Іноді доводиться брати другий електронний ключ, а іноді – зв’язуватися з Національним агентством запобігання корупції (НАЗК). Тож порада одна: відкладати подання е-декларації на останні дні точно не варто.
Також є порада відразу заповнювати всі поля, не роблячи чернеток. Бо іноді в тих чернетках якимось дивом з’являються помилки.
Якщо не відволікатися ні на що інше, то за 1,5-2 години заповнити е-декларацію реально.
Подавати краще ввечері після завершення робочого дня. Тоді сайт НАЗК менше «висить».
Тут варто нагадати, що для до топ-декларантів і службовців середнього рівня, що мали справу з першою хвилею е-декларування минулого року, строк подачі завершується за декілька днів – 1 квітня.
А для осіб, які цьогоріч уперше подаватимуть електронні декларації, строк подовжено до 1 травня 2017 року. Відповідну правку парламент ухвалив наприкінці березня цього року.

Журналістів поки не чіпають:
Рада затвердила зміни до е-декларування

Верховна Рада затвердила зміни до законопроекту № 6172, що стосуються електронного декларування, яким військовослужбовців-конт-рактників та мобілізованих бійців звільняють від обов’язку заповнювати електронні декларації.
Зокрема, були враховані поправки депутата Тетяни Чорновол, раніше відхилені комітетом.
Так, правка № 6 передбачає необхідність зобов’язати подавати е-декларації кандидатів у депутати всіх рівнів; осіб наглядових рад державний банків і підприємств; членів громадських рад при держструктурах (оскільки їхня діяльність має корупційний ризик); антикорупціонерів, які отримують цільові кошти на реалізацію антикорупційної державної політики.
Водночас Чорновол відкликала внесену раніше норму про вимогу декларування доходів редакторів та засновників ЗМІ.

 

Що загрожує, якщо «забув» про квартиру, або Відповідальність е-декларанта

1. Невчасне подання

Адміністративна відповідальність (штраф від 850 до 1700 гривень) у разі відсутності поважних причин невчасного подання декларації – наприклад, хвороба, відрядження, мобілізація.

2 Умисне неподання декларації

Кримінальна відповідальність може настати, якщо декларант не подасть декларацію після того, як НАЗК виявило неподання і надало можливість подати декларацію.

3. Завідомо недостовірні відомості в декларації

– Адміністративна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів (із 1 січня 2017 року – 160-400 тисяч гривень) – штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень;
– Кримінальна відповідальність, якщо подано недостовірні відомості стосовно майна вартістю більше 250 прожиткових мінімумів (400 тисяч гривень) – штраф від 42,5 до 51 тисячі гривень, або громадські роботи, або позбавлення волі до двох років, а також позбавлення права займати відповідні посади.

Якщо недостовірні відомості стосуються майна вартістю менше 100 прожиткових мінімумів (160 тисяч гривень), то можлива лише дисциплінарна відповідальність.

Все по темі: гроші  Е-декларування  Закон  податки 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин