У Кременчуці спотривні майданчики небезпечні для дітей

Стоянка на полі для гри в баскетбол, гаражі поруч зі спортивними снарядами і стадіон, що розмежували під будівництво – так виглядають спортивні майданчики у Кременчуці. Поверхневе обстеження лише 98 із них свідчить, що більшість – у плачевному стані. Скільки всього майданчиків для занять спортом у Кременчуці – невідомо. Не краща ситуація і з дитячими майданчиками. Таких у нашому місті 346, і лише 55 (!) взято на баланс КГЖЕД «Автозаводське». Що чекає кременчуцьких дітей, коли вони вийдуть на подвір’я?

Тему спортивних майданчиків порушили у мерії Кременчука наприкінці минулого тижня, коли на засіданні робочої групи презентували проект міської Програми з ремонту, реконструкції наявних та будівництва і облаштування нових багатофункціональних спортивних майданчиків за місцем проживання та відпочинку населення на 2017-2022 роки.

Як повідомив керівник Кременчуцького міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олег Медведенко, у Кременчуці провели обстеження спортивних майданчиків. Сам пан Медведенко визнав, що це обстеження було поверхневим, і 98 майданчиків просто сфотографували. Але це – не всі наявні в нашому місті. Є майданчики, які відповідають сучасним вимогам для занять спортом, а є такі, що потребують реконструкції, а то й повного переобладнання.

Спортивні майданчики: добре, що хоч кіз не пасуть

Розповів Олег Медведенко і про використання кременчуцьких спортивних майданчиків за не зовсім цільовим призначенням. Так, нерідко спортмайданчики у дворах мешканці пристосовують під місце для паркування. Є такі, на яких уже зведені гаражі. А територію стадіону, що на вулиці

Декабристів (Раківка), взагалі «роздерибанили» під будівництво. Ще є так звані кандидатсько-депутатські майданчики, які зводять під вибори, і нікого про це не повідомляють. Та й кому повідомляти – жоден майданчик ніде на балансі не рахується.

Карта спортмайданчиків з’явиться у Кременчуці

Наразі в розрізі вищеназваної міської програми у Кременчуці хочуть упорядкувати всі спортивні майданчики. Умовно їх розділили на три групи.
Це великі об’єкти: стадіони, корти, волейбольно-баскетбольні майданчики. Друга група – згруповані спортивні снаряди. І третя – окремі снаряди.
Назвали на цьому засіданні й суми, які потрібні для того, аби привести до ладу перелічені об’єкти. Так, майданчик для занять спортом (наприклад, workout) можна обладнати за 100 тисяч гривень, а те ж штучне покриття для стадіону обійдеться щонайменше в півмільйона.
Тож, аби знати весь обсяг робіт, усі спортивні майданчики хочуть ґрунтовно обстежити. Для цього інспектори з благоустрою Автозаводської та Крюківської районних адміністрацій проведуть роботу на закріплених територіях.

Їм доручено нанести інвентаризовані майданчики на карту та визначитися з тим, якого ремонту вони потребують. А через місяць (приблизно 10 квітня) члени робочої групи зберуться на наступне засідання, щоб більш детально обговорити проект програми та внесені до неї пропозиції.
Від депутатів міської ради лунали пропозиції щодо введення мораторію на будь-яке використання, окрім цільового, всіх міських спортмайданчиків.

Чи потрібні ОСББ ще й спортивні майданчики?

Порушили на засіданні й не менш цікаву тему. Що ж буде з майданчиками після їхнього обстеження? Тут у кременчуцьких чиновників наступне бачення: майданчики передадуть на баланс Кременчуцькому  міському центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (Далі гроші на утримання і реконструкцію йтимуть із міського бюджету саме через цю структуру). А ті, що на територіях ОСББ – об’єднанню співвласників будинків. У депутатів міськради, які були присутні на засіданні, виникли запитання: чи потрібно це тим же ОСББ? І чи не буде відлякувати під час створення нових об’єднань співвласників будинків?

Старі, понівечені й небезпечні

Не ставлячи за мету бути ревізором, кореспондентка «Вісника» пройшла кременчуцькими дворами Нагірної частини. В поле зору потрапляли як дитячі, так і спортивні майданчики. Деякі з них у більш-менш задовільному стані. Та на деякі дитину пускати страшно. Це стосується як дитячих, так і спортивних майданчиків. На деяких конструкції зіпсовані й не мають функціонального навантаження. На деяких сама огорожа несе загрозу життю дітей.
І пропозицію не чекати повного обстеження майданчиків і конструкцій, а вже зараз щось робити, щоб діти гуляли безпечно, було висловлено на засіданні.
Тут варто нагадати, що у Харкові саме на спортивному майданчику трапився нещасний випадок. 13-річного хлопчика на смерть прибили залізні футбольні ворота. Із пропозицією погодились і депутати міськради.

А «Вісник» пропонує кременчужанам електронну адресу, на яку можна надсилати свої пропозиції щодо вищеназваної міської програми, а також факти про небезпечні конструкції на спортивних майданчиках: [email protected]

Все по темі: діти  проблема  Спортивні майданчики 

Карта депутатів
Банер Кобзов
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Червня, 2018 Четвер
20 Червня, 2018 Середа
більше новин