Візи за кордон: скільки вимагають грошей?

«Вісник» дізнався, у які країни та які візи можна нині відкрити, а головне, за скільки? Та чи можна потрапити у візову країну з метою шопінгу.  

Обіцяти одружитися – не означає одружитися… Саме за таким принципом українцям уже не перший рік обіцяють безвізовий режим. Чимало інформації у ЗМІ з’являється про те, що без віз Україна буде вже з початком літа, потім – з осені, потім – із настанням весни, а потім – із початком того чи іншого, або ще чогось… Нині ця тема є найболючішою і для багатьох кременчужан, які прагнуть їздити за кордон не тільки відпочивати, а ще й заробляти.
Відповідно до останньої інформації, що з’явилася на Урядовому порталі, представники ЄС і Ради Європейського Союзу 28 лютого погодили скасування віз для українців.

«За умови наявності біометричних паспортів, – зазначається у повідомленні, – українці зможуть в’їжджати до ЄС на 90 днів упродовж 180-денного періоду для ділових, туристичних або сімейних поїздок». Щоб це рішення набуло чинності, надалі його повинен підтвердити профільний комітет Європарламенту, після цього – європарламентарі на пленарній сесії, а потім – Рада Євросоюзу. Поки що оформлювати візу українцям потрібно.

Гроші у пріоритеті

Багато людей забувають, що для поїздок за кордон одним із найважливіших елементів є навіть не стільки віза, скільки гроші. Саме відсутність банківського рахунка, на якому впродовж останнього півроку здійснювалися різноманітні операції (надходження, зняття, переведення коштів), є основною причиною для відмови в отриманні візи за кордон. Найчастіше гроші на рахунку потрібно мати саме для поїздок по Європі та у країни з розвиненою економікою.
Як повідомила «Віснику» представник «TUI Кременчук» Оксана Бейгул, виїжджаючи навіть на 7-10 днів, на кожний день перебування за кордоном на банківському рахунку туриста повинно бути мінімум 50 євро. Тобто, на таку кількість днів – від 350 до 500 євро. Є країни, де на кожен день перебування слід мати на рахунку мінімум 100 євро. «І це – не враховуючи те, що потрібно оплатити саму поїздку, – говорить Оксана Бейгул. – Із цим дуже часто виникають проблеми. Люди не довіряють банківській системі та не тримають там гроші. А коли настає час оформлення документів для поїздок, виявляється, що постійного рахунка немає. Ще потрібно подавати довідку з роботи про свою офіційну заробітну платню. Якщо в людини вона мінімальна, особливо, як було раніше, 1600 гривень, виникає запитання: звідки ж у неї кошти для такої поїздки? Тому всім, хто збирається подорожувати, заздалегідь для оформлення візи потрібно мати офіційне працевлаштування та дійсний банківський рахунок із грошима. А сама картка повинна бути іменною. Якщо всього цього не буде, просто не відкриють візу. Якщо за кордон їде ціла родина або мати чи тато з дитиною, коштів на рахунку повинно бути ще більше».
Ще відповідно до змін, які відбулися у 2015 році, людина повинна особисто з’явитися у візовому центрі для подання документів, а головне, відбитків пальців. Навіть якщо у неї вже є біометричний паспорт із відбитками пальців, правило надання відбитків ще не скасували. У кременчужан є три варіанти, де можна отримати візу – це Харків, Дніпро та Київ. Там же проводять співбесіди.

Збори – третина вартості візи  

Віза, яку найчастіше відкривають туристи – це шенгенська. В одному з візових центрів «Віснику» розповіли, що шенген дозволяє поїхати у 26 країн світу. Крім цього, додатково можна потрапити до Хорватії, на Кіпр, до Румунії та Болгарії. Ці чотири країни не є країнами Євросоюзу. Також із шенгеном можна відвідати Норвегію, Ісландію, Швейцарію і Ліхтенштейн, які входять у Шенгенську зону.

Одноразовий шенген для поїздки від 15 до 30 днів коштуватиме понад 70 євро. Ще потрібно сплатити
35 євро консульського збору та близько 650 гривень візового збору. Найпростіший спосіб отримати шенген – через Литву. Тоді для поїздки, наприклад, до Німеччини, вперше необхідно летіти з пересадкою саме у Литві. Та в жодному разі не чартерним рейсом Київ – Берлін. Бажано й залишитися у Литві на деякий час, а потім вирушити до бажаного місця. Діяти за таким алгоритмом доведеться для того, аби не нажити собі проблеми під час перевірок в аеропорту. Як врятувати «душу», коли можуть запитати: чому шенген – литовський, а людина їде через іншу країну, у візовій фірмі не знають.
Потрапити до Великобританії, яка почала процес виходу з ЄС, за допомогою шенгенської візи неможливо. Ми дізналися, що до Британії та Ірландії можна відкрити тільки окрему візу – туристичну або гостьову (гість), а ще мультивізу, але тільки на півроку. Хоча зазвичай мультивізу відкривають на рік. Нині потрапити до цієї країни непросто. Якщо людина має «чистий» паспорт або максимум, де була – це безвізові країни, як Туреччина або Єгипет, шанси, що у візі буде відмовлено – близько 99%. Також у візовій фірмі зазначають, що всі процедури для виїзду до Британії проходять лише за особистої присутності мандрівника.

Відкрити мультивізу, яка є багаторазовою, можна через одну з країн Шенгену. Мультивіза відкривається на один рік, дозволяє в’їжджати до країн Шенгену та вільно переміщатися ними. Перебувати на території країн можна упродовж 90 днів у кожному півріччі. Вартість такої візи – від 250 євро. З усіма зборами вартість візи може зрости до
300-450 євро. Термін оформлення за таку ціну – 14 днів. Якщо швидше, мультивіза з усіма зборами коштуватиме понад 550 євро.
Набагато дешевше відкрити робочу візу, особливо якщо робити це самостійно. Для цього людина може зайти на сайт візового центру, залишити онлайн-заяву на відкриття візи та оплатити послугу через банк. Тоді буде необхідно завітати до візового центру у призначений час і подати всі документи. Через 10 днів документи вже з оформленою візою доставить до Кременчука кур’єр. Їхати у центр вдруге не доведеться. Важко повірити, але візу на роботу до Польщі можна отримати навіть за 19 євро. Візові фірми готують повний пакет документів для виїзду на роботу до Польщі за 100 доларів. Віза, яка сюди входить, дозволяє виїхати на заробітки на строк до 6 місяців. Робити документи можуть від одного до трьох тижнів. А ось повний пакет документів із візою від воєводи (губернатора), що дозволяє працювати у Польщі цілий рік, коштуватиме цілих 450 доларів. Документи роблять упродовж двох місяців.

Вартість візи може коливатися залежно від того, через яку країну відкривається той же шенген, або для якої країни потрібна мультивіза. Дорого це чи дешево – говорити важко. Утім, навіть у США отримати візу можна за 200 доларів.

Виїхати на шопінг

Потрапити до візових країн можна й на підставі шопінгу (віза на закупки, яку видають не більше ніж на 3-7 днів). Двоє кременчужан, які оформлювали робочі візи у Харківському візовому центрі, чули та спілкувалися з нашими земляками, які виїжджали до Польщі за шопінг-візами нібито безкоштовно. За офіційною інформацією, вперше візу на закупки видають лише на підставі письмової заяви. У ній необхідно зазначити мету покупок. Виїхати до Польщі можна на сім днів. Наступні шопінг-візи видають на рік за умови, що людина надасть іменний чек здійснених покупок у Польщі. Сума, на яку можна скупитися, необмежена. Це можуть бути навіть дві цукерки. Плюсом оформлення візи на закупки є те, що, на відміну від шенгену, до візового центру не потрібно подавати довідку про доходи.
Кременчужани розповідають, що така віза безкоштовна, але в жодній із фірм, яка відкриває візи й заробляє на цьому кошти, цю інформацію нам не підтвердили, але й ціни не назвали. Згодом ми дізналися, що в цілому шопінг-віза коштує, як і шенген – близько 50-70 євро. Проте з людини не вимагатимуть довідку з роботи або з банку. Відкривши візу на закупки у Польщі вдруге, людина також може потрапити до країн Шенгену.
Не візами єдиними

Інколи незрозуміло, навіщо витрачати купу грошей, сил і часу на отримання візи, коли є 54 країни, в’їзд до яких вільний, а ще 34 країни, де візу можна отримати прямо в аеропорту. Серед безвізових: Гонконг, Ізраїль, Аргентина, Коста-Ріка, Македонія, Туніс, Парагвай, Чилі, Шпіцберген. Візу видають в аеропортах Туреччини, Єгипту, Шрі-Ланки, Бангладешу, Лаосу, Непалу, Таїланду, Танзанії, Мадагаскару, Мальдів та інших. Напевно, що одній людині й життя не вистачить, щоб об’їздити всі країни, куди віза не потрібна, не говорячи про ті (візові) країни, куди всі так намагаються потрапити.

Все по темі: віза  закордон  подорож  шопінг 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
28 Січня, 2020 Вівторок
27 Січня, 2020 Понеділок
25 Січня, 2020 Субота
24 Січня, 2020 П’ятниця
22 Січня, 2020 Середа
більше новин