Абонплата за газ: детально про нові цифрах.

 

Споживач тепер буде окремо оплачувати вартість самого газу і вартість його транспортування (незалежно від обсягу фактичного споживання)

Тариф на послуги розподілу природного газу розраховується з урахуванням загальної планової річної приєднаної потужності розподілу природного газу. Потужність ця визначена як максимально допустимий обсяг перетікання газу, виражений в одиницях енергії до одиниці часу, наданого замовнику відповідно до договору про надання послуг транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору) газу. Це означає, що споживачеві доведеться платити за розподіл газу так, ніби газ спалюється 24 години на добу в максимально можливому обсязі.

Розмір оплати залежить від наявності та потужності газового лічильника: чим потужніший лічильник, тим більше буде платіжка. Наприклад, при користуванні лічильником G1,6, який використовується для квартир з газовими плитами, незважаючи на незначний обсяг споживання газу в плиті (4-6 кубів на місяць), абонплата буде вважатися, виходячи з максимальної місячної пропускної потужності – 1830 кубів (максимальна потужність лічильника G1,6 – 2,5 куба на годину * 24 години * 30,5 дня (365/12)).

Якщо комусь на газову плиту встановили лічильник G2,5, максимальна потужність якого 4 куба на годину, абонплата буде вважатися, виходячи з максимальної місячної пропускної потужності в 2920 кубів.

Але в НКРЕ наголошують: абонплата – це не додатковий платіж, а відділення вартості газу як товару від вартості розподілу і постачання. Остання просто забрана із загальної вартості, а отже сам газ таким чином трохи подешевшає.

Яким буде тариф

Різний в різних регіонах, в залежності від обсягу витрат і кількості споживачів. Чим більше споживачів – тим дешевше. Тарифи розраховані індивідуально для кожного газорозподільного підприємства з урахуванням рівня рентабельності (в середньому 3,1%).

Які цифри побачимо в платіжках

Тут все буде залежати від декількох факторів: відсутності або наявності лічильника, регіону проживання і обсягу споживання. Абонплата призведе до збільшення розміру платіжок за газ, особливо для населення з низьким обсягом споживання.

Зараз населення при споживанні 5 м. куб. газу на місяць (газова плита) в структурі тарифу на газ оплачує його транспортування в сумі 3,65 грн (0,73 грн / м. уб.). Після нововведення, при споживанні 5 м. куб. газу на місяць з лічильником G1,6 населення заплатить близько 30 грн за сам газ і від 24,3 грн до 170,90 грн в місяць за його розподіл. При споживанні 5 м.куб. газу на місяць, але з лічильником G2,5, населення заплатить близько 30 грн за сам газ і від 38,82 до 272,68 грн на місяць за його розподіл. Причому рівень абонплати залежить не від фактично спожитого обсягу газу, а від потужності лічильника і тарифу газорозподільного підприємства.

Найвідчутніше це вдарить по споживачах, які використовують незначні обсяги газу, користуючись газовими плитами. Для цієї категорії абонплата буде від 1,5 до 9 разів перевищувати вартість спожитого газу.

Але є і плюси – вартість самого газу трішечки знизиться і складе 6 гривень за кубометр (нинішня вартість газу – 6,9 грн / м3).

Тому ті, хто використовують газ для опалення приватного будинку, навпаки, отримають навіть менші цифри в платіжці, ніж раніше. Для приватного домоволодіння з лічильником, наприклад, в Сумській області: раніше спожиті 300 кубометрів газу платили 2065 гривень. Тепер 300 * 6 = 1800 + 100 = 1900.

Абонплата і субсидії

Ще один пунктик зі знаком мінус – абонплату за газ держава не буде субсидувати. Тобто субсидія буде нараховуватися тільки на покупку газу як товару. Абонплату ж доведеться платити власними силами щомісяця в повному обсязі.

 

 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин