Із 1 квітня сімейні лікарі Кременчука розпочнуть виписувати рецепти в рамках програми «Доступні ліки»

1 квітня 2017 року в Україні стартує державна програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти матимуть змогу отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

У Кременчуці готові до роботи у рамках цієї урядової програми, адже у місті вже другий рік поспіль діє аналогічна місцева програма «Доступна аптека». Про те, на рівні Міністерства охорони здоров’я поки що   не вирішені ряд питань, пов’язаних із запуском в Україні цієї програми, зокрема, на сьогоднішній день немає переліку торгових назв препаратів, економічної оцінки середньої ціни препаратів тощо. Крім того, немає розподілу по області коштів державної субвенції.

Керівник  управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Лисак провів селекторну нараду з питання впровадження на Полтавщині з 1 квітня 2017 року державної програми «Доступні ліки».  Ця програма передбачає реімбурсацію, тобто адресне відшкодування державою вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу (неінсулінозалежний). На ці цілі в державному бюджеті закладено 500 млн.  грн., з яких близько 17 млн. отримала Полтавська область. Оскільки ряд важливих питань щодо функціонування цієї програми на рівні Міністерства охорони здоров’я на даний час не вирішені, а запуск її анонсовано з 1 квітня, Віктор Лисак порадив лікарям вже із цього дня почати виписувати рецепти пацієнтам, які підпадають  під дію програми, про те, пояснювати людям, що ліки вони отримають лише тоді, коли всі  проблемні питання на рівні МОЗ будуть вирішені.

Начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа ще раз запропонував керівникам аптек, суб’єктам господарювання аптечного бізнесу, які мають  бажання взяти участь у  програмі «Доступні ліки» і були присутні на селекторній нараді, подати свої заявки до міськздороввідділу.  Максим Середа наголосив, що угоди з аптечними закладами будуть підписані після того, як в області буде проведено розподіл коштів по регіонам і місто отримає інформацію про  суму державної компенсації. Він також повідомив, що розпорядниками коштів будуть Центри  надання первинної медико-санітарної допомоги м. Кременчука № 1, № 2, №3. Перед головними лікарями ЦНПМСД завдання сьогодні – вивісити на інформаційних щитах, реєстратурах перелік міжнародних непатентованих назв препаратів, які будуть підлягати відшкодуванню. Цей перелік із сьогоднішнього дня має бути у кожного сімейного лікаря, кожного вузького фахівця та фахівців суміжних спеціальностей у стаціонарах. Максим Середа наголосив, що вже із завтрашнього дня сімейні лікарі починають виписувати рецепти, але  назвати терміни, коли вони отримають ліки за цієї програмою поки що ніхто назвати не може. Він підкреслив, що медики стовідсотково готові до впровадження цієї програми в життя, не готове – Міністерство охорони здоров’я, оскільки немає відповідної нормативно-правої бази.

 

 

Все по темі: держава  ліки  програма 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
3 Квітня, 2020 П’ятниця
більше новин