Земельний податок – як скористатися пільгами

Цього року встановлено нові пільги для тих громадян, які мають кілька земельних ділянок.


Цього року змінився механізм використання пільги з податку на землю для власників двох і більше земельних ділянок. Раніше податкова на свій розсуд обирала, на яку ділянку встановити пільгу для людини, якщо їх у неї кілька. Адже розмір податку залежить від розмірів земельної ділянки в тому числі. Тепер людина сама зможе обрати, яку ділянку вона хоче звільнити він податку. Тобто, взагалі за неї не платити. Таким чином можна заощадити, якщо обрати податкову пільгу на більшу ділянку. Щоправда, існують й обмеження. У сільській місцевості пільга надається на ділянку до 2 гектарів землі. Якщо вона більша за розмірами, то за різницю треба заплатити. І на присадибну ділянку – до 25 соток. Так само і у межах міста. Тут пільга надається на ділянку до 10 соток. Також – на дачну ділянку до 10 соток, під гаражем – до 1 сотки, і для ведення садівництва – не більше 12 соток. Звільнення від сплати податку поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання. Якщо пільговик має присадибну ділянку, пай у селі та окремо гараж, то за все це він може не платити. Якщо він володіє, скажімо, двома паями, то на один із них накладається податок. На який – вирішує власник.

Хто може скористатися такою пільгою

До пільгових категорій належать чорнобильці, інваліди 1-2 групи, громадяни, які виховують трьох і більше дітей до 18 років, ветерани війни й АТО, пенсіонери за віком. Це прописано у ст. 281 Податкового кодексу.

Як оформити документи для звільнення ділянки від податку

До 1 травня необхідно подати заявку до податкової інспекції за місцем розташування землі. У ній зазначити, на яку ділянку власник хоче скористатися пільгою. Заяву подають у довільній формі. Жодних особливих вимог до документа немає. Після цього людина звільняється від плати за дану земельну ділянку. Якщо не подати заяву за пільгою на сплату податку щодо конкретної ділянки до 1 травня, то вже в суді доведеться розповідати, з яких причин не подали заяву. Тому що податкова законно виставить повідомлення-рішення на сплату податку по всіх ділянках, бо фактично власник не скористався пільгою вчасно.

Термін сплати земельного податку

До 1 липня податкова направляє власникам земельних ділянок повідомлення-рішення – і впродовж 60 днів треба заплатити. Тобто, до 1 вересня. Якщо не оплатити вчасно, то сума буде значитися як податковий борг, і податкова інспекція в судовому порядку може її стягнути. До того ж на податковий борг нараховується пеня. Якщо до 1 жовтня не оплатити податок, то штраф складе 10% від суми недоплати. У разі подальшої несплати штраф складе вже 20%, говорять в управлінні земельних ресурсів Кременчуцького міськвиконкому.

Куди надсилають повідомлення про податок на землю

Багато містян, отримавши у спадок паї родичів, які проживали в сільській місцевості, можуть і не знати про необхідні платежі. Раніше не було чіткого механізму, куди направляється податкове повідомлення-рішення про сплату податку на землю. З 2017 року це непорозуміння усунули. Тепер ці рішення будуть направляти громадянам за адресою їхньої реєстрації. Надсилати повідомлення буде податкова, де знаходиться земельна ділянка. Якщо людина прописана у Кременчуці, а ділянка розташована в будь-якому іншому регіоні, то інспекція звідти направляє до Кременчука податкове повідомлення-рішення із сумою до оплати та номером рахунка. Хоча повідомлення могли направляти і за місцезнаходженням самої ділянки. Якщо людина не знала про надіслані повідомлення зі сплати податку на землю, то треба звернутися до податкової інстанції за місцезнаходженням ділянки за довідкою про наявність або відсутність заборгованості.

Якщо людина не згодна з нарахованою сумою

Якщо власник не згоден із будь-якими даними, зазначеними в рішенні, або в разі зміни власника до 1 липня поточного року можна подати заяву із супровідними документами до податкової інспекції за місцезнаходженням ділянки і провести звірку інформації (за розміром ділянки, розміром податку і пільг) із тією, яка є у податковій. Це також одна з новацій, що діє з 2017 року. Звірка здійснюється упродовж 10 днів, і за її підсумками може бути виписано нове податкове повідомлення-рішення.

Яка грошова оцінка у Кременчуці

Як повідомила керівник управління земельних ресурсів кременчуцької мерії Ірина Безверха, грошову оцінку землі у місті було затверджено у
2010 році, а чинності вона набула у 2011-у. Вона складає 154 гривні за квадратний метр. Але ця сума щороку індексується. Параметри введено в автоматизовану систему, і вартість кожної ділянки обчислюється по-різному. До тих 154 гривень застосовуються різні коефіцієнти. Залежно від того, у якому місці знаходиться ділянка: враховується близькість до об’єктів інфраструктури, наявність санітарно-захисної зони тощо. Є підвищувальні коефіцієнти, якщо ближче до центру міста, а чимдалі до околиці – понижувальні. Але статистику щодо розмірів грошової оцінки у нас не ведуть. Є оцінка конкретного місця, враховуючи вищезгадані умови.

Будь-який власник або орендар земельної ділянки може дізнатися нормативну грошову оцінку своєї землі, замовивши відповідні дані в Центрі адміністративних послуг. І отримати відповідну довідку.

Ставка земельного податку у Кременчуці залишилася на рівні 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Все по темі: гроші  Земля  оцінка землі  податок 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2019 Середа
19 Лютого, 2019 Вівторок
більше новин