Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 18.11.2011 №970 «Про затвердження Положення про утримання зовнішніх інженерних мереж та споруд, розміщених на території міста Кременчука»

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ

03.04.2017      м. Кременчук       261

Про внесення змін до рішення виконавчого комітету  Кременчуцької    міської ради Полтавської області від 18.11.2011 №970 «Про затвердження Положення про утримання зовнішніх інженерних мереж та споруд, розміщених на території міста Кременчука»

         У зв’язку зі змінами в законодавстві України та в структурі виконавчих органів Кременчуцької міської ради VII скликання, на виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності», керуючись Цивільним кодексом України, Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», Кодексом України про адміністративні правопорушення, Положенням про безпечну і надійну експлуатацію зовнішніх мереж і споруд водопостачання й каналізації, Правилами систем газопостачання України, Правилами охорони електричних мереж, Правилами безпечної експлуатації електроустановок, Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж, рішенням Кременчуцької міської ради від 25.12.2015 «Про затвердження структури та граничної чисельності виконавчих органів Кременчуцької міської ради VII скликання» та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Кременчуцької міської ради Полтавської області вирішив:

 1. Внести зміни до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 18.11.2011 №970 «Про затвердження Положення про утримання зовнішніх інженерних мереж та споруд, розміщених на території міста Кременчука», затвердивши Положення в новій редакції згідно з додатком.
 2. Відстеження дії цього регуляторного акта здійснювати у терміни, визначені законодавством.
 3. 3. Оприлюднити рішення відповідно до вимог законодавства.
 4. 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти  на заступника міського голови Декусара В.В., заступника міського голови Кравченка Д.В.,    Автозаводську та Крюківську  районні  адміністрації  (Слинько К.В.,      Лозовик Д.Б.).

Міський голова  В.О.МАЛЕЦЬКИЙ

     Додаток до рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 03.04.2017 №261      

   Положення  про  утримання зовнішніх  інженерних  мереж та  споруд, розміщених на території міста Кременчука 

 1. Загальні положення

1.1. Це Положення регулює взаємовідносини між суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування в процесі технічної експлуатації зовнішніх інженерних мереж і споруд, а саме:

– під час їх технічного обслуговування, виконання будівельних, планових ремонтних та аварійних робіт;

– під час передачі зовнішніх інженерних мереж та споруд на баланс, утримання або у власність спеціалізованим  підприємствам  для  обслуговування.

1.2. Положення поширюється на всі суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, а саме:

– підприємства та організації,  на балансі ( у власності або в оренді) яких знаходяться зовнішні інженерні мережі та споруди;

– відділи, управління виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, що контролюють стан благоустрою і життєдіяльність міста;

–  фізичних осіб-підприємців та громадян.

1.3. Положення розроблено відповідно до Цивільного кодексу України, Кодексу України про адміністративні порушення, Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про безпечну і надійну експлуатацію зовнішніх мереж і споруд водопостачання й каналізації, Правил систем газопостачання України, Правил охорони електричних мереж, Правил безпечної експлуатації електроустановок, Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж,  Правил благоустрою території міста Кременчука, рішення Кременчуцької міської ради від 25.12.2015 «Про затвердження структури та граничної чисельності виконавчих органів Кременчуцької міської ради VII скликання», рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 13.06.2016 №520 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів у місті Кременчуці».

 1. Основні терміни, що вживаються у цьому Положенні.

Аваріяпошкодження інженерних мереж, обладнання або конструктивних елементів будівель та споруд, що виникло з техногенних чи природних причин або дією сторонніх осіб, які перешкоджають їх подальшій експлуатації відповідно до технічних умов.

Аварійні роботи – не прогнозовані роботи, виконання яких пов’язано з ліквідацією загрози для життя людей та їх життєзабезпеченням, у тому числі відновленням електропостачання, теплопостачання, газопостачання, водопостачання, водовідведення, тощо, а також будівель, споруд, житлових будинків, підприємств незалежно від форми власності.

Балансоутримувач мереж і споруд – юридичні особи, на баланс яких рішенням міської ради передано зовнішні інженерні мережі і споруди комунальної форми власності.

Будівельні роботи – роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

Будівництво – нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт будинків і споруд (об’єктів архітектури), технічне переоснащення об’єктів виробничого характеру.

Відновлення елементів благоустрою території – відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, висадка зелених насаджень, вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів, обладнання, відновлення нормального руху пішоходів і транспорту, інші роботи.

Власник мереж і споруд – фізичні чи юридичні особи, територіальні об’єднання громадян, органи місцевого самоврядування, що набули право власності на ці об’єкти  в установленому законодавством порядку.

Елементи благоустроюпокриття площ,  вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок; газони, зелені насадження на території міста; обладнання спортивних, дитячих, торгівельних та інших майданчиків, інші елементи благоустрою, визначені відповідними нормативно-правовими актами.

Замовник – фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством відповідну заяву.

Зовнішні інженерні мережі мережі, які прокладено поза межами будівлі.

Інженерні мережітрубопроводи для подачі під тиском питної і технічної води, повітря, газу, нафти і інших промислових продуктів і матеріалів, відводом самопливом) зливових, побутових та виробничих стоків, а також електроустановки,  кабельні і повітряні лінії електропередач і зв’язку, тощо.

Капітальний ремонт комплекс технічних заходів і будівельно-монтажних робіт, спрямованих на відновлення або заміну зношених конструкцій, деталей, устаткування, споруд або трубопроводів.

Об’єкти благоустрою – сукупність усіх територій міста, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, у тому числі територій сільськогосподарського призначення, житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, територій промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших.

Поточний ремонтремонт, призначений для постійного підтримування працездатності інженерних мереж і споруд, усунення дефектів, виявлених при технічному обслуговуванні, комплекс операцій з розбиранням, відновленням або заміною деталей, вузлів, після виконання яких гарантується справність і безаварійність мереж і споруд на наступний термін експлуатації.

Реконструкція – перебудова існуючих об’єктів виробничого та цивільного призначення, пов’язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виробляється, а також поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри).

Спеціалізоване підприємствосуб’єкт господарювання, основною сферою діяльності якого є надання послуг з централізованого водовідведення, водо-, газо-, тепло-, електропостачання, зв’язку та ін., технічного обслуговування, ремонту мереж і споруд, що має для цього необхідну матеріально-технічну базу, спеціальні дозволи та ліцензії.

Технічна експлуатаціякомплекс робіт, спрямованих на збереження та забезпечення безперебійної і надійної роботи всіх мереж і споруд  при високих техніко-економічних і якісних показниках.

Технічне обслуговуваннясистема обходів (оглядів), ремонтів, які дають змогу утримувати мережі в справному стані. При технічному обслуговуванні здійснюється контроль за технічним станом мереж, їх перевірка, виявлення недоліків, очищення, змазування, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності мереж і споруд.

Технічне обстеження (технічний огляд)періодичний обхід (огляд) з метою нагляду за станом мереж, станом обладнання і споруд на них, а також усунення дрібних несправностей, які виникли в процесі експлуатації.

 1. Технічна експлуатація зовнішніх інженерних мереж та споруд.

3.1. Технічна експлуатація зовнішніх інженерних мереж та споруд  повинна забезпечувати їх безперебійну і надійну роботу при високих техніко-економічних і якісних показниках з урахуванням вимог існуючих Правил технічної експлуатації за належністю.

3.2.  Керівники  підприємств, організацій, фізичні особи, у власності, в оренді або, на балансі яких знаходяться зовнішні інженерні мережі та споруди, чи уповноважені ними спеціалізовані підприємства, організації та установи зобов’язані:

3.2.1. Забезпечити відповідний технічний стан зовнішніх інженерних мереж і споруд, а також здійснювати контроль за дорожнім покриттям і плануванням поверхонь над підземними мережами та спорудами.

3.2.2. Здійснювати  постійний  нагляд  за  технічним  станом  зовнішніх інженерних мереж та споруд у процесі технічної експлуатації та в період тимчасового припинення їх діяльності.

Підприємства, організації та фізичні особи, що є балансоутримувачами, орендарями чи власниками зовнішніх інженерних мереж та споруд, або уповноважені ними спеціалізовані підприємства, організації та установи повинні не рідше одного разу на квартал проводити обходи цих мереж відповідно до вимог діючих Правил технічного експлуатації за належністю.

У разі відсутності кришок оглядових колодязів, коверів, решіток зливоприймальних колодязів, пошкодження опор, люків, провалів ґрунту вздовж мереж, а також інших пошкоджень негайно ліквідовувати ці несправності, щоб не допустити травмування людей та виникнення дорожньо-транспортних пригод.

3.2.3. Організовувати  роботи  на зовнішніх інженерних мережах та спорудах з дотриманням діючих норм охорони праці та Правил технічної експлуатації мереж за належністю.

3.2.4. Виконувати всі необхідні заходи для ліквідації аварій на зовнішніх інженерних мережах та спорудах при їх виникненні.

3.2.5.  Направляти своїх представників, у випадку суміжності мереж, на місце розриття ґрунту, де виконуються роботи на підземних інженерних мережах міста, та, в подальшому, надавати письмові вказівки про розташування своїх комунікацій, стежити за дотримання встановленого порядку виконання робіт в зоні суміжних комунікацій. У випадку пошкодження мереж  підприємства, представник якого не прибув на виклик протягом години, збитки відшкодовуються за рахунок цього підприємства.

Виконувати земляні роботи в охоронній зоні газових мереж та кабельних електромереж до прибуття представника експлуатуючого підприємства забороняється. Збитки, завдані простоями механізмів і робітників у зв’язку з неприбуттям в установлений термін представника експлуатуючого підприємства, відшкодовується цим підприємством.

3.2.6. Проводити плановий ремонт діючих теплових мереж і підключення до діючих теплових мереж, що пов’язане з припиненням теплопостачання, у термін з  15 квітня  до  01 жовтня.

3.2.7. Якісно та в належному стані відновлювати елементи благоустрою території, де проводилися будь-які роботи на зовнішніх інженерних мережах та спорудах з тимчасовим порушенням благоустрою.

3.2.8. Встановлювати і утримувати кришки оглядових колодязів і коверів, що розміщено на дорогах і тротуарах, на одному рівні з шляховим покриттям.

3.2.9. Під час виконання всіх видів робіт на зовнішніх інженерних мережах проводити обов’язкові  заходи для безпеки людей, а саме:

–  в  місцях розриття  ґрунту встановити тимчасове огородження;

– до початку виконання робіт з розриття ґрунту в місцях з інтенсивним рухом  транспорту і пішоходів встановити щитові огорожі;

– обладнати місця проведення робіт знаками застереження, тимчасовими знаками з визначенням напрямків об’їзду  перешкод, а в період обмеженої видимості світловими сигналами червоного кольору;

– в місцях проходу людей, проїзду інвалідних колясок та колясок з дітьми, де відсутній безпечний обхідний шлях, встановити перехідні містки, шириною не менше 0,75 м, перилами висотою не менше 1 м, розрахованими  на навантаження не менше 400 кг на один погонний метр містка;

– для найменшого загромадження вулиць негайно прибирати з місця робіт ґрунт, вийнятий з траншеї, та тверде покриття. Забороняється завалювати ґрунтом, твердим покриттям, будівельними матеріалами дерева, кущі, інші зелені насадження, геодезичні знаки, дорожні знаки, кришки оглядових колодязів, ковери та решітки зливової каналізації.

3.3. Підприємства, організації та фізичні особи, що виконують земляні роботи, у разі виявлення кабелю та інших мереж, не позначених у технічній документації на їх виконання, повинні негайно припинити роботи, вжити заходів до збереження вищезазначених мереж і повідомити про це балансоутримувача (власника, орендаря) вказаних мереж та відділ оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (1563). Продовження робіт можливо після прибуття представника балансоутримувача (власника, орендаря) виявлених мереж.

3.4. Усі елементи благоустрою, які знаходяться в межах охоронних зон зовнішніх інженерних мереж та заважають їх експлуатації, підлягають знесенню за першою вимогою відповідних експлуатаційних організацій силами винних у самовільному розміщенні або силами балансоутримувача (власника) мереж.

3.5.Під час проведення всіх видів робіт на зовнішніх інженерних мережах та спорудах, що супроводжуються розриттям ґрунту, суб’єкти господарювання повинні виставляти інформаційну табличку з назвою підприємства чи організації, які виконують ці роботи, та номерами телефонів відповідальних.

3.6. Відповідальність за безпечний рух транспорту і пішоходів в місцях виконання всіх видів робіт на зовнішніх інженерних мережах несуть особи, які виконують ці роботи.

 1. Будівельні роботи.

4.1. Будівельні роботи з будівництва зовнішніх інженерних мереж та споруд виконуються відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011, та Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011   № 466.

4.2. З метою попередження  випадків  пошкодження  існуючих  зовнішніх інженерних мереж та споруд замовник (виконавець) зобов’язаний не пізніше як за три доби до початку виконання цих робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними (за необхідності представником будівельної організації (підрядником) точне місцезнаходження підземних мереж. Після цього відповідальна особа замовника (виконавця) зобов’язана вжити необхідних заходів для збереження зовнішніх інженерних мереж та споруд під час виконання робіт.

4.3. Відповідальність за пошкодження існуючих підземних інженерних мереж під час виконання будівельних робіт несуть організація чи особа, які виконують ці роботи. Пошкоджені існуючі зовнішні інженерні мережі та споруди (комунікації) негайно ремонтуються за їх рахунок.

4.4. Заборонено введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта без улаштування елементів благоустрою території.

4.5. Забороняється експлуатація закінчених будівництвом об’єктів, не прийнятих в експлуатацію.

4.6. Інформацію про початок та закінчення будівництва, реконструкції ліній електропередачі, зв’язку, трубопроводів та інших лінійних комунікацій відділ контролю за оперативною обстановкою в місті отримує самостійно з єдиного реєстру отриманих повідомлень на офіційному веб-сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

4.7. При проектуванні інженерних мереж відповідно до Порядку надання містобудівних умов та обмежень, забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109, необхідно отримати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки.

 1. Аварійні роботи.

5.1. Порядок виконання аварійних робіт:

5.1.1. Роботи з усунення пошкоджень та наслідків аварій (аварійні роботи) на зовнішніх інженерних мережах та спорудах, ліквідація яких пов’язана з тимчасовим порушенням благоустрою, розпочинаються негайно з обов’язковим подальшим оформленням дозволу в Порядку, затвердженим рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 13.06.2016 №520 «Про затвердження «Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів у місті Кременчуці», але не пізніше наступного робочого дня.

До початку виконання аварійних робіт заявник зобов’язаний попередити про свої наміри відділ оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області за телефоном 15-63,  організації, які мають підземні комунікації на ділянці розриття, та власника (орендаря) чи обслуговуюче підприємство тієї території, у т.ч. прибудинкової, де відбулася аварія, а також  балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

5.1.2. Дозвіл на  порушення об’єктів благоустрою надається в центрі надання адміністративних послуг у місті Кременчуці згідно з Порядком видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів у місті Кременчуці.

5.1.3. У разі проведення робіт, пов’язаних із зайняттям або розриттям проїзних частин і тротуарів, в обов’язковому порядку готується схема тимчасової організації дорожнього руху, яка погоджується в управлінні патрульної поліції в місті Кременчуці Департаменту патрульної поліції, та оформляється дозвіл на перекриття руху.

5.1.4. Виконавець аварійних робіт до початку їх виконання зобов’язаний повідомити телефонограмою про початок робіт і запросити на місце ліквідації аварії представників підприємств, на балансі (у власності, в оренді) яких знаходяться підземні зовнішні інженерні мережі та споруди, суміжні з  мережами, на яких виникла аварія.

5.1.5. Одночасно з повідомленням про початок виконання аварійних робіт власник (виконавець) висилає аварійну бригаду, що під керівництвом відповідальної особи повинна приступити до ліквідації аварії, при цьому забезпечити безпеку людей, руху транспорту і зберігання розташованих поруч зовнішніх інженерних мереж та  споруд.

5.1.6. Після закінчення робіт особа, якій видано дозвіл на порушення об’єктів благоустрою, зобов’язана власними силами привести об’єкт благоустрою у належний стан, про що надати візуальне підтвердження (фото- звіт) на електронну пошту управління контролю за станом благоустрою виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, або у випадках, передбачених п.2 ч.2 статті 19 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Роботи вважаються закінченими після відновлення об’єкта благоустрою до належного стану.

5.1.7. У разі неможливості відновлення порушеного благоустрою через погодні умови у строк, визначений дозволом на порушення об’єктів благоустрою, заявник повинен не пізніше трьох робочих днів до закінчення дії дозволу звернутися до Центру надання адміністративних послуг у місті Кременчуці для продовження дії дозволу.

5.2.    Аварійно-відновлювані роботи на мережах у вихідні та святкові дні, а також в нічний час, (аварійні роботи) на об’єктах благоустрою розпочинаються негайно з обов’язковим подальшим оформленням дозволу в порядку, визначеному законодавством, але не пізніше наступного робочого дня.   До початку виконання аварійних робіт заявник зобов’язаний попередити про свої наміри відділ оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області за телефоном 15-63 та організації, які мають підземні комунікації на ділянці розриття.

5.3. Підприємства та  організації,  що  отримали телефонограму про аварію, і мають  суміжні  з  місцем аварії інженерні мережі та споруди негайно висилають на місце аварії свого представника, який повинен надати письмові вказівки про розташування своїх комунікацій, стежити за дотриманням встановленого порядку виконання робіт в зоні суміжних комунікацій. У випадку  пошкодження  мереж  підприємства, представник якого не прибув на виклик протягом години, збитки відшкодовуються за рахунок цього підприємства.

Підприємства та організації, що одержали виклик на місце проведення аварійних робіт, де немає приналежних їм зовнішніх інженерних мереж та споруд, повинні телефонограмою сповістити про це організацію, яка зробила виклик.

5.4. В аварійних випадках, які вимагають невідкладних ремонтно-відновлюваних робіт в охоронних зонах кабельних електромереж та газопроводів, допускається виконання цих робіт без виклику представника та попереднього погодження з власником мереж, але вони виконуються згідно з   п. 6 Умов проведення робіт у межах охоронних зон електричних мереж («Правила охорони електричних мереж») та розділом 4 ДНАОП 0.00-1.20-98 Правил безпеки систем газопостачання України.

5.5. При відновленні благоустрою території з елементами фігурного мощення   у місцях, де встановлення фігурного мощення не погоджувалось з власниками інженерних мереж, роботи  виконуються за рахунок власника вищезазначеного покриття.

Відновлення благоустрою  на головних магістралях, бульварах, проспектах, набережних, у скверах, парках, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починається негайно (не більше доби) після засипки траншеї з обов’язковим додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил.

Відновлення асфальтобетонного покриття доріг та тротуарів повинен виконувати їх балансоутримувач, за кошти підприємства, що проводило розриття ґрунту або інше підприємство, яке має відповідну ліцензію, з обов’язковою передачею об’єкта балансоутримувачу.

5.6. Відповідальність за своєчасне надання заяви на отримання дозволу на порушення об’єктів благоустрою під час виконання аварійних робіт, достовірність відомостей, поданих у заяві, несе балансоутримувач мереж та споруд або уповноважені ним: спеціалізоване підприємство, організація чи установа. У заяві на отримання дозволу на порушення об’єктів благоустрою зазначається відповідальна особа по дозволу за відновлення благоустрою після проведення робіт.   

5.7. Відновлення благоустрою після завершення робіт, у тому числі твердого покриття та зеленої зони, повинно бути виконано з додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил.

У разі не відновлення об’єктів благоустрою у терміни, визначені дозволом, або не подовження дозволу на порушення об’єктів благоустрою вчасно, відповідальній особі виконавця робіт уповноваженим органом надається припис про усунення порушень вимог Правил благоустрою території міста чи складається протокол про адміністративне порушення.

5.8. Відповідальність за якість виконаних робіт та відновлення порушеного благоустрою покладається на організацію – виконавця робіт.

 1. Плановий ремонт.

         6.1. Виконувати планові роботи під видом аварійних робіт  забороняється.

6.2. Виконання планового ремонту зовнішніх інженерних мереж та споруд проводиться балансоутримувачем (власником, орендарем) або уповноваженим ним спеціалізованим підприємством, організацією чи установою відповідно до затверджених графіків планових (поточного чи капітального) ремонтів зовнішніх інженерних мереж і споруд.

6.3. Балансоутримувачі (власники, орендарі) зовнішніх інженерних мереж або уповноважені ними спеціалізовані підприємства, організації чи установи   надають до управління контролю за станом благоустрою виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області графіки планових ремонтів  зовнішніх інженерних мереж та споруд, виконання яких  тимчасово порушує благоустрій території міста Кременчука.

6.4. Дозвіл на  порушення об’єктів благоустрою надається в Центрі надання адміністративних послуг у місті Кременчуці згідно з Порядком видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів у місті Кременчуці.

6.5. Перед початком робіт власник (балансоутримувач, орендар) зовнішніх інженерних мереж та споруд або уповноважені ним: спеціалізоване підприємство, організація чи установа спільно з балансоутримувачами об’єктів благоустрою складають акт обстеження території, яку буде порушено, щоб  визначити  елементи благоустрою, які необхідно буде відновити та які вказуються у заяві на отримання дозволу на  порушення об’єктів благоустрою.

6.6. Виконавець робіт з планового ремонту зовнішніх інженерних мереж і споруд  зобов’язаний погодити їх виконання з підприємствами, на балансі (у власності, в оренді) яких знаходяться суміжні підземні зовнішні інженерні мережі і споруди та для контролю за дотриманням встановленого порядку виконання робіт в зоні суміжних комунікацій викликати представників цих підприємств.

6.7. Після закінчення планових ремонтних робіт особа, якій видано дозвіл на  порушення об’єктів благоустрою, зобов’язана власними силами привести об’єкт благоустрою у належний стан, про що надати візуальне підтвердження (фотозвіт) на електронну пошту управління контролю за станом благоустрою виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області або у випадках, передбачених п.2. ч.2 статті 19 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Відновлення благоустрою включає: відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, висадку зелених насаджень, вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів, обладнання, машин та механізмів, відновлення нормального руху пішоходів та транспорту, інші роботи з відновлення благоустрою.

Роботи вважаються закінченими після відновлення об’єкта благоустрою до  належного стану.

6.8. У разі неможливості відновлення порушеного благоустрою через погодні умови у строк, визначений дозволом на  порушення об’єктів благоустрою, заявник повинен не пізніше трьох робочих днів до закінчення дії дозволу звернутися до Центру надання адміністративних послуг у місті Кременчуці для продовження строку дії дозволу.

6.9. Відповідальність за своєчасне надання документів на отримання дозволу на  порушення об’єктів благоустрою під час виконання планових робіт, достовірність відомостей, поданих у заяві, несе балансоутримувач (власник, орендар) мереж та споруд або уповноважені ним спеціалізоване підприємство, організація чи установа. У заяві на порушення об’єктів благоустрою зазначається особа, відповідальна у дозволі за відновлення благоустрою після проведення робіт у строки, встановлені у дозволі.

6.9.1. За виконання планових робіт на зовнішніх інженерних мережах, які супроводжуються тимчасовим порушенням благоустрою території, без дозволу на порушення об’єктів благоустрою, відповідно до вимог діючого законодавства, відповідальній особі виконавця робіт надається припис про усунення порушень вимог Правил благоустрою території міста Кременчука або уповноваженим органом складається протокол про притягнення до адміністративної відповідальності згідно із статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

6.9.2. У разі не відновлення благоустрою у визначені в дозволі терміни, або не подовження дозволу на порушення об’єктів благоустрою вчасно, відповідальній особі виконавця робіт надається припис про усунення порушень вимог Правил благоустрою території міста Кременчука або складається протокол про адміністративне правопорушення.

6.9.3. Відповідальність за якість виконаних робіт та відновлення порушеного благоустрою покладається на організацію – виконавця робіт.

 1. Передача зовнішніх інженерних мереж та споруд для обслуговування     спеціалізованим  підприємствам.

7.1. Зовнішні інженерні мережі і споруди, з метою запобігання виникнення аварійних ситуацій, належного технічного обслуговування, забезпечення якісних послуг  (водовідведення, постачання холодної і гарячої води, газу, тепла, зв’язку, електропостачання, тощо),   передаються на баланс або обслуговування (за договором)  спеціалізованому підприємству, що має відповідний дозвіл на їх експлуатацію та технічне обслуговування, відповідну матеріально-технічну базу, досвід роботи з вищезазначеними мережами і спорудами.

7.2. Власники зовнішніх інженерних мереж і споруд – це юридичні і фізичні особи, що набули право власності в установленому законодавством порядку.

Зареєстрована декларація про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат є підставою оформлення права власності на нього.

Замовники (забудовники) об’єктів містобудування, що не набули в установленому законодавством порядку права власності на зовнішні інженерні мережі та споруди, не  є  їх  власниками.

7.3.  Власники об’єктів мають право:

7.3.1. Залишити у своїй власності зовнішні інженерні мережі та споруди     забезпечивши, за власні кошти,  виконання  вимог цього Положення.

7.3.2. Передати майно в комунальну власність у порядку, передбаченому Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності».

7.3.3. Передати  майно на баланс, у користування або у власність  спеціалізованому підприємству відповідно до чинного законодавства України шляхом укладання відповідного цивільно-правового договору (купівлі-продажу, договір про користування майном та його технічне обслуговування, договір дарування  тощо).

7.4.  Зовнішні інженерні мережі та споруди, які ніким не обслуговуються і не знаходяться на балансі, в установленому порядку, спочатку приймаються до комунальної власності, а з комунальної власності відповідно до чинного законодавства України передаються на баланс або утримання (господарче відання) спеціалізованому підприємству, яке має відповідний дозвіл на їх експлуатацію та технічне обслуговування.

Спеціалізовані підприємства комунальної форми власності зобов’язані приймати на баланс та обслуговування вищезазначені зовнішні інженерні мережі та споруди згідно з рішенням міської ради за умови виділення коштів на їх ремонт.

7.5. При передачі зовнішніх інженерних мереж та споруд:

–  у користування або на обслуговування спеціалізованому підприємству   укладається  договір, який визначає предмет договору, права та обов’язки сторін, межі користування мережами і спорудами, обсяги робіт з їх технічного обслуговування та відповідальність сторін. Термін користування зовнішніми інженерними мережами та спорудами, а також обслуговування визначається за домовленістю сторін згідно з чинним законодавством України.

– у власність спеціалізованому підприємству, незалежно від форми власності, та яке має відповідний дозвіл на їх технічну експлуатацію, передача мереж здійснюється  згідно з чинним законодавством України.

7.6. Власникам зовнішніх інженерних мереж та споруд, після введення їх в експлуатацію, незалежно від джерел фінансування будівництва, необхідно виконати наступні процедури:

7.6.1. При  будівництві  зовнішніх  мереж  та  споруд  підприємствами, організаціями, установами за рахунок бюджетних коштів – передати у державну або комунальну власність на підставі чинного законодавства України.

7.6.2. При будівництві зовнішніх інженерних мереж і споруд  фізичними та юридичними особами, а також територіальними об’єднаннями громадян, за рахунок не бюджетних коштів, з метою якісного обслуговування мереж, рекомендується передати їх в подальшому на баланс або обслуговування спеціалізованому підприємству відповідно до чинного законодавства України.

7.7. Зовнішні  інженерні  мережі і споруди, що перебувають на балансі замовника (забудовника, інвестора) та експлуатуються ним, після завершення будівництва вищевказаних інженерних мереж і споруд передаються на баланс спеціалізованому підприємству в експлуатаційному стані  згідно з чинним законодавством України.

7.8. Спеціалізоване підприємство, незалежно від форми власності, приймає на баланс новозбудовані, реконструйовані, капітально відремонтовані, діючі зовнішні інженерні мережі та споруди на підставі рішення  Кременчуцької міської ради та наступних документів:

–  договору про передачу на баланс або утримання (господарче відання) майна;

– акту прийому передачі інженерних мереж та споруд з їх кошторисною вартістю;

–  виконавчої документації;

–  паспорту гарантійних термінів експлуатації;

–  сертифікатів на матеріали та паспортів на обладнання;

– актів на виконані роботи і актів на приховані роботи з геодезичною схемою фактичного місця розміщення мереж.

Для прийняття на баланс або утримання спеціалізованим підприємством зовнішніх інженерних мереж та споруд, які ніким не обслуговуються і не знаходяться на балансі, вищезазначений перелік документів вважати рекомендованим.

7.9. Приймати  зовнішні  інженерні  мережі і споруди (новозбудовані, реконструйовані, капітально відремонтовані та діючі крім тих, що визначені в  п.7.4.)  з  дефектами  та  недоробками  забороняється.

7.10. Тимчасові зовнішні інженерні мережі і споруди споруджуються й утримуються за рахунок абонента, замовника.

7.11. Зареєстрована декларація про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладання договорів із спеціалізованими підприємствами про постачання на прийнятий об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії, тощо.

7.12. Підключення  закінченого  будівництвом  об’єкта, прийнятого  в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється протягом десяти днів з дня відповідного звернення замовника до спеціалізованого підприємства, що має відповідний дозвіл на експлуатацію та технічне обслуговування мереж.

 1. Збереження зовнішніх інженерних мереж  та  споруд.

8.1. Юридичні особи, незалежно від форми власності, фізичні особи-підприємці, суб’єкти підприємницької діяльності та громадяни зобов’язані :

8.1.1.  Сприяти збереженню  зовнішніх інженерних мереж та  споруд, які розміщено на території міста, а також не допускати їх пошкодження, затоплення, заморожування в процесі господарської діяльності.

8.1.2.  Терміново повідомляти  відділ  оперативного контролю за станом в місті виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (15-63) щодо виявлених пошкоджень (відсутність або пошкодження кришок оглядових колодязів, коверів та опор, провалювання люків або ґрунту, обірвані або провислі лінії електропередач, тощо) зовнішніх інженерних мереж та  споруд, і вживати заходів щодо огородження місць пошкоджень.

8.1.3. При пошкодженні  зовнішніх  інженерних  мереж  та  споруд негайно повідомляти про це відділ оперативного контролю за станом в місті   виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (15-63), підприємство, на балансі якого ці мережі знаходяться, та відшкодувати всі збитки, які виникли в результаті пошкодження, в тому числі збитки, нанесені навколишньому середовищу.

8.2.  Власники земельних ділянок у випадку  проходження по їх території   комунальних зовнішніх інженерних мереж та  споруд зобов’язані:

–   надавати доступ спеціалізованим підприємствам для виконання всіх видів робіт на вищезазначених мережах і спорудах;

– нести відповідальність згідно з чинним законодавством за пошкодження цих комунікацій.

8.3. Юридичним особам, незалежно від форми власності, фізичним особам-підприємцям, суб’єктам підприємницької діяльності та громадянам забороняється:

–    засипати землею, іншими сипучими матеріалами та сміттям кришки люків колодязів  і  камер, пришляхові лотки і кювети, водостічні канали;

–  складувати  матеріали і конструкції, влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, що спричиняють корозію, висаджувати дерева, проводити будівництво на трасах зовнішніх інженерних мереж та  споруд та в межах їх охоронних зон, у тому числі струмовідних споруд та огорож, оглядових колодязях і коверах;

–  відкривати кришки люків камер і оглядових колодязів на зовнішніх інженерних мережах та спорудах, спускатися в них без дозволу експлуатаційних організацій, відкривати двері підстанцій, заходити всередину підстанцій або перебувати ззовні на будівлі, залазити на опори, проводити налагоджувальні та інші роботи на мережах без дозволу експлуатаційних організацій;

– влаштовувати переїзди і переходи через зовнішні трубопроводи теплових мереж;

–  здійснювати самовільне підключення до зовнішніх інженерних мереж та  споруд, що розміщено на території міста;

– виконувати будь-які роботи в межах охоронних зон зовнішніх інженерних мереж і споруд без узгодження їх виконання з власником мереж;

– розміщувати  спортивні  майданчики,  стадіони,  ринки,  зупинки громадського транспорту, організовувати заходи з масовим скупченням людей  в межах охоронних зон зовнішніх інженерних мереж і споруд.

8.4. Відповідальність за технічний стан території, по якій проходять  зовнішні інженерні мережі та споруди,  покладено на  балансоутримувачів (власників або орендарів) цих мереж.

 1. Контроль за дотриманням вимог Положення.

9.1. Контроль за дотриманням вимог цього Положення щодо належного благоустрою території охоронних зон зовнішніх інженерних мереж та споруд покладено на управління контролю за станом благоустрою виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Крюківську та Автозаводську районні адміністрації, житлово-експлуатаційні підприємства та інші організації, до повноважень яких відноситься це питання.

9.1.1. Будівельні роботи, які проводяться без відповідних дозвільних документів, визначених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», іншими законодавчими актами, земляні та/або ремонтні роботи, які проводяться без дозволу на порушення об’єктів благоустрою, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», інших законодавчих актів України, негайно припиняються до оформлення відповідних дозвільних документів. Одночасно надається припис про усунення порушень вимог Правил благоустрою території міста Кременчука або складається протокол про притягнення до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

9.2. Контроль за дотриманням вимог цього Положення з питань технічної експлуатації зовнішніх інженерних мереж і споруд комунальної форми власності покладено на комунальні підприємства, на балансі яких знаходяться  вищевказані мережі і споруди, та управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.

 1. Відповідальність за порушення вимог Положення.

Особи, винні в порушенні вимог цього Положення, несуть   відповідальність, передбачену Кодексом про адміністративні порушення України, а за дії, що призвели до аварій або нещасних випадків з людьми, несуть кримінальну відповідальність в установленому законом порядку.

Керуючий справами виконкому міської ради Р.В.ШАПОВАЛОВ

Начальник управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Кременчуцької міської ради І.В.МОСКАЛИК

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин