У центрі України руйнується маєток із привидами

Тут влаштовували бали і засідали декабристи. Будівля маєтку Муравйових-Апостолів витримала лихоліття революцій і війни. А наразі не витримує випробування часом і байдужістю. Від колишньої краси і шику залишились ледь помітні сліди – унікальна стеля і ліпнина вже в закинутих залах. Декілька років тому екстрасенси виганяли з маєтку привидів. А «Вісник» побачив, що ще одну зиму історична будівля може не пережити.

 

У селі Хомутець на Полтавщині розташований відомий маєток Муравйових-Апостолів. У плані будівля схожа на орла, що розпрямив крила. Це – така мода ХVІІІ століття. Колись російський дипломат Іван Муравйов-Апостол, праправнук українського гетьмана Данила Апостола, отримав Хомутець у спадок.

З історичних відомостей дізнаємося, що саме хомутецький маєток відвідували відомі письменники, політики. Декабристи організовували тут зустрічі.

Наразі лише можна уявити красу кімнат і залів. Тепер тут порожньо, у деякі приміщення не можна потрапити, бо конструкції почали руйнуватися. У кімнатах вражає ліпнина, а ще морена дубова стеля (подібну показують туристам у чернівецькому Палаці митрополитів), а також майже півметрові лаги на підлозі. Ці елементи вказують, що раніше будували навіки.

Та є приміщення, де знаходитись небезпечно – стіни впали, дерев’яні східці похилились. Здається, крикнеш – і все на тебе обвалиться.

Зітхання старих лип чи містика?

Не менше захоплення і водночас гіркота виникають під час прогулянки парком. Сам маєток має площу більше 40 га. За минулих власників парк закладали у французькому стилі. Хоча тепер і стоїть табличка, яка нагадує, що це – пам’ятка садово-паркового мистецтва, але запустіння відразу впадає в око. Так, студенти технікуму, який тут знаходиться, повигрібали з-під старезних дерев листя. Проте невеличкий ставок зі штучним острівцем, який заховався в чагарях, годі було б знайти, якби не поіржавілий вказівник біля головної будівлі маєтку.

А ще, прогулюючись парком, чути протяжні скрипи старих лип. Тож не дивно, що місцеві мешканці стверджують, що в маєтку живуть привиди. І часом лунає церковний дзвін, схожий на дзенькіт бокалів.

Із цим навіть розбирались екстрасенси з телевізійної передачі. Їх викликав нащадок декабристів. Він приїжджав до Хомутця кілька років тому, коли й нащадок роду Апостолів, аби викупити і відновити маєток. Тоді маєток виглядав краще, ніж зараз. Однак купити його не вийшло – через бюрократичну тяганину.

Під час візиту екстрасенсів і зйомок телепередачі тут із ладу виходили камери. Деякі екстрасенси навіть відмовлялись працювати.

Та, вивчивши родовий маєток, екстрасенси винесли вердикт. Уся чортівня тут – через бабусю декабристів Олену, яка всупереч волі батьків вийшла заміж за бідного. Ось тому над родиною Муравйових-Апостолів – прокляття. Чоловіки з цього роду вмирають у молодому віці. До того ж аура в будинку погана, тому що під час революції тут розстріляли багато людей. Згубне місце притягувало і місцевих жителів, які хотіли звести рахунки із життям. Екстрасенси порадили нащадку все-таки реконструювати палац і цим зняти хоча б прокляття з роду Апостолів.

Чиновники просто закрили очі

Та, побачивши на власні очі, в якому стані зараз маєток, стає зрозуміло, що через декілька років тут буде нічого рятувати.
Звісно, що технікуму, на території якого розташований маєток, не під силу його утримувати. А районне й обласне керівництво просто закриває очі на проблеми історичної будівлі. Хоча з маєтку можна зробити прекрасне туристичне місце. Приклади в Україні є. Це і Качанівка (Чернігівська область), де вдалось зберегти панський маєток, садиба лікаря Пирогова у Вінниці. А полтавський маєток, хоча він і знаходиться біля курортного Миргорода, навіть не нанесено на туристичну мапу Полтавщини. Та й навіщо його наносити, чим хвалитися, якщо, окрім руїн, нічого показувати? Тож і досліджують його хіба що туристи-екстремали. До речі, під час нашого дослідження старезної будівлі ніхто не поцікавився, що тут роблять люди з фотоапаратами.

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин