Сонячна електростанція: узяти кредит і встановити

Ціна на електроенергію постійно збільшується, тому необхідність застосування альтернативних джерел електропостачання з кожним роком зростає. Одним із варіантів є встановлення власної сонячної електростанції. Допомогnи у цьому вирішив Укргазбанк, почавши надавати фізичним особам кредити на купівлю і встановлення таких електростанцій під 0,001% річних. Це практично безпроцентна позичка. Ми спробували розібратися, наскільки вигідна така пропозиція.

Із досвіду

Один із власників приватного домогосподарства розповідає, що два роки тому придбав сонячну електростанцію потужністю 10 кіловат. Її енергії більше ніж потрібно для потреб. За увесь залишок кіловат енергокомпанія  тепер платить гроші. За місяць – майже 6 тисяч гривень.

Уся енергія, яку виробляють сонячні панелі, відразу потрапляє в загальнодержавну мережу. Так, лише за один день будинок виробляє 70 кіловат світла – цього достатньо для 5 родин.

У будинку вся побутова техніка працює на електриці. І на світлі не економлять. За місяць використовують максимум 450 кіловат. Влітку простіше, станція виробляє більше енергії. Взимку електроенергії виробляється менше. У січні станція виробила 220 кіловат. За використаний надлишок довелося платити. Але небагато.

Енергетичні компанії зацікавлені в таких сонячних будинках. Насамперед через отримання додаткової електрики. Другий плюс – незалежність споживача від єдиної державної енергосистеми з її відключеннями, перепадами напруги тощо.

Принцип роботи сонячної електростанції

Така система складається з фотоелементів, їхня кількість і площа залежать від проектної потужності станції. Набір акумуляторів необхідний для забезпечення гарантованого електропостачання у разі перебоїв. До того ж дані батареї будуть підтримувати електропостачання будинку в похмуру погоду. Інвертор перетворює постійну напругу від сонячного колектора на змінну напругу для побутової електромережі. Контролер заряду акумуляторних батарей.

Термін служби панелі з фотоелементами – 45-55 років, інвертора і контролера  – 15-20 років, акумуляторів – 5-10 років (залежить від типу акумулятора і характеру експлуатації). Крім цього, буде потрібно невелике приміщення для зберігання і експлуатації інвертора, акумуляторних батарей тощо.

Для отримання максимальної продуктивності фотоелементів треба, щоб на поверхню батареї сонячний потік падав під прямим кутом. Досягти цього в домашніх умовах практично неможливо, тому припустиме відхилення від перпендикуляра з урахуванням сезонного руху Сонця не може перевищувати
+/- 15 градусів. Для досягнення великої продуктивності, можливо, буде потрібно обрізати або навіть видалити дерева, які перекривають світловий потік. Оскільки сонячне світло грає головну роль, схил даху з панелями повинен бути спрямований на південь.

Сонячні батареї не мають рухомих частин, тому їх не завжди легко підтримувати в чистоті. Але немає необхідності підніматися на дах, досить поливати панелі зі шланга кілька разів на рік. Навіть звичайний пил здатен зменшити продуктивність сонячної системи на 5-7%, не кажучи вже про сніг.

Узгодити з обленерго

Після того, як сонячну електростанцію буде змонтовано, ви подаєте заявку-повідомлення і схему підключення до «Полтаваобленерго», з яким треба узгодити цю схему. Обленерго, у свою чергу, виставляє рахунок щодо обладнання вузла лічильниками. Після оплати упродовж 5 днів енергетики мають їх встановити. І уже потім з обленерго потрібно укласти угоду про купівлю електричної енергії за «зеленим тарифом». Для того, щоб здійснити цю процедуру, потрібно звернутися до абонентського відділу.

Утім, є одне застереження. Кожен споживач має договір з обленерго про користування електричною енергією, де зазначена дозволена до споживання потужність. А це переважно – 2,5 кіловат. Тож для того, щоб  встановити електростанцію, скажімо у 10 кіловат, потрібно звернутися до енергетиків із проханням про збільшення потужності. А це – додаткові витрати.

Примітно, що багатоквартирний будинок не можна обладнати сонячною електростанцією. Згідно з відповідною постановою НКРЕ №170, це дозволяється лише приватним домогосподарствам. Але у «Полтаваобленерго» говорять, що за бажання до сонячної електростанції можна підключити окрему квартиру. Знову ж за умови збільшення задекларованої у договорі потужності у 2,5 кВт до потужності електростанції.

За даними «Полтаваобленерго», у Кременчуці лише два приватні домогосподарства встановили сонячні електростанції потужністю 25 кіловат. І наразі триває встановлення ще однієї електростанції потужністю 30 кіловат.

Ціна сонячної електростанції

Для невеличкого приватного домогосподарства підійдуть сонячні електростанції потужністю 5 або 10 кіловат. Їхня ціна на ринку – приблизно 5-5,5 тисяч і 8,5-10 тисяч доларів відповідно (діапазон 135-270 тисяч гривень). Плюс 500-1000 доларів (13,5-27 тисяч гривень) – монтаж і налагодження. Замовити станцію можна через Інтернет. В Україні багато компаній, які продають їх у Києві, Харкові, Дніпрі та інших містах, більш віддалених від Кременчука. Їх можна знайти на різних сайтах. Електростанцію привезуть, і за вашим бажанням встановлять обладнання.

«Зелений тариф»:

0,18 євро за кВт – збудованих у 2015 році

0,172 євро за кВт – збудованих у 2016 році

0,163 євро за кВт – збудованих у 2017-2020 роках.

Зменшення ціни кіловата у євро, вочевидь, пов’язано з ростом курсу валюти. Якщо ж перевести у гривні, то за надлишкову електроенергію виплачують близько 5 гривень за кВт, говорять у Кременчуцькій філії «Полтаваобленерго».

 

Окупність
Показники                                                    5 кВт                 10 кВт
Річне відпрацювання                                 6240                  12500
сонячної електростанції, кВт
Річне споживання будинку                      3600                  3600
(з розрахунку 300 кВт/год на місяць)
Різниця між виробленням і                       2640                  8900
споживанням за «зеленим тарифом»
Річний дохід від продажу                         500$                  1680$
За «зеленим тарифом»
окупність                                                     9 років               6 років

Все по темі: гроші  сонячна електростанція 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
більше новин