Загальнобудинковий лічильник газу проти індивідуального: який принцип обліку буде впроваджений в Україні

 

В Україні до 1 січня 2018 року має бути встановлений 100% облік споживання природного газу.

 

Установка лічильників газу для різних категорій споживачів регулюється законом № 3533-17 «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Але в документі не прописані інструкції щодо типу приладу обліку газу, які дозволені до установки в багатоквартирних будинках. Так, в НКРЕКУ дозволили газорозподільним компаніям в таких будівлях встановлювати загальнобудинкові лічильники, мотивуючи це економією коштів на монтаж і скороченням термінів проведення робіт.

Проти встановлення даних приладів виступають споживачі – так як їм доводиться переплачувати за спожите паливо. Обсяги використаного палива всім будинком розподіляються рівномірно на кількість зареєстрованих у будинку мешканців. При такому принципі розрахунку ті споживачі, які використовують менше газу, сплачують за тих, хто користується паливом частіше.

Як змінити принцип нарахування вартості газу

Вирішення питання установки загальнобудинкових лічильників газу в багатоквартирних будинках прописано в законопроекті №6277 від 31.03.2017 року «Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (щодо заборони встановлення загальнобудинкових лічильників споживачам природного газу)». Документом передбачається відмова від установки загальнобудинкового лічильника, якщо не менше 10% мешканців будинку проти монтажу приладу обліку на весь будинок. Якщо мешканці відмовилися від монтажу лічильника, то розподіл газу в будинок не припиняється, а вартість нараховується виходячи з соціальних норм споживання палива.

«Рішення про відмову приймається співвласниками багатоквартирного будинку в порядку, встановленому статтею 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», – йдеться в законопроектах.

У документі також передбачено терміни забезпечення житлом тих споживачів індивідуальними лічильниками газу до 1 січня 2021 року.

Індивідуальні лічильники газу забезпечать захист прав споживачів

У парламенті зареєстрований законопроект, в якому прописана необхідність установки в багатоквартирних будинках індивідуальних лічильників газу. Проект Закону про внесення змін до Закону України № 6277-1 «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо забезпечення встановлення побутовим споживачам природного газу індивідуальних лічильників зареєстрований 04.04.2017 року.

У документі прописана необхідність встановлювати поквартирні прилади обліку, оскільки вартість такого приладу і його монтаж передбачені в тарифі на природний газ.

Які лічильники палива, і в які терміни будуть встановлювати газорозподільні компанії, покаже час. Але експерти з енергоефективності України впевнені, що необхідно забезпечити повний облік газу. При цьому економічно вигідніше для споживачів установка поквартирних лічильників, бо мешканці зможуть регулювати обсяги споживання палива. Це, в свою чергу, призведе до зменшення споживання газу по країні в цілому.

Все по темі: газ  облік 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
17 Лютого, 2019 Неділя
16 Лютого, 2019 Субота
15 Лютого, 2019 П’ятниця
більше новин