Великдень: як фарбувати яйця

Традиційний подарунок на Пасху – фарбоване яйце, як символ зародження нового життя. Його і першим споживають за великоднім столом, і дають рідним, сусідам, які прийшли привітати, беруть із собою, коли йдуть у гості, обов’язково роздають жебракам і залишають у церкві. Також існує звичай дарування фарбованих яєць, за яким слід христосуватися. Згідно з церковною традицією, фарбувати яйця потрібно в Чистий четвер.

Обов’язково залучіть до цього процесу молодших членів сім’ї. Для них це буде корисне творче заняття, а для вас – додаткова можливість провести час із дітьми.

Увага! Вживати в їжу можна тільки ті яйця, які були пофарбовані натуральними або придбаними спеціальними харчовими барвниками. Якщо ви використовували для прикрашання яєць клей, нехарчову фарбу тощо, їсти їх не можна. Найкраще в цьому випадку використовувати видуті яйця, які можна зберігати роками і використовувати для прикрашання великоднього столу або в якості великоднього сувеніра.

Незалежно від того, якими барвниками користуєтеся, у вас є дві можливості: або пофарбувати яйця повністю, або частково, залишивши на них якийсь малюнок. В останньому випадку використовують так звану маску.

«Маскою» можуть бути:

– листя рослин

Візьміть листочок кімнатної або дикорослої рослини, накладіть його на яйце, поверх одягніть капронову панчоху або марлю. Скріпіть кінці тканини гумкою. Пофарбуйте яйце згідно з інструкцією на упаковці.

– скотч, ізоляційна стрічка, самоклейний папір

Наріжте скотч або ізоляційну стрічку на вузькі смужки, квадратики, виріжте із самоклейного паперу різні силуети на великодню тематику. Наклейте все це на ваші великодні яйця, після чого пофарбуйте їх синтетичними або натуральними барвниками. Дайте обсохнути, після чого видаліть клейку стрічку.

Цікаво виглядають великодні крашанки, пофарбовані послідовно в двох ємностях різного кольору з використанням ізоляційної стрічки.

– банківська гумка для грошей

Можна обмотати яйця перед фарбуванням банківськими гумками для грошей. У результаті вийдуть смугасті яєчка.

– рис

У деяких сім’ях зберігається звичай фарбування яєць «у цяточку». Для цього мокрі яйця обвалюють у сухому рисі, загортають у марлю (кінці марлі треба щільно зав’язати ниткою, щоб рис прилип до яйця) і далі варять у цибулинні у звичайний спосіб. Краще використовувати довгий золотистий рис, адже він менше розварюється.

– парафін (віск)

Звичайною свічкою намалюйте гарні візерунки на великодньому яйці, після чого пофарбуйте його барвником. У цій техніці можна фарбувати яйця різними барвниками поетапно. Наприклад, спочатку пофарбуйте яйце в жовтий колір. Після цього намалюйте свічкою на його поверхні кружечки.

Далі пофарбуйте пасхальне яйце барвником оранжевого кольору. Після того, як фарба висохне, домалюйте кола навколо жовтих крапок, і пофарбуйте яйце в темно-червоний колір.

«Мармурові» яйця

Ефектно виглядають на святковому столі яйця «під мармур». Щоб домогтися ефекту «мармурових» яєць, у воду з харчовим барвником потрібно додати рослину олію (1 ст. л.).

Ви можете спочатку пофарбувати яйця одним кольором у звичний для вас спосіб. Після цього підготувати інший барвник, додати його у воду разом із рослинною олією, перемішати рідину виделкою. Після цього по черзі занурюйте яйця в фарбувальний розчин, намагаючись зібрати ними якнайбільше олійних «візерунків» на поверхні рідини. Обітріть яйця серветкою і дайте їм висохнути.

Якщо у вас немає барвників для яєць, то ви можете розмалювати яйця перманентним маркером. Або фломастерами.

Можна розфарбувати зварене круто і ще не остигле яйце восковими олівцями (крейдою). При цьому вони розплавляться і створять гарні візерунки на ньому. Під час розфарбовування поставте яйце на підставку, після завершення роботи дайте йому висохнути упродовж години.

Корисні поради

1. Чим яйце гладше, тим краще ляже на нього колір.

2. Перед фарбуванням краще протерти яйця білим оцтом – це не тільки дозволить краще очистити шкаралупу, а й поліпшить вбирання фарб.

3. Фарбувати яйця необхідно чистими руками, без крему, щоб випадково не залишити відбитки.

4. Щоб яйця блищали, їх витирають насухо і змащують олією.

5. Якщо після фарбування залишити яйця в цьому ж відварі на всю ніч у холодильнику, то забарвлення буде яскравішим.

6. Щоб яйця під час варіння не лопалися, заздалегідь (приблизно за дві години) дістаньте їх із холодильника. Нехай вони годину полежать просто на столі, а годину – у воді кімнатної температури. Перед варінням яєць додайте у воду достатню кількість солі – кілька чайних ложечок із гіркою.

7. Під час фарбування синтетичними барвниками не використовуйте металевий посуд і додайте оцет для того, щоб фарба лягла рівномірно.

Все по темі: Великдень. писанки  паска 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
18 Лютого, 2019 Понеділок
17 Лютого, 2019 Неділя
більше новин