Велике медичне переформатування Кременчук став центром Південного госпітального округу

Цей округ охоплює чверть населення Полтавської області. Загалом же на Полтавщині створили 4 такі округи. До Кременчуцького увійшли Кобеляцький, Глобинський, Козельщинський і Кременчуцький райони, а також місто Горішні Плавні. Цього тижня у мерії Кременчука районному керівництву і головним медикам презентували основні напрямки створення цього округу. Наступний етап – формування госпітальної ради.

Кременчуцький госпітальний округ – не найбільший і не найменший на Полтавщині. Загалом у Полтавській області створили 4 госпітальні округи – Південний, Східний, Західний і Північний (Про концепцію створення госпітальних округів на Полтавщині й у Кременчуці «Вісник» писав у №2, від 12 січня 2017 року).

Як усім буде добре, коли з 1 січня 2018 року медицина перейде в рамки госпітальних округів, говорили 10 квітня в мерії Кременчука. Тут зібралися голови райдержадміністрації, головні медики районів, представники об’єднаних територіальних громад.

Головний медик Полтавщини Віктор Лисак нагадав, що «держава йде на радикальні зміни в системі охорони здоров’я через зміни фінансування».

Він запевнив, що скорочення кількості ліжок не планується. Буде переформатування. Так, у районах робитимуть акцент на амбулаторіях сімейної медицини, тобто первинної ланки. Також збираються розвивати напрямок реабілітаційної медицини.

Планують, що Південний госпітальний округ почне функціонувати з 1 січня 2018 року. Тоді сподіваються, що буде фінансування. Поки з держави на госпітальні округи гроші не надходили.

Наразі на Полтавщині почався процес формування Громадської ради. Від Південного госпітального округу мають подати 24 кандидатури.
Віктор Лисак наполягає, що це мають бути не керівники медичних закладів, а фахівці, що допомагатимуть у процесі формування госпітальних округів.

Як у найкращих клініках країни?

Як раніше писав «Вісник» і як показав у презентації Південного госпітального округу начальник управління охорони здоров’я Максим Середа, округ матиме дві лікарні другого рівня надання меддопомоги: це нинішня Перша лікарня і об’єднані Третя і Четверта міські лікарні (лікарня «Кременчуцька», перинатальний центр (пологовий будинок) й першого рівня – дитячу лікарню.

Загалом округ із центром у Кременчуці охоплюватиме 425 тисяч мешканців Полтавщини: із чотирьох районів і двох міст.

Пан Середа переконував колег, що у Кременчуці медицина наразі на такому рівні, що не потрібно їхати в обласний центр (Для прикладу медикам і керівництву з районів і об’єднаних територіальних громад 10 квітня показали хоспіс, який відкрили після реставрації на базі Другої міської лікарні, а також приймальне відділення міської дитячої лікарні).

Найбільші зміни торкнуться Третьої міської лікарні, яку об’єднують із Четвертою міською лікарнею. Згідно з проектом, який оприлюднив пан Середа, перед головним входом планують звести прибудову. Її площа – 400 м2, і там мають розміститися не лише кабінети для прийому й огляду хворих, а й палати інтенсивної терапії.

Саме ж приймальне відділення має бути оснащене апаратами рентген-діагностики, МРТ. Про вартість цього проекту головний медик Кременчука нічого не говорив. Та раніше міська влада Кременчука висловлювала сподівання, що коли Кременчук стане центром госпітального округу, від держави можна буде отримати 78 мільйонів гривень, які спрямують на облаштування вищеназваного приймального відділення.

На папері гарно, а насправді?

Згідно з концепцією розвитку, яку презентували, виходить, що з найвіддаленішого населеного пункту Південного госпітального округу (а це Кобеляцький район) до Кременчука – 70 кілометрів. Тож дістатися звідти до міста не так просто.

До речі, сам пан Лисак розповів, як проводив експеримент по полтавських дорогах. І проїхав відстань у 90 кілометрів за понад дві години. Тож уже зрозуміло: щоб госпітальні округи нормально функціонували, потрібно щось робити з дорогами. А точніше, планувати їхні ремонти.

Iнші медичні новини

За тиждень у Кременчуці виписали більше 3000 рецептів на безкоштовні ліки

Минулого четверга МОЗ затвердило список ліків для укладення договорів між аптеками і центрами надання первинної санітарної допомоги в рамках програми «Доступні ліки».

Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я Кременчука Максим Середа.

За його словами, в рамках вищеназваної програми місто отримало 2 мільйони 249 тисяч гривень.

У Кременчуці у програмі братимуть участь 5 комунальних аптек, 9 аптек приватної власності також виявили таке бажання.

Уже з 1 квітня за рецептами на безкоштовні ліки звернулось 300 кременчужан.  Це переважно ті, хто має діагноз «астма».

Нагадаємо, що державна програма «Доступні ліки» передбачає реімбурсацію, тобто адресне відшкодування державою вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму й цукровий діабет II типу (неінсулінозалежний). На це в Державному бюджеті закладено 500 мільйонів гривень.

Реєстри пацієнтів на Полтавщині: «червоний» уже сформований, «зелений» – на черзі

У рамках нової медреформи на Полтавщині створили базу пацієнтів. На даний час уже сформований «червоний реєстр» пацієнтів. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. «Зараз «червоний реєстр» пацієнтів уже сформований. «Зелений» не можемо сформувати, оскільки відпрацьовується порядок надання медичних послуг, ще не затверджена декларація між лікарем і пацієнтом, – прокоментував Віктор Лисак. Варто зазначити, що «червоний реєстр» – це ті пацієнти, яких обслуговувала лікарня, «зелений реєстр» – пацієнти, які підпишуть декларації із сімейним лікарем.

Все по темі: Доступні ліки  Максим Середа  медицина  Медична реформа 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин