“Татнефть” просить суди в Лондоні і Москві стягнути з України $ 144 млн за захоплення Кременчуцького НПЗ

 

ПАТ “Татнефть” подало два нових клопотання в Лондоні і Москві про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року проти України про виплату $ 144 млн на користь компанії.

“Подачі даних клопотань передувала подача 30 березня 2017 року аналогічного клопотання про примусове виконання в США. Сьогодні клопотання були подані ПАТ” Татнефть “до Високого суду правосуддя – Відділення королівської лави, Комерційний суд в Лондоні – і в Арбітражний суд міста Москви”, – сказано в повідомленні

Підставою для винесення арбітражного рішення на суму $ 144 млн США ($ 112 млн плюс відсотки на поточну дату) стало порушення Україною Двосторонньої угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій між Росією і Україною і позбавлення ПАТ “Татнефть” його акціонерної частки в Кременчуцькому НПЗ.

Арбітражне рішення було винесено на підставі Арбітражного регламенту Комісії ООН по праву міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) в Парижі складом з трьох арбітрів за результатами розгляду позову ПАТ “Татнефть”, що стосується протизаконного збройного захоплення в жовтні 2007 році АТ “Укртатнафта”, що володіє Кременчуцьким НПЗ.

“В результаті за цим послідувала серія юридичних прийомів і судових процесів з боку державних органів України, а ПАТ” Татнефть “позбулося акцій” Укртатнафти “, які в подальшому перейшли до групи” Приват “, що належить українському олігарху Ігорю Коломойському”, – сказано в повідомленні.

У прес-службі компанії нагадали, що суд прийшов до висновку, що захоплення НПЗ було вчинено за сприяння державних чиновників України, включаючи судових приставів, прокурорів і українських судів, які скоординували свої дії в частині позбавлення ПАТ “Татнефть” його акціонерної частки.

“Не дивлячись на неодноразові вимоги ПАТ” Татнефть “, а також незважаючи на публічну заяву “Укртатнафти “, вже під контролем Коломойського, що вона відшкодує Україні витрати, пов’язані з оплатою сум, присуджених арбітражем, Україна відмовляється виконувати арбітражне рішення”, – підкреслюється в повідомленні.

Таким чином, подане клопотання про приведення у виконання арбітражного рішення направлено на примус України до виконання своїх міжнародних зобов’язань.

Як повідомлялося, Україна подала клопотання про скасування арбітражного рішення, але воно було відхилено Апеляційним судом міста Парижа 29 листопада 2016 року.

З квітня 2016 ПАТ “Татнефть” також веде судовий процес проти фізичних осіб в судах Англії, пов’язаний з несплатою нафти, поставленої ПАТ “Татнефть” на Кременчуцький НПЗ. У жовтні 2016 року Високий суд відмовив ПАТ “Татнефть” в позові, однак в липні 2017 року має відбутися слухання про право ПАТ “Татнефть” подати апеляцію на дане рішення.

ПАТ “Татнефть” є публічним акціонерним товариством, частка акціонерного володіння Республіки Татарстан становить близько 35%, решта акцій належить приватним акціонерам.

“Укртатнафта” була створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій “Укртатнафти” належало структурам, близьким до “Татнафти”, міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо “Татнафті”. Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з’явилися нові акціонери, близькі до групи “Приват” українських олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Джерело: http://biz.censor.net.ua/n3024628

Все по темі: Кременчуцький НПЗ  суд  Татнефть  україна 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
19 Січня, 2019 Субота
18 Січня, 2019 П’ятниця
17 Січня, 2019 Четвер
більше новин