Як у травні 2017 року розбагатіють українці: які виплати підвищать в результаті індексації

 

Зовсім скоро в Україні повинні проіндексувати соціальні стандарти. Мінімальна пенсія, зарплата і прожитковий мінімум, відповідно до закону, повинні вирости як мінімум на рівень інфляції.

Мінімальну зарплату в 2017 році піднімати більше не будуть, в той же час пенсії і прив’язані до прожиткового мінімуму виплати перерахують першого травня. Було з’ясовано, наскільки і коли «розбагатіють» українці.

На що вплине новий прожитковий мінімум

З січня по травень цього року прожитковий мінімум в Україні встановлено на рівні 1544 гривень, в наступному місяці його піднімуть до 1624 гривень. Правда, як визнають у Мінсоцполітики, реальний прожитковий мінімум для українця майже в два рази вище.

Тобто встановленої прожитковим мінімум суми не вистачить навіть на самий мінімальний набір товарів і послуг. «Уряд затвердив оновлені набори продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг для визначення фактичного прожиткового мінімуму. Розрахунок вартісної величини цих наборів і визначив величину реального прожиткового мінімуму в 2017 році – 3200 гривень », – сказав на засіданні Ради в минулому році міністр соцполітики Андрій Рева.

Прожитковий мінімум в Україні – умовна величина, пояснює старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. Скасувати його складно, так як визначення «прожитковий мінімум» зустрічається навіть в Конституції, і для змін необхідно зібрати 300 голосів народних депутатів. А для збільшення прожиткового мінімуму до реального рівня цін, у держави немає грошей.

«Є дуже багато критики за оцінкою прожиткового мінімуму. Там з одного боку, наприклад, для пенсіонерів так і не заклали витрати на транспорт, хоча весь час погрожують скасувати пільги на безкоштовний проїзд. Дуже мало ліків, але є витрати на відвідування театрів, покупку книг. Прожитковий мінімум дуже часто критикують. Та й розмір прожиткового мінімуму не відповідає реальній вартості наборів продуктів і товарів. Дійсно, щось піднімають, але сам прожитковий мінімум це вже умовна величина. Я так розумію, що скасувати його зовсім бояться, він навіть фігурує в Конституції. З іншого боку, зробити його нормальним, зараз немає просто грошей », – розповідає експерт.

Які виплати зростуть з першого травня

ПЕНСІЯ ЗА ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА І допомоги малозабезпеченим. У разі смерті одного з батьків одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів до 23 років). Розмір цієї пенсії залежить від прожиткового мінімуму і доходу сім’ї. Так, від прожиткового мінімуму на дитину забирають середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Різницю одинокому батьку виплачують щомісяця.

Наприклад, сім’я з трьох осіб має сукупний дохід в чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривень. При цьому, до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії становить всього 355 гривні. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень, якщо дохід сім’ї не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

Українська родина вважається незаможною, якщо її сукупний дохід менше прожиткового мінімуму на сім’ю. При цьому держава гарантує, що такі сім’ї отримуватимуть як мінімум прожитковий мінімум, тому різницю між доходом сім’ї і мінімалкою компенсують допомогою.

До слова, при цьому в законі зазначається, що право на допомогу не мають сім’ї з безробітними (якщо працездатний член сім’ї сидить удома як мінімум три місяці). Якщо після індексації прожиткового мінімуму дохід родини не зміниться, розмір допомоги зросте.

 

Все по темі: індексація  травень 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
20 Лютого, 2019 Середа
19 Лютого, 2019 Вівторок
більше новин