До Європи – шикуйсь!

Україна отримала зелене світло до Європи. Невже поїхати за кордон буде так просто, з одним паспортом і валізою? Що саме потрібно для перетину кордону, вирішив дізнатись «Вісник».  

Нарешті українці дочекалися того, що Європарламент проголосував за надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом (521 голос проти 75). Радощі настільки охопили і звичайних кременчужан, що скрізь: як у громадському транспорті, так і на вулицях та в Інтернеті – тільки й лунають розмови про омріяні поїздки до Парижа або Берліна… Утім, здається, не всі розуміють, що для виїзду за кордон, навіть за безвізом, існують певні умови… Перетнути кордон європейських країн, перекинувши через плече одну «авоську», не можна! Ми вирішили дізнатися, що ж це за умови та чи все так просто?

Мати два паспорти

Безвізовий режим для України вирішили дозволити лише для туристичних поїздок і бізнесу. Перебувати в європейських країнах без візи можна до 90 днів. Останніми кроками для впровадження безвізового режиму для України є затвердження безвізу на комітеті постійних представників Євросоюзу, етап голосування Ради міністрів закордонних справ, підписання документа Президентом Європарламенту і представником країни-голови Ради ЄС і наостанок опублікування в офіційному віснику Євросоюзу. Їздити до країн ЄС без візи українці зможуть уже цього літа. Найголовніша умова для поїздок за кордон без візи – це наявність біометричного паспорта. Багато хто з кременчужан почав панікувати, що доведеться прощатися зі звичайним стареньким закордонним паспортом, де вже стоять відмітки про поїздки за кордон. Комусь важко розпрощатися з паспортом, де проштампована шенгенська віза або віза до Сполучених Штатів Америки. Виявляється, що під час оформлення біометричного паспорта, згідно із законом, віддавати старий паспорт нікого не змушуватимуть.

Як повідомила «Віснику» начальник Центру надання адміністративних послуг у місті Кременчуці Тетяна Печериця, кременчужани можуть мати два паспорти одночасно.

«Звичайний паспорт можна використовувати доти, поки не закінчиться строк його дії, – говорить Тетяна Печериця. – З ним можна літати до безвізових країн, таких як Туреччина або Єгипет. Можна й у країни ЄС, але тоді потрібно оформлювати шенген. Якщо людина планує подорожувати країнами ЄС без візи, тоді необхідний тільки біометричний паспорт. Залишити старий паспорт ніхто не забороняє. Людина має право мати два паспорти. Проте нині, відповідно до закону, вже оформлюють тільки біометричні паспорти».

У ЦНАПі також зазначили, що наразі оформлення і видача біометричних документів, паспортів для виїзду за кордон та ID-паспортів, тимчасово призупинені. До якого саме часу й коли запрацює система знову – поки достеменно невідомо. Громадяни, які замовили паспорт, коли система ще працювала, та отримали sms-повідомлення на телефон про виконану послугу, можуть забрати свої паспорти, але подати заяву на отримання паспорта поки неможливо.

У разі, коли система запрацює, оформити біометричний паспорт кременчужани зможуть в Автозаводському районному відділі, Крюківському та Кременчуцькому районному секторі ДМС у Полтавській області.

«Оформити паспорт можна у будь-якій міграційній службі незалежно від прописки», – зазначила Тетяна Печериця.

Паспорти вже і для дітей

Ще одне нововведення передбачає, що відтепер отримувати біометричний паспорт для поїздки у країни Європейського Союзу за безвізом потрібно й дітям. Оформити документ можна з народження. Він буде дійсний тільки чотири роки. Згодом його потрібно переоформлювати. Ті, хто звернувся за біометричним паспортом у 16 років, отримають його терміном до 10 років.

Від «дорослого» біометричний паспорт для дитини відрізняється тим, що у ньому немає цифрованого підпису (він ставиться, якщо особа досягла 14 років). А відбитки пальців зчитують та вносять лише для дітей, які вже досягли 12 років, та лише за згодою батьків. Крім цього, під час оформлення біометричного паспорта присутність дитини, якій ще немає 12 років, необов’язкова. Батьки можуть самі принести її надруковану фотографію. Для того, аби оформити біометричний паспорт для дитини, необхідно подати заяву-анкету одного з батьків, паспорт громадянина України для тих, хто не досяг 14-річного віку, свідоцтво про народження (для оформлення паспорта вперше тим, кому ще немає 14 років), документ із банку про оплату вартості паспорта. Якщо паспорт робитимуть упродовж 20 робочих днів, він коштуватиме 557,32 гривні, якщо за 7 днів – вартість сягне 810,32 гривні.

Гроші ніхто не скасовував

Як і раніше, подорожуючи за кордон, однією з головних умов є наявність фінансових коштів. Коли Україну охопила звістка про позитивне голосування щодо надання безвізового режиму з Європейським Союзом, були різні думки з приводу того, чи потрібен рахунок у банку й чи хтось про це взагалі запитуватиме.

«Нині, навіть за безвізового режиму, якщо він буде влітку, підтвердження фінансової спроможності ніхто не скасовував, – повідомила «Віснику» представник туристичної агенції «TUI Кременчук» Оксана Бейгул. – Таких змін запроваджено не було. Це означає, що, як і раніше, необхідно мати мінімум 50 євро на кожен день перебування за кордоном. Утім, у кожної країни свої вимоги щодо встановлення мінімальної суми. Зазвичай менше, ніж
50 євро, практично не буває. У зв’язку з голосуванням за безвіз для України Іспанія, навпаки, вирішила підвищити мінімальну суму для в’їзду до 65 євро.
Загалом, якщо ці кошти знаходяться в людини на звичайній банківській картці – зарплатній або картці для покупок – тоді необхідна виписка з банку про обіг коштів за останні півроку та їхня наявність. Якщо ж картка в туриста іменна, тоді виписка з банку непотрібна. Варто зазначити, що умови пропуску людини за кордон встановлює Державна прикордонна служба. Тому потрібно бути готовими до того, що про фінансову спроможність запитають і попросять підтвердити. Прикро буде, якщо людина оплатить тур, а її не випустять. Тому нині краще зайвий раз перестрахуватися».

Загалом, як повідомили у ЦНАПі, для виїду до країн Європейського Союзу без візи необхідно мати такі документи: біометричний паспорт (як для дорослих, так і для дітей), квиток на літак у зворотному напрямку, гроші – мінімум 45 євро на добу (або дорожні чеки, кредитки, довідка про стипендію), гарантійний лист або запрошення, резервація житла або запрошення на проживання, медичне страхування. Так, оформити медичну страховку людина може в одній зі страхових фірм, а ось гарантійний лист або запрошення необхідно буде просити, щоб надіслав хтось зі знайомих із країн ЄС.

Як повідомили «Віснику» на гарячій лінії Державної прикордонної служби, основний порядок документів для виїзду за кордон без візи у них поки що не затверджено, оскільки сам безвіз ще не почав діяти, а тільки планується з початком літа чи ще колись. Тому відповіді на запитання: кому саме потрібен гарантійний лист або запрошення для відвідування країн ЄС без візи – нині немає. Тож незрозуміло, чи потрібен він звичайним туристам. Запрацювати безвізовий режим, за попередньою інформацією, повинен уже у червні.

Документи, що потрібні, аби перетнути кордон без візи:

  • біометричний паспорт;
  • квиток на літак/автобус у зворотному напрямку;
  • гроші, мінімум 45 євро на добу, або дорожні чеки, кредитки, довідка про стипендію;
  • гарантійний лист або запрошення;
  • резервація житла або запрошення на проживання;
  • медичне страхування.

Все по темі: ID-паспорт  безвіз  біометричний паспорт  паспорт 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
21 Лютого, 2019 Четвер
20 Лютого, 2019 Середа
більше новин