«Він уб’є мене за те, що я люблю Україну по-своєму»

Український режисер Ігор Парфенов,  який провів допремєрний показ фільму «Маніфест» в Кременчуці, задумав в нашому місті ідею нового фільма.

Та спочатку про «Маніфест»

Старший брат гине на Майдані. Молодший – головний герой фільму, будучи молодим ідеалістом, щоб помститися за смерть брата і допомогти своїй країні йде служити в АТО і повертається з війни інвалідом-колясочників. За час його відсутності, потрапляють до в’язниці невинно звинувачених його близькі друзі. І він намагається зрозуміти, чому деякі герої-добровольці були невинно засуджені. Свій Маніфест він везе до Києва на інвалідному візку, не користуючись громадським транспортом, щоб якомога більша кількість людей ознайомилися з ним.

Складний і реалістичний фільм викликав шквал емоцій у залі Кременчуцького МПК. Не всім кременчуцьким глядачам сподобались як самі кадри фільму, так доля головного героя наприкінці фільму.

Та пояснення режисера наступні. Фільм знятий за реальними фактами. І ті кадри з жіночої виправної колонії – не вигадка. Бо було журналістське розслідування під час якого встановили зловживання. Коли військовий однострій шили ув’язнені жінки. Його собівартість була 180 грн, а Міноборони вже закупляло по 800 грн. Решта дівалась. Питання – де? Після цього на  журналіста, що проводив розслідування вже відкрито кримінальну справу. І герой фільму Сашко, колишній афганець реальна людина, яку Ігор знав з Майдану.

Як знімався фільм

Це третій фільм Ігоря Парфенова про сьогодення України. І одним із головних героїв він є сам. Задіяні в зйомках його вагітна дружина, а далі і новонароджений син. У дружини, як в героїні фільму,  зникло молоко і малюка довелось перевести на штучне вигодовування. Фільм знятий практично на гроші режисера. «Жодної копійки з бюджету чи якихось організацій не було задіяні», – розповів він. (До речі, головний оператор – кременчужанин, випускник студії «Березіль»). Для порівняння цього року в Україні хочуть зняти фільм про АТО з бюджетом 48 мільйрнів гривень. Ці цифри навів режисер «Маніфесту».

Доля «Маніфесту»

На широкий загал свій фільм Ігор Парфенов не пускає, бо планує представити його на ряді зарубіжних кінофестивалів. Тому, пощастить тим, хто потрапить на такі допремєрні покази, як в Кременчуці. Та й за умовами проведення кінокофестивалів, в інтернет фільм «викласти» не можна. Лише через рік. Інші фільми Ігоря Парфенова вже є в Інтернеті. Зокрема фільм про події Майдану «Однажды в Украине».

«Він уб’є мене за те, що я люблю Україну по-своєму»

Не дарма продубльовано заголовок статті, бо саме він характеризує сюжет нового фільму, що вже побачив Ігор Парфенов. Під час бурхливих обговорювань фільму він розповів кременчужанам, що раптово придумав сюжет свого нового фільму:

«Я візьму частину фільму «Маніфест». І тепер уявіть йде його показ. Я в ньому граю роль  режисера,  виходжу із зали (а це буде Будинок кіно) йду по сходах, а тут в мене стріляє чоловік. Я помираю, а він тікає.Живе собі далі.  І далі по сюжету розповідь, який він хороший. Любить свою родину, допомагає всім. Та він уб’є мене за те, що я люблю Україну по-своєму».

«Я виходив декілька разів під час показу. Наскільки жахливими були кадри. Та це кіно, яке примушує задуматися. В кінці якого не крапка, а три крапки. І те наскільки бурхливі тут обговорення – значить фільм вдався. Якщо глядач подумає про нього завтра – післязавтра, значить фільм «зацепив», – враження директора Міського палацу культури Сергія Ситника.

Все по темі: Маніфест  парфенов  фільм 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин