Тепловий насос – альтернатива опаленню

Сьогодні багато людей замислюються над тим, як здешевити тепло у своїй оселі. Тепловий насос – це один із можливих варіантів опалення будинку. Його принцип роботи нагадує систему звичайного холодильника, тільки навпаки.

Наприкінці останньої каденції мера Миколи Глухова, восени 2010 року, до Кременчука приїжджав директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін. Він презентував доволі привабливу перспективу альтернативного опалення цілого мікрорайону у Крюківському районі. Труби теплообмінника мали б прокласти у Дніпрі, зануривши у воду. Температури води у річці було б достатньо для генерації необхідної кількості тепла для обігрівання багатоповерхівок.

Однак після того, як новим міським головою став Олег Бабаєв, директор Інституту трансформації суспільства до Кременчука більше не приїжджав. А Олег Бабаєв на запитання про тепловий насос відповів, що коли надійде приваблива пропозиція, її у мерії розглянуть і приймуть обґрунтоване рішення. Але пропозиції так і не надійшло…

Утім, як виявилося, у Кременчуці вже мають досвід встановлення теплових насосів. Директор фірми, яка практикує їхнє встановлення, Віталій Гарус говорить, що це задоволення – не з дешевих. Обладнання теплового насоса доволі дороге. Тому багато людей цікавляться можливістю його встановлення, але замовлення надходять одиничні.

Ціна питання

Витрати на встановлення теплового насоса для людей із середньою зарплатою доволі значні. Ціни починаються від 3 тисяч євро (близько 90 тисяч гривень) – і аж до 11 тисяч євро, залежно від площі будинку і вартості самого насоса. До того ж є різні системи його встановлення:
– повітряний;
– теплообмінник закопують у землю;
– буріння свердловини на 50-100 метрів.

Найбільш ефективні – ґрунтові теплові насоси. Труби теплообмінника закопують у землю на глибину, яка не промерзає, тобто десь на
1,5 метра. Там зберігається постійна температура (приблизно +10о…+8о за Цельсієм). Крім того, для встановлення ґрунтового теплового насоса потрібна певна площа – залежно від його потужності. Приблизно 2-3 сотки землі. Причому не важливо, в якому місці домоволодіння – хоч на городі. Це не буде перешкодою для городницьких робіт.

А для багатоповерхівки це – дуже дороге задоволення. Ґрунтовий тепловий насос встановити не вийде, необхідна занадто велика площа землі. Потрібен або повітряний насос, або бурити свердловину під водяний. Вони ж – менш ефективні й дорожчі. «Я знаю, лише у Києві встановили на багатоповерхівку дороге обладнання. Можливо, завдяки кредиту від ЄБРР», – говорить Віталій Гарус. У Кременчуці тепловим насосом обладнані лише 2-3 приватні будинки. І то в них комбіноване опалення, є котли для обігрівання помешкання і газом, і твердим паливом.

Яка економія

Якщо приватний будинок обладнаний двотарифним лічильником електроенергії (денне і нічне споживання, вночі електрика дешевша) або виділений ліміт за пільговим тарифом – 3000 кіловат, то це – вигідно, говорить Віталій Гарус. У порівнянні з газовим опаленням будинку, опалення тепловим насосом дешевше у 2-2,5 рази, а то й утричі. Окупність витрат складає приблизно 10 років.

Принцип роботи

Для отримання тепла з навколишнього середовища потрібен замкнений контур зі спеціальною робочою рідиною (холодоагентом). У холодильниках використовують фреон. Основна властивість холодоагенту – кипіння за низьких температур. Процес кипіння – це процес поглинання тепла, тож холодоагент здатен поглинати тепло навіть за низьких температур. У першій фазі він надходить до випаровувача, де починає кипіти, поглинаючи тепло. Далі потрапляє до компресора, де стискається. При цьому його температура різко підвищується. Потім пара потрапляє до конденсатора, де знову переходить у рідкий стан. А конденсація – це виділення тепла, тож холодоагент, стаючи рідиною, віддає тепло в систему опалення. І далі цикл повторюється до безкінечності.

Обслуговування

Раз на три роки тепловий насос потрібно перевіряти на щільність фреону, і більше нічого. Якщо його необхідно перезаправити, то ця послуга коштує 1200 гривень. Якщо просто перевірити – обійдеться у 500-600 гривень, говорить Віталій Гарус.

Повітряний тепловий насос для опалення

Повітряний тепловий насос – це найбільш економічний варіант теплового насоса, тому що тут не потрібні трудомісткі земляні роботи або буріння дорогих свердловин. Енергія черпається безпосередньо з атмосферного повітря. За своєю комплектацією і принципом роботи повітряний тепловий насос дуже схожий на кондиціонер.

Опалення повітряним (аеротермальним) тепловим насосом набуло найбільшого поширення в дачних будиночках. Його можна використовувати й для окремого офісного приміщення. Адже дане устаткування не тільки зручне, а й вигідне. Його монтаж здійснюється швидко і з мінімальними витратами. Це не потребує узгодження та проекту. Повітряний тепловий насос можна використовувати там, де немає підключення до газопроводу. У холодну пору року можна використовувати для опалення, а в літню спеку – для охолодження приміщення. Для роботи опалювальної системи необхідна мінімальна кількість електроенергії і не потрібно жодних інших енергоносіїв.

Раніше повітряні теплові насоси були придатні лише для використання в помірному холодному кліматі. Сучасні ж моделі з успіхом працюють і за морозів до -25 ° С. Їхня ціна починається від 50 тисяч гривень і вище, залежно від потужності.

Як підвищити працездатність теплового насоса

Найважливіше – утеплення будинку. Встановлення металопластикових або теплозберігальних склопакетів, утеплення дверей, стін, горища. Подібні заходи дозволяють істотно знизити тепловтрати будівлі й у результаті підвищити ефективність системи опалення будинку.

Другий спосіб застосовують у нових будівлях на етапі планування робіт. Він полягає в монтажі теплої підлоги замість традиційного опалювального контура з батареями. Стандартна температура води в батареях дорівнює 60 градусів, а для водяної теплої підлоги застосовують температуру близько 40 градусів. Тепла підлога врятує систему опалення від максимальних навантажень та дозволить повною мірою використовувати можливості теплового насоса.

Все по темі: альтернативне опалення  опалення  тепловий насос 

Карта депутатів
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Gepostet von Я Люблю Кременчук am Mittwoch, 9. Mai 2018
Громадський бюджет
27 Травня, 2018 Неділя
26 Травня, 2018 Субота
25 Травня, 2018 П’ятниця
більше новин