Чого чекати з 1 липня

У другому півріччі цього року на українців, і зокрема кременчужан, чекає ряд змін. Можливе подорожчання цін на продукти, нові підходи в медицині. У Кременчуці мають зникнути маршрутки-«вантажівки»,  а керуючим компаніям за експвитрати доведеться платити по-новому. Тож у цьому матеріалі – про всі можливі покращення чи, навпаки, погіршення.

Ціни на «соціальні» продукти – у вільне плавання

Із 1 липня Кабмін «відпустив» ціни на хліб, м’ясо, молоко й олію.
Кабінет Міністрів України скасував державне регулювання цін на продукти харчування. Про це йдеться в постанові Кабміну №394 від
7 червня 2017 року, текст якої розміщено на Урядовому порталі.
«Головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення», – йдеться у поясненні до документа.

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15% і набуває чинності з 1 липня 2017 року.

Ідеться також про граничні торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надають у торговельних об’єктах, на ринках із продажу продовольчих та непродовольчих товарів тощо.

Варто нагадати, що постанова Кабінету Міністрів про держрегулювання цін на вищеназвані категорії товарів була запроваджена понад
20 років тому. Націнка виробників на них не могла перевищувати 15 %. Деякі експерти вже прогнозують, що українцям варто чекати на подорожчання продуктів.

Із неприбуткових – у прибуткові?

До 1 липня 2017 року неприбуткові організації повинні привести у відповідність до вимог установчі документи. Про це нагадала керівник управління Держреєстрації Наталія Проценко.

Інакше неприбуткові організації вважатимуться тими, які втрачають ознаки неприбутковості, й повинні почати платити податок на прибуток.
Це – відповідно до вимог пункту 133.4 ст. 133 Податкового кодексу та формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій до
1 липня 2017 року. Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із зазначеними нормами Кодексу, після 1 липня 2017 року вилучаються контролюючим органом із Реєстру неприбуткових установ та організацій.

На пошук сімейного лікаря

«Вісник» неодноразово писав (Див. № 24, від 15 червня, і № 21, від 25 травня), що з другого півріччя цього року пацієнти повинні почати пошук сімейного лікаря. Тобто, з 1 липня.

У Мінохорони здоров’я заявили, що півроку їхня структура працюватиме з регіонами, щоб міста й територіальні громади вирішили, як у них виглядатиме первинна ланка: це будуть центри первинної допомоги, поліклініки чи приватні клініки.

Крім того, до липня мали зібрати всі реєстри пацієнтів, які існують у країні (Про це теж читайте в № 21, від 25 травня).

Чекати колапсу на вулицях міста?

У мерії Кременчука вважають, що 1 липня (коли почне діяти заборона на експлуатацію перероблених вантажних на пасажирські маршрутки) колапс у місті не виникне.

За словами мера Кременчука Віталія Малецького, з 1 липня мають припинити свою роботу 40 одиниць маршруток, які свого часу були переобладнані з вантажних мікроавтобусів.

Він нагадав, що керівники автотранспортних підприємств отримали попередження ще рік тому і мали достатньо часу, аби вирішити питання.

Наразі в мерії налаштовані оптимістично. Хоча відомо, що оновлення парку автобусів було тотально проведено лише на одному з кременчуцьких підприємств, де відсоток заміни «вантажних» мікроавтобусів на пасажирські сягає 90 відсотків.

Мер припустив, що в разі необхідності з 1 липня на маршрути міста вийдуть додаткові тролейбуси та великі автобуси, котрі зможуть «замістити» вищевказані 40 маршруток.

Про ситуацію на маршрутах міста після введення заборони на використання перероблених транспортних засобів «Вісник» повідомить у наступних номерах.

Нові цифри у платіжках

Із 1 липня кременчужанам доведеться заплатити за новими тарифами за експвитрати керуючим компаніям «Житлорембудсервіс» і «Місто для людей».

Варто нагадати, що з 3 червня мешканцям міста нараховують на 220-230% більше, ніж раніше.

Наразі керуючі компанії обіцяють укласти ряд додаткових угод із ремонту покрівель, внутрішньобудинкових мереж тощо. Як вони це виконуватимуть – буде видно пізніше.

Проблемний кременчуцький безвіз?

Лише з 1 липня у Центрі надання адміністративних послуг Кременчука (ЦНАП) можна записатися на отримання закордонного паспорта. До цієї дати черга розписана по хвилинах. При цьому паспорти видають 6 днів на тиждень, з 8-ї до 20-ї години.

Тож тим кременчужанам, яким потрібен закордонний паспорт, треба чекати два дні. І тоді, може, пощастить стати в чергу. Тут варто нагадати, що у звичайному режимі закордонний паспорт оформлюють упродовж 20 днів, у терміновому – 10.

Все по темі: зміни  лікарня  моршрутки  нововведення 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин