Для українських дітей змінять правила виїзду за кордон

Можна буде не “вибивати” дозвіл на подорож у незговірливого екс-чоловіка.

Оформити документи для виїзду дитини за кордон стане простіше. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №6647, який прописує нові правила (в списку авторів – народні депутати Ірина Луценко, Денис Силантьєв, Олег Петренко та ін.). Зокрема, пропонується кілька нововведень.

По-перше, дозвіл від другого батька, яке зараз потрібно отримувати під кожну поїздку, можна буде оформити відразу на три роки і необмежену кількість подорожей.

По-друге, якщо батько виявився непоступливим і не дає такий дозвіл, оформити документи для виїзду можна і без нього – за рішенням органів опіки або суду. Впровадження цього правила в життя зніме масу проблем для розлучених українців, яким нерідко доводиться довго «вибивати», а то і викуповувати дозвіл на виїзд дитини у екс-подружжя. Останніх, як правило, інтереси дітей мало турбують, але вони використовують ситуацію як привід для шантажу.

По-третє, пропонується оформляти дозвільні дитячі документи за прискореною процедурою, якщо мова йде про виїзд дитини за кордон на лікування, для участі в міжнародних конкурсах і олімпіадах, на змагання тощо. У цих випадках досить отримати лише згоду органів опіки, що навряд чи буде проблематичним.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в минулому році парламент вніс чергові правки в правила виїзду дітей до 16 років за кордон, прибравши з чинного закону норму про дозвіл на виїзд за рішенням суду.

«Крім того, зараз ні суди, ні батьки не можуть дати дозвіл на кілька виїздів дитини за кордон – тільки на разове подорож. Це є проблемою для тих сімей, в яких один з подружжя проживає за межами України або, скажімо, в зоні АТО», говориться в пояснювальній записці.

Варто відзначити, що під відпускний сезон депутати, які бажають спростити виїзд дітей за кордон, помітно активізувалися. Крім вищеназваного законопроекту, в парламенті зареєстрований ще один на цю ж тему: документ під номером 6637 подав народний депутат від «Самопомочі» Андрій Журжій.

Він пропонує спростити процедуру виїзду дитини за кордон ще більше – зробити достатнім дозвіл лише одного з батьків. Якщо другий не дає «добро» на поїздку, він може внести дані на дитину в спеціальну базу даних, там самим закривши йому виїзд за межі країни. Але зловживати такою можливістю або використовувати її для шантажу не вийде – суд може скасувати заборону будь-якої миті.

Який законопроект в результаті затвердять, поки невідомо. Але в будь-якому випадку оформити документи стане набагато простіше, ніж зараз, резюмують експерти.

Все по темі: виїзд  діти  кордон 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин