Няшність та войовничість: про виставку тварин у Кременчуці (ФОТО)

Голуби, бійцівські півні та кури на м’ясо, павичі, єноти, видри, морські свинки, кошенята, карликові породи собак і навіть поні – їх представили на виставці «У світі тварин» у парку «Придніпровський» сьогодні, 1 липня. А ще тут побував київський скульптор Олександр Лідаговський. Він має створити унікальну скульптуру голубів. Для неї позуватимуть «Крюківські» та «Кременчуцькі» голуби. Ця скульптура має стати однією з візитівок Кременчука.

Подивитися, як господар надуває голуба, зібралися і діти, і дорослі. Виглядало, ніби надувають повітряну кульку. Це голуб’ятник із Хорола демонстрував свої голубів-«дутишів». Крім того, що у цих «дутишів-померанців» надувається воло, у них ще й пір’я на лапках. Тому й називаються космоногими. Єдина проблема, коли такий голуб надуває воло – він нічого не бачить. І в цей момент їх часто хапають яструби, розповідає їхній господар. Це – більше декоративна порода. А були на виставці й поштові. Наприклад, «німці» з восковицею – величеньким наростом на дзьобі. Спеціально надресировані для «поштової служби».

Неподалік від голубів розпалився справжній бій. Темно-червоний півень- «японець» і білий «грек» налітали, примірювалися та настрибували один на одного. Якщо їх вчасно не розтягнути – битимуться на смерть, розповів їхній господар. Використовують таких птахів у боях на рингах. Також бійцівський, але дуже спокійний «малайзієць» гуляв на алеї на мотузочці. Ця порода особлива тим, що яйця такі кури несуть взимку. Були тут і м’ясні кури породи «Брама» – зростом майже з 1,5-річну дитину.

А ще милі «ангорські» кролики, яких можна тримати вдома та тваринки на розплід. Величезна нутрія-«тато» зі своїм виводком. Малята української єнотовидної собаки. Манюсінькі, кількасантиметрові хом’ячки джумарської породи. А також кошенята, карликові собачки і навіть поні. І сотні інших тваринок. Багатьох із них можна було не лише подивитися, а й придбати.

Унікальна скульптура стане візитівкою міста

Цього дня на виставці також побував київський скульптор Олександр Лідаговський. Саме він стане автором скульптури голубів у місті. Його моделями стануть «Крюківські» і «Кременчуцькі» голуби з міського розплідника. Як саме виглядатиме скульптура – поки таємниця. Скульптор розповів, що це будуть чорний і білий голуби з фарбованої сталі. «Ось такого вони будуть розміру, – розповідає Олександр Лідаговський, максимально розводячи руки у боки. – Щоб було видно, що це – не курка і не індик». Геннадій Тертичний, організатор виставки, зазначив – це буде новий макет. Його кременчужани раніше не бачили.

А ще ця скульптура, за словами організатора, має стати однією з візитівок міста. Знаходитиметься вона на центральній алеї парку «Придніпровський». І коли по Дніпру почнуть снувати «Ракети» і «Метеори», люди з них зможуть розглядати цю скульптуру.

Проте коли вона з’явиться у парку – поки невідомо.

 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин