Правила обліку по-новому: по всій Україні встановлять лічильники тепла і води

 

До жовтня 2018 року оператори комунальних послуг зобов’язані встановити прилади обліку. Про це повідомляє портал domik.ua.

Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні і в цілому законопроект №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», який передбачає установку у всіх житлових будинках приладів обліку тепла, холодної та гарячої води.

Відповідно до закону, обов’язковим буде оснащення лічильниками всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Такі прилади обліку повинні бути встановлені операторами зовнішніх мереж в житлових будинках до 1 жовтня 2018 року. У нежитлових будівлях термін установки – до 1 жовтня 2017.

Крім того, згідно з прийнятим документом, в багатоквартирних будинках потрібно встановлювати індивідуальні лічильники або прилади-розподілювачі показників споживання теплової енергії. Термін їх установки в житлових будинках встановлено до 1 жовтня 2018 року. У нежитлових будівлях з декількома споживачами – до 1 жовтня 2017.

Обладнати будинку вузлами обліку (де прибудинкових лічильників немає) зобов’язаний оператор зовнішніх інженерних систем. Витрати оператору відшкодовують громадяни шляхом оплати комунальних послуг. Розмір внесків за установку лічильників для кожного будинку визначається індивідуально. Виплачувати цю суму потрібно буде протягом п’яти років.

За бажанням, співвласники будинку можуть самостійно встановити лічильник. В такому випадку, плата за установку приладу обліку оператору комунальних послуг не нараховується. Документ забороняє приєднання до зовнішніх мереж тепло- і водопостачання новобудов, не обладнаних приладами обліку.

Відповідно до закону, показання загальнобудинкових лічильників будуть розподілятися між усіма споживачами в будинку, з огляду на цифри, які будуть показувати індивідуальні прилади обліку. Якщо їх немає, то оплата буде нараховуватися відповідно до середньої нормі споживання води і тепла на людину.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що установка в будинках вузлів обліку дозволить скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%.

 

Все по темі: обліку  прилади 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин