За дві відновлення назви на стелі «Комсомольськ» керівництву Горішніх Плавнів загрожує кримінал

Український інститут національної пам’яті (УІНП) направив звернення генеральному прокурору, голові СБУ і керівника Нацполіціі з проханням провести розслідування щодо законності відновлення пошкодженої вандалами стели з написом «Комсомольськ» на одному з в’їздів до міста, передає «Світанок Полтавщини».

 

Як наголошується в повідомленні УІНП, такі дії міської влади суперечать чинному законодавству.

Як сказано в зверненні, «стела «Комсомольськ» присвячена колишній назві міста, є символікою комуністичного тоталітарного режиму і підлягає обов’язковому демонтажу».

УІНП також надіслав листа міському голові Горішніх Плавнів Дмитру Бикову щодо незаконного, на думку представників інституту, відновлення стели.

У посланні міститься вимога демонтувати стелу з метою «дотримання чинного законодавства». Автори листа наголошують на «неприпустимість використання і пропаганди символіки комуністичного тоталітарного режиму». УІНП посилається на статтю 436 Кримінального кодексу, згідно з якою пропаганда комуністичного режиму карається обмеженням або позбавленням волі на строк до п’яти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, городяни відкинули запропоноване Інститутом національної пам’яті та затверджене Верховною Радою назву Горішні Плавні. На що відбулися в червні минулого року громадські слухання жителі колишнього Комсомольська визначилися з кращим новою назвою міста. Близько 70% учасників зборів проголосували тоді за найменування Святомиколаївськ.

При цьому абсолютна більшість учасників перших громадських слухань з цього питання, які відбулися у вересні 2015 року, виступили за збереження назви Комсомольськ.

Однак рішенням парламенту місто за рекомендацією УІНП все ж було перейменовано на Горішні Плавні.

Все по темі: Комсомольськ  кримінал 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин