За затримку комунальних платежів нараховуватиметься пеня

В Україні боржникам за кожен день прострочення доведеться платити пеню в 0,1% від суми боргу, згідно з новою редакцією закону «Про ЖКП» (документ прийнятий в першому читанні Верховною Радою).

При цьому загальна сума пені не повинна перевищувати суму заборгованості. Пеня буде нараховуватися після 20 числа кожного місяця. Тож, якщо заплатити 30 числа, доведеться заплатити на 1% більше.

Уже зараз українці з субсидіями, які накопичили борг як мінімум за два місяці, не мають права на продовження знижки. Такі зміни вступили в силу в травні, після прийняття Кабміном постанови №300.

Як говорить юрист Олександр Плохотнік, якщо заборгованість перевищує 10 тисяч гривень, будь-який постачальник комунальної послуги може подати в суд. Суддя має право накласти арешт на машину, квартиру або інше майно і через виконавчу службу продати його в рахунок борг. В українській практиці є прецедент, коли через заборгованість по комуналці сім’я втратила квартири. Так, в Луцьку 27-річний Олександр Швейгер минулого року залишився без житла через борг в 50 тисяч гривень. «Двушку» продали за 446 тис гривень, а «здачу» не повертали кілька місяців.

«З молотка» йдуть не тільки квартири, але і машини, мікрохвильові печі, телевізори і т.д. Купити арештоване майно може будь-який українець на сайті СЕТАМ. У Києві, як каже радник заступника мера Києва Юлія Грамотна, ситуацію до суду намагаються не доводити. Як зазначає чиновниця, на її пам’яті немає прикладів арешту майна киян через комунальні борги.

Замість цього постачальники і місцева влада розміщує оголошення на будинках з переліком квартир, які мають заборгованість, спілкуються з боржниками і пропонують оформити договір реструктуризації, тобто виплачувати борг невеликими частинами кілька років.

«Політика міста спрямована на те, щоб працювати з кожним випадком окремо. Потрібно зрозуміти, чому людина не платить. Буває, що сім’я виїхала на дачу і три місяці не платить, а є ситуації, коли це принципова позиція і люди роками не платять. Тоді потрібно якось людей мотивувати. Можливо, у людини немає інформації, що є можливість реструктуризації, вона може прийти до постачальника і сказати: «я згоден крім поточних платежів сплачувати частину платежу в рахунок боргу». І виконавча служба розуміє, що людина згодна платити», – розповідає Юлія Грамотна.

Саме «суворе» покарання, яке загрожує боржникам в столиці, – весь будинок можуть відключити від комунальної послуги через борги у більшості квартир. Наприклад, в Дарницькому районі в багатоповерхівці, яка належить одному з підприємств, відключили гарячу воду. Технічної можливості для того, щоб перекрити воду тільки в частині квартир, немає.

Все по темі: затримка  пеня  платежі 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин