«Те, що дражнить уяву»: київський художник показав кременчужанам свої роботи

Художник Вадим Каторгин, який демонстрував свої роботи у Москві, Лондоні, Мілані та Брюсселі, влаштував виставку своїх робіт у Міській художній галереї Кременчука. Її урочисте відкриття відбулося сьогодні, 14 липня.

Коробки від сірників, пакунки від цукру та пробки від пива прикріплені на роботах, написаних олією.

«Це мейл-арт – мистецтво зі сміття, – пояснює Вадим Каторгин. – Тут використано те, що лежить на землі. І саме це дражнить уяву».

Наприклад, «Ранковий пляж». На ньому легко впізнати пляж на березі Дніпра. І на картині – тролейбусний квиток. Напевно, багато кременчужан саме так добираються до цього пляжу. А є вже майже «раритетні» речі. Пакунок з-під цукру «Kofein», якого у місті немає уже кілька років. Самі такі речі, за словами художника, наштовхують на спогади або налаштовують пофантазувати.

До речі, тут багато картин, на яких зображений Кременчук. «Кременчужани – по-особливому ставляться до свого міста», – розповідає художник. Тому, на його переконання, саме такі картини знайдуть найбільший відгук саме серед кременчужан. У той час, як, наприклад, у Києві популярна тема Майдану.

Кілька робіт, пов’язаних із темою Революції Гідності, на виставці також є. А також монастирі, «Весілля у Канні Галілейській», «Різдво».

Друга зала присвячена колажам в стилі меіл-арт, мистецтву створювати листи з різних предметів та  подорожніх замальовок на маленькому просторі конверту, де головним атрибутом виступає поштова марка. Разом з автором можливо побувати навіть в Індії.

Наприклад, карикатурна графіка. Тут використані старі карикатури, за які за Сталіна саджали до в’язниці.

Загалом близько 100 робіт.

Виставка «Живопис Кременчука» Вадима Каторгина діє з 10.07 до 06.08 2017 року в Міській художній галереї за адресою: вул. Коцюбинського, 4.Час роботи – з 10.00 до 16.30 (крім п’ятниці і суботи)

Довідка. Вадим Каторгин є представником всесвітнього мистецького руху меіл-арт, що зародився в Америці в середині ХХ століття. Він кременчужанин, навчався живопису в Академії  ім. Сурікова (Москва). Учасник численних виставок в Москві, Лондоні, Мілані, Брюселі. Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні, Росії, Германії, Франції, Іспанії, Америці.

У 2014 році Вадим Каторгин  прийняв українське громадянство, відтоді живе й творчо працює в Кременчуці та Києві.

Зустрітись з автором запрошуємо в галерею на відкриття  14 липня о 15.00.

 

Фоторепортаж Дмитра Бабця з виставки дивіться ТУТ.

Все по темі: Вадим Каторгин  виставка  галерея  художник 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин