Без лімітів газу – без гарячої води

Наприкінці минулого тижня частина кременчужан залишилась без гарячої води. Людям припинили її подавати, бо КП «Теплоенерго» і ТЕЦ вагонобудівного заводу не отримали ліміти на газ. Причина – борги  за спожитий газ, які сягають 40 мільйонів гривень. Схожа ситуація і в інших містах. Та полтавцям, яким гарячу воду припинили подавати одночасно з кременчужанами, водопостачання вже відновили. Як вирішують питання лімітів для Кременчука – у цій публікації.

Гаряча вода зникла у мешканців 101-го кварталу, на Третьому Занасипу, а також на Раківці. Зовсім нещодавно її подали у Крюкові.

Перший заступник начальника УЖКГ Кременчука Катерина Бутенко на апаратній нараді у мерії пояснила відсутність гарячої води тим, що через борги КП «Теплоенерго» не отримало ліміти на газ. А саме газ використовують для підігрівання гарячої води.
Також вона розповіла, що цього понеділка, 10 липня, керівник
КП «Теплоенерго» Дмитро Питулько поїхав до Києва, в НАК «Нафтогаз України», аби вирішити питання з лімітами.

Уже після апаратної наради міський голова Кременчука Віталій Малецький нагадав, що наразі сума заборгованості складає 40 мільйонів гривень.

«Ми вже радилися з приводу цієї ситуації з віце-губернатором Олегом Пруглом. Проблема у відсутності платежів. Ми всі сподіваємося, що Верховна Рада внесе зміни до держбюджету, і буде виділено 14 мільярдів (у цілому на всю державу – авт.) на пільги і субсидії. Після того, як ці гроші надійдуть у регіони, їх розподілять між постачальниками послуг. У тому числі й «Теплоенерго» зможе частково розрахуватися зі своїми боргами», – пояснення від мера.

Наразі лише за субсидії і пільги кременчужан держава не перерахувала 4,5 мільйона гривень.

Шукатимуть гроші в бюджеті

Також міський голова згадав про заборгованість КП «Теплоенерго» перед ТЕЦ Крюківського вагонобудівного заводу.
Так, борг за теплову енергію становить 29 мільйонів гривень. Через це ТЕЦ вагонобудівного заводу теж не отримала ліміти на газ. Віталій Малецький повідомив, що вже відбулися перемовини з керівництвом КВБЗ щодо сплати боргів. Та конкретні строки не назвав. Гроші планують шукати в міському бюджеті.

Із гарячою водою на 10 днів?

Це – про Полтаву, де у питання виділення лімітів, як повідомило «Полтаватеплоенерго», втрутився представник Кабміну.
Майже всі мешканці обласного центру минулої п’ятниці залишились без гарячої води. Через те, що не виділили ліміти, зупиняли роботу котелень у різних районах міста.

Як повідомила прес-служба комунального підприємства, котельні знову підключили до газу після втручання в ситуацію заступника міністра Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка.
У той же час на підприємстві також підкреслюють, що відновлення газопостачання не є гарантією безперебійного постачання гарячої води, адже поки ліміти на газ підтвердили тільки на першу декаду липня. Тобто, існує загроза, що вже після першої декади газопостачання знову вимкнуть, і гаряча вода знову зникне.

А далі що?

Остаточно вирішити ситуацію можна тільки після сплати заборгованості за газ перед НАК «Нафтогаз України». Як згадано вище, це майже півтора мільярда гривень.

Це можливо за умови відшкодування державою коштів за пільги і субсидії.

Однак, за попередніми даними, держава зможе відшкодувати гроші за субсидіями тільки наприкінці липня – початку серпня. Тож кременчужани мають перспективу «брудного» літа?

 

«Газове» питання

Чому кременчужани страждають через сусідів?

Готуючи тему «комуналки», не можна не згадати про тих кременчужан, які ризикують залишитися ще і без газу.
Також із минулого тижня ПАТ «Кременчукгаз» почав вимикати газ у частини мешканців нашого міста.

Зокрема, це стосувалось тих кременчужан, квартири яких обладнані газовими лічильниками. У них до цього року вже мали стояти поквартирні лічильники газу. Їх встановлював сам «Кременчукгаз». Та дехто зі споживачів тоді відмовився або був відсутній вдома.

І тепер це підприємство почало діяти драконівським способом – просто відмикати від газопостачання стояки.

І, виходить, через одну квартиру страждають усі. Бо зі зведень відділу оперконтролю мерії зрозуміло, що лічильників газу немає в одній-двох квартирах, а газ вимкнули у деяких випадках у десятку квартир.

Почали газівники з центру. І вже «радості» життя без газу відчули мешканці вулиць Соборної та Маслова.

Тож як маєте газову колонку – запитайте у сусідів, чи в усіх встановлені лічильники. (Коли готувався матеріал, стало відомо, що газівники відмикають від мереж постачання газу мешканців проспекту Свободи).

Все по темі: вода  газ  КП «Теплоенерго»  НАК «Нафтогаз України» 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин