Утеплився – зривай пінопласт

Конфліктна ситуація виникла в об’єднанні співвласників багатоповерхового будинку (ОСББ) «Меридіан Кременчук», розташованому на вулиці Володимира Великого, 54 (колишня вулиця Тельмана на Молодіжному). Його голова Федір Яресько вирішив утеплити дев’ятиповерхівку за урядовою програмою «Теплий кредит». Однак уже до цього частину квартир мешканці утеплили за власний кошт самостійно. Тепер голова ОСББ говорить, що їм потрібно зривати пінопласт, оскільки самостійне утеплення не відповідає державним будівельним нормам. І платити за нове утеплення.

Сумнівна кредитна оборудка

ОСББ «Меридіан Кременчук» створили близько року тому. У березні провели збори ОСББ, аби ухвалити рішення про утеплення будинку. Для цього у банку необхідно брати кредит. Голова ОСББ вирішив, що сума кредиту має бути у розмірі не менше 3 мільйонів гривень. Таких грошей вистачить, щоб утеплити і свій будинок, і сусідній №56, мешканці якого також погодилися це зробити. А також на те, щоб встановити у підвалах обох будівель індивідуальні теплові пункти для регулювання та економії теплоподання. На підставі цього експлуатаційні витрати з утримання будинку було збільшено з 2,70 гривні за квадратний метр до 4 гривень. Тобто 1,30 гривні за квадратний метр кожної квартири має надходити в ремонтний фонд. Тепер, скажімо, для трикімнатної квартири експвитрати складають приблизно 250 гривень на місяць. Мало це чи багато? Федір Яресько говорить, що достатньо. Мовляв, у нього є відповідні бухгалтерські розрахунки, погоджені з банком. Але фахівці пояснюють, що твердження голови ОСББ дещо хибні.

Хто самостійно утеплився – дарма це зробив?

Ще одне ноу-хау, яке хоче застосувати Федір Яресько – люди, які раніше самостійно утеплили свої квартири, мають здерти пінопласт і здавати гроші на нове, загальнобудинкове утеплення. За його словами, це є самоуправством і підлягає адміністративному переслідуванню. Тобто, їх ще й мають оштрафувати. Але поки що такі заходи не застосовуватимуть, говорить голова ОСББ. На цю тему ще будуть дискусії. Хоча він твердо стоїть на своїй позиції.

Але чому не можна вирахувати вартість уже утепленої площі та зменшити платіж для тих, хто це зробив? І хай платять лише за фарбу, якою покриють увесь будинок. На це запитання Федір Яресько відповів, що самостійне утеплення робили з порушенням будівельних норм. Хтось використав пінопласт товщиною 5 см, хтось обрав товщину 10 см. А утеплення повинно бути однорідним. Тому виконавець робіт не може надати гарантії у 5 років після утеплення всього будинку. Оскільки новий пінопласт межуватиме зі старим, невідомо, як це сусідство вплине на загальний стан.

Юлія Петрівна: «ОСББ мені нічого не дало, окрім нового клопоту»

Юлія Петрівна мешкає на першому поверсі даної дев’ятиповерхівки. Нещодавно за власний рахунок вона утеплила свою квартиру, витративши на це 16 тисяч гривень. Це все відбувалося на очах голови ОСББ Федора Яреська, і жодних заперечень чи зауважень тоді не було. Хоча міг би попередити про плани утеплити весь будинок, і жінка не витрачалася б дарма. Однак тепер вона мусить платити за експлуатаційні витрати також 4 гривні з квадратного метра, як і всі. «Я не звикла бути боржником, тому й відраховую ці кошти. Пан Федір сказав мені, що, можливо, потім колись зроблять перерахунок. Але мене це не влаштовує, тож я попросила надати мені письмову відповідь. Ось так наразі між нами триває листування. Бо я зрозуміла, що ці «діячі» – хитрі: на словах – одне, а роблять інше. А взагалі, рік минув, і що я маю з цього ОСББ? Окрім підвищення квартплати, нічого у структурі мого будинку не змінилося. А особисто у мене лише додалося клопоту».

«Пенсіонери відкладали останні кошти для того, щоб утеплитися»

Олександр, мешканець вищезгаданого будинку, говорить, що буде несправедливо, якщо тих, хто утеплився самостійно, змусять обдирати утеплення. Мовляв, вони за законом не мали права це робити. «А це – за законом, коли на другому поверсі розсипався балкон, і ніхто не хотів його ремонтувати: ні ЖЕД, ні будь-яка будівельна організація? Тоді мешканці квартири заліпили його пінопластом. Хіба це незаконно, коли ніхто не хотів робити, а люди самі зробили? Я також за власні гроші наймав робітників, аби мені заліпили шов між панелями, куди задувало, аби у квартирі було тепліше. Хоча краще, якби утеплився пінопластом, як зробили інші люди. Кожен піклується про своє тепло, адже у квартирах холодно. А зараз кажуть, що це – незаконно, у цьому немає логіки. На мою думку, людям, які утеплилися, треба було зробити перерахунок. Я впевнений, що кожен, хто це робив, турбувався, щоб було якісно. Вони взяли гарний пінопласт, оскільки самі зацікавлені в якості виконаної роботи. Бо це – для них. Тож хіба це є незаконним, якщо ще колишній Прем’єр Яценюк говорив, що треба утеплятися? А візьміть пенсіонерів, які роками недоїдали, збираючи по копійках гроші на утеплення. Тепер, виходить, їх хочуть «кинути».

Утеплення робили з дотриманням держстандартів

Твердження голови ОСББ Федора Яреська про те, що самостійне утеплення робили з порушенням будівельних норм, є хибним, говорять у Асоціації ОСББ Кременчука. Фірми, до яких зверталися власники цих квартир, є ліцензованими на проведення таких робіт. І здійснюють їх на підставі угод із замовниками.

Більше того, фірми, які утеплювали квартири у будинку №54 на вулиці Володимира Великого, зараз працюють із міськвиконкомом, вигравши тендер на утеплення об’єктів житлового фонду міста. Хіба вони можуть це робити, порушуючи будівельні норми? Якщо це так, то потрібно не лише мешканців, які самостійно утеплилися, піддавати адміністративному переслідуванню, а й виконавчу владу.

Стосовно того, що дехто утеплився пінопластом товщиною не 10 см, а 5 см, там можна не обдирати, а накласти ще шар пінопласту в 5 см. І буде не гірше. А якщо певна фірма не може надати гарантію своєї роботи з утеплення всього будинку через те, що місцями вже здійснене утеплення, можна звернутися до іншої фірми. І проблема буде вирішена.

 

Олександр Ткаченко:
«Внески до ремонтного фонду мають бути не менше 2,5 гривень»

Голова асоціації ОСББ Кременчука Олександр знайомий із ситуацією у «Меридіан Кременчук». За його словами, у даному об’єднанні кілька, м’яко кажучи, фундаментальних помилок.

По-перше, рахунок ремонтного фонду повинен бути відокремлений від загального рахунку. І на ньому повинні акумулюватися кошти, які витрачатимуть лише на погашення кредиту. Зараз же кошти ремонтного фонду перераховують до загального рахунку, де їх частку досить важко вирахувати.

По-друге, за елементарними підрахунками, для покриття тримільйонного кредиту додаткових 1,30 гривні з квадратного метра не вистачить. Потрібно не менше 2,5 гривні. Тобто, розмір експвитрат має складати не 4, а 5,2 гривні з квадратного метра квартири. Інакше не вистачить коштів на утримання будинку. Тобто, не буде чим заплатити за електроенергію, за працю двірника, за ліфт тощо. Однак на тариф 5,2 гривні експвитрат не погодились би мешканці. Тому це просто патова ситуація.

По-третє, тримільйонний кредит розрахований із занадто завищеною ціною утеплення. Утеплити будинок можна й за менші кошти. Тобто, завищена плата за утеплення може свідчити про імовірність «відкату для замовника» від фірми, яка виконуватиме ці роботи.

І, насамкінець, голова ОСББ, звертаючись до банку, на його вимоги показав розмір ремонтного фонду, який формується з платежів у 4 гривні за квадратний метр. Але ж це – повний тариф, де закладені кошти на утримання будинку. Тобто, документи були подані некоректно.

Крім того, не враховано, що держава може затримати відшкодування своєї частки за програмою «Теплий кредит» на кілька місяців. Відшкодування казначейством субсидій також може затриматися. А банк вимагає точності у розрахунку, тобто місяць у місяць. Інакше починають діяти штрафні санкції. Доведеться із загального рахунку брати частину грошей на погашення кредиту. Таким чином, зменшується якість утримання будинку. Словом, замкнене коло.

 

Федір Яресько: «Утеплити будинок поки що
не виходить»

Голова ОСББ запевнив «Вісник Кременчука», що його розрахунки, зроблені спільно з бухгалтером, правильні.
1,3 із квадратного метра має цілком вистачити на погашення кредиту. А окремий рахунок ремонтного фонду відкриють, коли банк надасть кредит. Але коли це станеться – невідомо, оскільки зараз урядова програма «Теплий кредит» не працює. У держави закінчилися кошти. Тому утеплити будинок поки що не виходить. І це вже тягне мало не на сенсацію. Адже люди з березня платять по 4 гривні за експвитрати спеціально для утеплення будинку, яке наразі не здійснюється.

Один із мешканців будинку Олександр після того, як дізнався про це від «Вісника Кременчука», сказав, що тут уже час звертатися до органів боротьби зі злочинністю. Оскільки справа з утепленням почала нагадувати якусь аферу. Підстави так вважати дає непоінформованість мешканців про те, як тривають справи.

Жодних розрахунків та обґрунтування суми кредиту, кошторису, людям не надавали. А тепер узагалі виходить, що утеплення може й не бути. Інформаційні щити, вивішені у під’їздах, не виконують своє призначення. Мешканці нарікають, що в цьому плані голова ОСББ недопрацьовує.

 

 

Все по темі: ОСББ  скандал  утеплення будинку 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин