Нашестя бліх Мешканці кременчуцьких багатоповерхівок потерпають від небажаних сусідів

Комахи облюбували вогкі підвали. Та на одязі мерзоту можна занести і до квартири. А далі «нагородити» ними домашню тварину чи ризикувати самим бути покусаними. Та найгірше, що укуси комах викликають алергічні реакції. Люди скаржаться в ЖЕД і керуючі компанії, але там ніяк не реагують, хоча щомісяця справно нараховують плату на дезінсекцію*.

Зазвичай підвальні, або, як їх ще називають, земляні блохи обирають сирі й темні приміщення. Тому підвали будинків, що перебувають у неналежному стані й часто затоплюють – для них ідеальне місце.

Зазвичай розмір комах не більше 0,5 мм, при цьому вони здатні підстрибувати на висоту до 1 м. Мають коричневий або чорний колір хітину і практично непомітні неозброєним оком на підлозі. Проте варто лише зайти до приміщення у світлому одязі – й полчища стає видно.

«Віснику» стало відомо про щонайменше два випадки нашестя бліх у підвалах багатоповерхівок. Так, мешканці будинку, що на вулиці Володимира Великого, 58, мали прийняти на баланс об’єднання співвласників багатоповерхового будинку приміщення підвалу з блохами. Бо хоч і сплачували за послугу дезінсекції, та її ніхто не проводив. Ось і мають ОСББ мешкати з такими сусідами.

На Молодіжному блохи полюють на дітей

Уже не перший рік потерпають від бліх мешканці багатоповерхового будинку 3, що на вулиці Героїв Крут. Розповідають про випадки, коли комахи кусали дітей. У декого після укусів з’являлася алергія.

Тоді тіло покривалось жахливими плямами.

Мешканка цього будинку Ольга говорить, що особисто зверталась у керуючу компанію, її сусіди – в ЖЕД. Але всі звернення залишились без уваги.

До речі, будинок на вулиці Героїв Крут обслуговує найбільша керуюча компанія в місті «Житлорембудсервіс». Вона ж обслуговувала той, що на вулиці Володимира Великого, доки мешканці не створили ОСББ. На кожен будинок керуюча компанія нараховує кошти на послугу з дезінсекції, тобто знищення комах.

І тут варто нагадати, що нещодавно, з 1 липня, кременчужани стали платити керуючим компаніям утричі більше.

Так, із квартири площею 50 м2, що в багатоповерхівці на вулиці Героїв Крут, тепер лише за дезінсекцію люди сплачують 2 гривні. І можна порахувати, що квартир у будинку більше 100. А будинків на обслуговуванні компанії «Житлорембудсервіс» більше 800. Тож сума виходить чимала. Це вже тисячі й тисячі гривень. Виникає запитання: на що витрачають кошти?

Як нагадати керуючій компанії про обов’язки?

В управлінні житлово-комунального господарства Кременчука, куди «Вісник» звернувся за коментарем, нагадали, що керуючі компанії мають два рази на рік проводити дезінсекцію і дератизацію. Тобто труїти комах і гризунів.

Та нерідко підвали захаращені непотребом і роботи провести неможливо.

Так, перший заступник начальника УЖКГ міста Катерина Бутенко нагадує, що декілька років тому в рамках додаткової угоди проводили роботи з розчищення підвалів.

Тож після того, як викинули непотріб із підвалів і провели дезінсекцію і дератизацію, можна розраховувати, що комахи і гризуни зникнуть. Інакше – марна справа.

Катерина Бутенко рекомендує звертатися до них в управління. «Потрібно, щоб мешканці, представники будинку зібрались разом. З управління УЖКГ прийде фахівець і складе акт, де буде зазначено, що в підвалі блохи і потрібна дезінсекція», – розповіла чиновниця.

Далі можна вже аргументовано вимагати від керуючої компанії провести роботи.

І навіть іти з вищеназваним документом до суду.

Люди і тварини – як інкубатор

Ветеринари говорять, що то – міф, що блохи живуть на тваринах. Вони відкладають на тваринах яйця, які є своєрідним інкубатором. До речі, блоха може відкласти яйця і на волосяному покриві людини. Дорослі комахи зіскакують і живуть далі в тому ж підвалі чи ще гірше – у квартирі чи будинку, де мешкає тварина.

У кременчуцьких ветклініках зазначають: сплеску звернень до них немає. Можливо, господарі самотужки борються з нечистю.

Прощання довготривале

Найгірша ситуація, коли комах занесли до квартири тварини чи люди на одязі. Тоді навіть якщо комах потруять у підвалі, усе одно треба видворити їх із житла. Так, у магазинах є різні засоби для боротьби з блохами. Проте перед обробкою ними в самій квартирі потрібно провести ряд процедур.

Насамперед, необхідно прибрати і почистити всі килими. Випрати всю білизну й одяг.

Підлогу ретельно вимити водою з оцтом. Для обробки меблів дехто пропонує старий перевірений «Дихлофос». А дехто – рослини: пижмо, полин, листя евкаліпту. Їх потрібно розкласти на меблях чи зробити з них настій, яким протерти все у помешканні. Узимку простіше – комахи бояться холоду. Можна той же диван потримати на морозі.

Домашніх тварин потрібно пролікувати від бліх і одягнути на них спеціальні нашийники від цих комах. Як зрозуміло, це займе не один день.

Чим небезпечні підвальні блохи

Блохи харчуються кров’ю тварин і людей. Швидкість розмноження у них досить висока. Укуси бліх болючі.

Блохи є переносниками небезпечних захворювань – вчені виявили більше 25 хвороб, збудників яких переносять ці паразити. Найнебезпечніші з них – гепатити С і В, туберкульоз, енцефаліт, чума, висипний тиф.

Їх можна принести в будинок на підошві взуття і на одязі. Вони можуть потрапити в оселю з домашніми тваринами, через шпарини у підлозі, плінтусах, через вентиляційні ходи.

Довговорсові килими стають ідеальним притулком для підвальних бліх. За наявності невисоких м’яких меблів можуть мешкати і в них.

Якщо домашні тварини починають чухатися – у будинку з’явилися блохи.

Комарі відпочивають

Як правило, про наявність бліх мешканці будинку дізнаються лише після появи характерних укусів.

Особливості таких укусів – болючість, поява червоних припухлих плям досить великих розмірів.

Блошині укуси схожі на комарині, але більш хворобливі та довше не зникають. Якщо комарині укуси рівномірно розподіляються по тілу, то блошині частіше бувають на ногах, бо паразити не можуть підстрибувати вище 1 м.

*Дезінсекція — комплекс профілактичних і винищувальних заходів для знищення і регулювання кількості комах (тарганів, мурашок, клопів, бліх, комарів, мух, вошей, молі, кліщів, ос тощо), які мають епідеміологічне і санітарно-гігієнічне значення.

Все по темі: блохи  управляюча компанія 

Карта транспорту
Гранатова толокаГромадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин