Незвідана Європа – туристична Албанія

Якщо підійти на вулиці до людини і спитати, де знаходиться Албанія, що це за країна і чим вона відома, – більшість нічого не відповість, чи зробить помилку. Адже ця молода країна із неймовірно довгою історією ніколи не «рекламувалась». Максимум, що можна почути, – в Албанії є бункери. Є, однак виявляється, що тут є й неймовірне море, лазурні пляжі, привітні люди, смачна кухня – туристичній рай!

«Європа, коли вона була свіжа і доступна», «нове відкриття Середземномор’я» і «європейські Багами» – все це про неї, маленьку мальовничу Албанію, яка затишно розташувалася на Іонічному та Адріатичному морях. Поки що, це не головний туристичний напрямок Європи, однак з кожним роком він набирає обертів. На жаль, достовірної інформації про Албанію вкрай мало. Люди просто не можуть отримати повну і вичерпну інформацію – яка вона Албанія. До того ж, країна розвивається настільки швидко, що навіть відгуки нечисленних українських туристів, що побували в Албанії лише два роки тому, вже неактуальні. Ті ж, хто ніколи в країні не був, у кращому випадку мають невиразні пізнання про «мусульманську країну», бункери і голлівудську «албанську мафію». Однак, Албанія інша!

Природа Албанії

В Албанії знаходиться цілий ряд захоплюючих природних об’єктів, які незмінно привертають до себе увагу мандрівників і туристів. Ландшафт республіки багатий мальовничими горами і скелястими піками, що заросли густим лісом, чудовими пляжами, обласканими теплим середземноморським сонцем і омитими блакитно-синіми водами Адріатичного моря.

Цікаво, що самі албанці вміють цінувати і бачити красоту. Тут є неймовірна традиція – зустрічати захід сонця. І мова іде не про закохані пари. Подивитись на яскравий захід сонця люди приходять цілими родинами, а старовинні величні амфітеатри наче створені саме для цього. Зараз же, для спостереження за красою, будують і нові сучасні майданчики.

А ще тільки тут у вас є змога відвідати «Багамські та Сейшельські» острови, не виїжджаючи з Європи. Складно уявити, що це райське місце знаходиться не далеко за океаном, а зовсім поруч, на Балканах. Пляжі цього курорту Іонічного моря увійшли в ТОП кращих місць для відпочинку в світі. Серед невеликих бухт з гальковим дном вдало розташувалися пляжі з білосніжним піском, завдяки якому вода набуває дивовижного бірюзового відтінку. Поблизу розташований грецький острів Корфу, куди можна дістатись практично за 30 хвилин поромом.

Історія довжиною у «вічність»

Республіка Албанія, яку ще називають Шкіперія, є молодою країною, яка офіційно була проголошена у травні 1991 року.
Албанія може запропонувати туристам оглянути цілий ряд історичних пам’яток. Архітектура країни – це незвичайна суміш з безлічі культур, релігій і стилів, представлена пам’ятниками давньогрецького періоду, монастирями і храмами всіх конфесій і ідилічними гірськими курортами, багато з яких були засновані ще древніми римлянами. Реліквії цієї однієї з найбільш закритих в минулому європейських країн потопають у цитрусових садах, оливкових гаях і виноградниках. Старі фабрики стоять поруч з величними мечетями, а прекрасні православні церкви сусідять з помпезними палацами культури в соціалістичному стилі. І вся ця краса практично не вивчена іноземцями і не зіпсована показухою і нав’язливим сервісом, характерним для безлічі прилеглих туристичних регіонів цієї частини Середземномор’я.

Бункери Албанії

На території Албанії розташовано безліч занедбаних бетонних бункерів. Перший з них був побудований у 1950-і роки, коли правив Енвер Ходжа. Після того, як цей бункер разом з головним інженером, що перебував всередині, був обстріляний з танка і не постраждав, подібні бункери, за наказом Ходжі, почали будувати по всій країні. До смерті Ходжі в 1985 році було відбудовано понад 700000 бункерів, по одному для кожних 4 жителів Албанії. У них повинні були розміщуватися артилерійські вогневі позиції. Цими бункерами різних розмірів покриті не тільки вулиці Албанії, а й гірські схили і поля. Після смерті Ходжі вони були занедбані. Їм намагалися знайти практичне застосування, переробляючи під стійла для худоби, склади, сховища, кафе тощо. Деякі бункери частково використовувалися за призначенням під час балканського конфлікту в 1990-і роки. Під час житлової кризи деякі албанці використовували їх як житло. Бункери є своєрідною візитівкою Албанії. Випускаються популярні сувеніри для туристів у вигляді бункерів. Владою Албанії планується перебудувати бункери у дешеві готелі. У місті Талі подібний готель вже діє. Якщо він буде користуватися попитом, то будуть перебудовані й інші бункери.

Стародавні руїни

Руїни Бутрінті, розташовані в 160 кілометрах від Тирани, вважаються справжньою перлиною Адріатичного узбережжя. Руїни, що свідчать про колишню велику славу міста, внесені до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 1992 році. Вергілій вважав, що Бутрінті був зведений троянцями, але донині немає цьому доказів. Хоча місцеві жителі все одно пишаються тим, що вони – нащадки слави Трої. Раніше це місто було дуже великим і укріпленим. В ньому знаходився своєрідний акрополь, руїни якого збереглися до наших днів. Нижче від акрополя видно руїни театру, що датуються III століттям до нашої ери, місцеві терми з мозаїками, стіна VI століття до нашої ери з грецькими написами і мозаїчними тваринами і птахами. Обов’язково варто відвідати храм Ескулапа, німфеум, «Стіну циклопів», «Ворота левів», вівтар Діоніса. Все це розташовується на березі озера Бутрінті. Близько від заповідника знаходяться пляжі морського узбережжя.

Дивні традиції – чудові люди

Населення Албанії менше трьох мільйонів – практично навіть не три Києва. Тому, перебуваючи тут, здається, що потрапив у гості до великої, дружньої та яскравої родини. Людина, яка прийшла в гості, – одразу стає пріоритетом номер один для господаря. Навіть не маючи грошей на великий стіл – він їх знайде! Візьме в борг, буде віддавати кілька місяців, але гостя зустріне по-королівськи.

Про «стіл» можна взагалі говорити годинами. Коли на території Албанії змішувалася історія і традиції, то не обійшло це змішання і кухні. Смачна, корисна, різноманітна, новітня та традиційна! Тут можна за дуже малі гроші (до 5 євро) отримати задоволення від свіжих, щойно виловлених морепродуктів. А ще Албанія славиться своїми традиційними десертами. Унікальне тістечко «трилече» з трьох видів молока можна спробувати виключно тут і більше ніде в Світі!

Албанське весілля

Коли вам розповідають про гарне і шикарне весілля, ви маєте знати, що якщо ви не були на албанському весіллі – ви нічого не знаєте про цю церемонію. В Албанії люди одружуються один раз і на все життя. Тут взагалі немає розлучень, а жінка, яка втратила чоловіка, – більше ніколи не буде з жодним іншим і залишиться вірною своєму коханому до кінця життя. Можливо, саме тому весілля тут святкують ТИЖДЕНЬ! Три дні родина майбутнього чоловіка, три дні дівчини, а у неділю всі збираються разом за величезним святковим столом. Коли на весіллі присутні одразу 500 людей, є звичайним ділом. Цікаво, що на таке весілля може потрапити і турист, щоб відчути колорит цього дійства на повну. Достатньо просто придбати тур на весілля.

Для українця Албанія – це балканська країна, про яку мало що відомо. Насправді – це дивовижна, багата чарівними пейзажами, гастрономічними витребеньками, а також добрими і відкритими людьми країна, яка з радістю зустріне туристів.

В Албанії навіть найвибагливіший турист знайде для себе місце для відпочинку.

 

Несподівані факти про останню загадку Європи

1 В Албанії більше 300 сонячних днів на рік, 430 км берегової лінії, 3 об’єкти спадщини ЮНЕСКО і більше п’ятнадцяти історико-археологічних пам’яток різних епох і культур, деякі з яких мають 2500-річну історію. Середня температура морської води влітку + 25° С.

2 Албанія – одна з ШЕСТИ країн світу, повністю вільних від ГМО. У країні заборонено використання шкідливих хімікатів у харчовому виробництві на законодавчому рівні.

3 Албанія – СВІТСЬКА держава. При статистичних 57% мусульманського, 10% католицького і 7% православного населення кількість практикуючих віруючих тієї чи іншої конфесії – мінімальна. Звідси повна відсутність будь-яких екстремістських рухів у країні або зіткнень на релігійному ґрунті.

4 Албанія входить в 10-ку найбільш безпечних для життя країн світу з населенням до 5 млн. чоловік. Тут можна без побоювання залишати речі на пляжі, гуляти пізно ввечері на самоті і не турбуватися за збереження свого гаманця при огляді визначних пам’яток.

5 LONELY PLANET, DAILYMAIL, NYT, SKYSCANNER й інші всесвітньо відомі видання щорічно включають Албанію до списку найцікавіших і рекомендованих для відпочинку країн.

6 Державними святами Албанії є як католицьке Різдво і мусульманський Курбан-Байрам, так і православна Пасха.

7 20 ТИСЯЧ ІТАЛІЙЦІВ за статистикою проживають в Албанії на ПМЖ, заявляючи, що їх залучають інвестиційні можливості країни, цілком південно-європейський рівень життя, доброзичливе населення при кращій екології та більш демократичних цінах.

8 ПЕРШОЮ європейською країною, яку відвідав Папа Римський Франциск після свого вступу в сан у 2014 р., стала Албанія як приклад «гармонійного співіснування релігій».

9 НАЙГЛИБШЕ І НАЙДРЕВНІШЕ ОЗЕРО в Європі – озеро Охрід – лежить на кордоні Албанії і Македонії.

10 ТРИ ЄВРО – середня ціна великої тарілки свіжих мідій на албанських курортах. У ВІСІМ ЄВРО з людини обійдеться повний обід в ресторані. ОДИН ЄВРО – вартість натуральної полуниці чи черешні в сезон.

11 Близько 13 пасажирських поромів ЩОДЕННО курсують між Албанією та Італією у літній період.

12 Значна частина італійських брендів з лейблом «MADE IN ITALY» проводиться в Албанії. Наприклад, всесвітньо відомі венеціанські карнавальні маски ручної роботи роблять на фабриці масок в албанському місті Шкодер.

13 ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР Албанії – католик, художник за освітою, а також … любитель нудистських пляжів. Дружина Прем’єр-міністра – мусульманка, старший син – православний, молодший син – католик.

14 Міжнародний аеропорт Тирани носить ім’я МАТЕРІ ТЕРЕЗИ – албанки за походженням.

15 40 ХВИЛИН на поромі займає поїздка з грецького о. Корфу до містечка Саранда на Іонічному узбережжі Албанії, особливо популярного серед скандинавських туристів.

 

Подяка за можливість підготувати матеріал туристичній компанії Travel Professional Group – найбільшого туристичного оператора України з національним капіталом.
Travel Professional Group – пропонує відпочинок у більш ніж 100 країнах світу за більш ніж 250 напрямками, а також організовує ділові подорожі, корпоративні та тематичні заходи, послуги бізнес-консалтингу за кордоном, організацію авіаперевезень, послуги VIP-класу по всьому світу.
З питань консультацій та організації відпочинку звертайтесь за телефоном: (044) 545-44-44,
[email protected], www.tpg.ua
В Албанії професійно та якісно приймала компанія Allergroup, партнер Travel Professional Group.

Все по темі: Албанія  подорожі 

Карта транспорту
Гранатова толока
Кременчуцька толока - 2018

НЕЙМОВІРНО красиве відео!!!Кременчуцька толока - 2018

Posted by Я Люблю Кременчук on Wednesday, May 9, 2018
Громадський бюджет
3 Липня, 2020 П’ятниця
11 Червня, 2020 Четвер
4 Червня, 2020 Четвер
29 Травня, 2020 П’ятниця
23 Квітня, 2020 Четвер
8 Квітня, 2020 Середа
7 Квітня, 2020 Вівторок
6 Квітня, 2020 Понеділок
більше новин